Kibice wrócą na stadiony

W środę, 28 kwietnia rząd poinformował o złagodzeniu obostrzeń. Jedną z istotnych wiadomości była informacja o możliwości powrotu kibiców na piłkarskie stadiony jeszcze w sezonie 2020/2021.Decyzją władz państwa każdy stadion od 15 maja będzie mógł zapełnić się maksymalnie w 25 procentach. Dzień później w niedzielę, 16 maja, o godzinie 17:30 zostanie rozegrana ostatnia 30. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021 w której Lech podejmie w Poznaniu ekipę Górnika Zabrze.

Zgodnie z wcześniejszą decyzją to spotkanie odpuszczają grupy kibicowskie Lecha Poznań, zatem nie będzie dopingu. Na trybuny obiektu przy Bułgarskiej mogłoby wejść około 10,5 tysiąca widzów, ze względu na sparingową stawkę meczu szykuje się nowy antyrekord frekwencji za czasów panowania w Kolejorzu rodziny Rutkowskich i Karola Klimczaka.

W sezonie 2020/2021 jedynie 2 mecze Lecha Poznań przy Bułgarskiej mogli obejrzeć kibice. 30 sierpnia 2020 roku spotkanie z Wisłą Płock (2:2) zgromadziło 8226 widzów, natomiast derby Poznania (1:0) rozegrane 20 września 2020 z trybun śledziło 17546 osób. W przyszłych rozgrywkach 2021/2022 limit kibiców mogących przebywać na stadionie ma zostać zwiększony z 25 do 50% pojemności obiektu.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

17 komentarzy

 1. Judi pisze:

  Pięknie by było gdyby stadion był prawie pusty mimo otwarcia, niestety Janusze pewnie się skuszą darmową kiełbaską i pójdą

 2. Grossadmiral pisze:

  Za taki sezon to wejście powinno być za darmo chociaż by pokazali że nie maja kibiców w poważaniu. Natomiast zaproszeni powinni się udać z piłką plażową i parawanem ubrani w tzw japonki i koszule hawajskie

 3. Bart pisze:

  Sezon taki że jego finisz można uczcić chyba tylko stadionem świecącym pustkami.

 4. Ju28 pisze:

  No może właściciel i prezes każdego, kto się skusi, przywita osobiście, najlepiej w loży honorowej i wręczy karnet na następny sezon.

 5. Sp pisze:

  WYPIERDALAĆ !

  • 100h2o pisze:

   @Sp- kto ma wypierdalać? My mamy wypierdalać? Pandemia ma wypierdalać? Ty masz wypierdalać? Lech ma wypierdalać? Jeśli tak to skąd i dokąd? Podaj adres.

   Tak przy okazji 25% z pełnego stadionu na Bułgarskiej to 11 000 widzów. Czyli taka „normalna” ilość widzów w czasie sezonu ( kiedy mogli grać przy obecności widzów), sez.2020/2021. Ciekawe ilu będzie tzw widzów na Piaście czy w Lubinie.

 6. tomasz1973 pisze:

  Przewiduję nowy „rekord”- 2-3 tys.

  #MajsterNaStulecie

 7. Krzysztof pisze:

  Rząd zrobił ukłon w stronę kuLwy i pozwoli im świętować mistrzostwo na klozetowej.

 8. Pawelinho pisze:

  „Na trybuny obiektu przy Bułgarskiej mogłoby wejść około 10,5 tysiąca widzów, ze względu na sparingową stawkę meczu szykuje się nowy antyrekord frekwencji za czasów panowania w Kolejorzu rodziny Rutkowskich i Karola Klimczaka.” to tylko pokazuje do czego doprowadziła ta dwójka nieudaczników prowadząc taki klub jak Lech, gdzie mecz był i powinien być świętem, a niestety przez tych dwóch oszołomów przestał takowym być przez rutkowski marazm i minimalizm niestety.

 9. kibol z IV pisze:

  PUSTY STADION !

  #MajsterNaStulecie

 10. Didavi pisze:

  Idealna okazja, żeby pokazać sprzeciw wobec obecnego działania prezesa i zarządu. Sezon przegrany, nie ma do czego wracać. Na stadion będzie mogło wejść 10tys. a gdyby tak nie przyszedł nikt?! Pierwszy mecz „po pandemii”, kibice stęsknieni i co? I pusto! Doskonała okazja by pokazać jak będzie wyglądał stadion od nowego sezonu, jeżeli przed jego rozpoczęciem nie nastąpią, prawdziwe, realne zmiany w klubie. Nikogo nie zachęcam, nikogo nie namawiam, każdy zrobi co zechce, może warto jednak ten jeden mecz sobie odpuścić, poświęcić dla dobra sprawy ważniejszej. Pusty stadion!
  #MajsterNaStulecie

 11. Erwin pisze:

  Najlepsza okazja do pokazania tym nieudacznikom z zarządu, że nie chcemy oglądać kolejnej bandy frajerów spod znaku X, teraz gdy grupy kibicowskie bojkotują, to mam nadzieję, że na stadion zawita jedynie garstka najbardziej spragnionych „Januszy”, niech wiedzą, że nie odpowiada nam taki stan rzeczy i do powrotu na stadion oprócz poważnych zmian w klubie skłoni nas jedynie MP na stulecie klubu, dość tych upokorzeń i corocznego zwycięstwa w konkursie na frajera roku, dość marnowania potencjału finansowego i kibicowskiego przez tych błaznów kosztem kolejnych koszulek na ścianie, póki co PUSTY STADION!
  #MajsterNaStulecie

 12. Ostu pisze:

  A ja właśnie chciałbym by pojawił się „kocioł” robiąc pełną drake i pojazd po zarządziku i tych dwóch pajacach co to o nich „kociolowi” pisali…
  Bo już wielokrotnie pisałem że zarzadzikowi ” brak kiboli” pasuje – nie trzeba się mierzyć z wyzwiskami jakie niewątpliwie by się pojawiły w stanie wkurwu, z którego nie zdaje sobie sprawy zarządzik żyjąc w swej własnej Rzeczywistości Alternatywnej…

  • inowroclawianin pisze:

   Nie będzie żadnego dopingu. Padło oficjalne oświadczenie, bojkot jest.

 13. ArekCesar pisze:

  Wiara powinna przyjść, ale tylko pod stadion i nie wejść na mecz. Pod lokomotywą zrobić stypę sezonu.

 14. inowroclawianin pisze:

  Niech się pierdola z tą swoją laskawiscia! Otworzą na kilka meczy, a potem spowrotem zamkną. Poza tym co to za mecz bez kibiców gości?
  A w kwestii Lecha to i tak będzie pusty bo jest bojkot, jednak mam pewien pomysł tu dla grupy, która zaczęła działać by wróciła normalność w Kolejorzu, by któryś z Was wywiesił transparent wzdłuż całego Kotła z treścią „zarząd wypierdalać! Chcemy nowego zarządu i nowej polityki!”.

 15. Juliusz Cezar pisze:

  Inowrocławianin .Tego nie zrobicie bo jesteście za słabi.
  Nie popieram za rządu.
  Jestem poznaniakiem ale od jakiegoś czasu mieszkam w Bielsku-Białej sercem jestem z Lechem.
  Kolego gdybym mieszkał w Poznaniu to dawno bym skrzykną braci po szalu do bojkotu pod stadionem.
  Jeżeli chcesz porozmawiać to podam tobie nr.telefonu 606 322 132.