Nika Kvekveskiri na dłużej w Lechu

29-letni środkowy pomocnik Nika Kvekveskiri zostaje w Lechu Poznań na dłużej. Klub postanowił przedłużyć kontrakt Gruzina wygasający 30 czerwca 2021 roku.Nika Kvekveskiri przybył do Lecha Poznań pod koniec stycznia 2021 roku po tym jak klubowi nie udało się sprowadzić Radosława Murawskiego już zimą. Były zawodnik m.in. Dinama Tbilisi, Gabali, Dila Gori i Tobolu Kostanay wcześniej przez kilka tygodni szukał klubu będąc przymierzany m.in. do Widzewa Łódź oraz Honvedu Budapeszt.

Lech Poznań zimą podpisał z reprezentantem Gruzji półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o 2 lata. Kolejorz za namową Macieja Skorży postanowił zostawić 29-latka na dłużej, Nika Kvekvekskiri w nowym sezonie będzie rywalizował o miejsce w składzie z innymi środkowymi pomocnikami Pedro Tibą, Jesperem Karlstromem, Radosławem Murawskim i Antonim Kozubalem. Z piłkarzy mogących występować na jego pozycji wypożyczony do końca czerwca jest jeszcze Juliusz Letniowski.

Prawonożny pomocnik mogący grać na każdej pozycji w środku pola rozegrał dotąd 11 meczów w tym 9 ligowych notując łącznie 484 minuty. Gruzin nie strzelił żadnego gola, nie zanotował żadnej asysty, ale w ostatnich słabych spotkaniach w wykonaniu Lecha Poznań był wyróżniającym się zawodnikiem Kolejorza.

W ostatnim czasie agenci i Niko Apakidze z otoczenia Gruzina rozsiewali w mediach bzdurne plotki o zainteresowaniu m.in. Legii Warszawa, które zostały zdementowane przez Czesława Michniewicza. Ostatecznie Nika Kvekveskiri będzie zawodnikiem Lecha Poznań do czerwca 2023 roku.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

15 komentarzy

 1. Przemo33 pisze:

  Dobra decyzja. Nie byłem przekonany do tego gracza, ale gdy już dostał szansę, to pozytywnie mnie zaskoczył. Zawsze to jakaś dodatkowa opcja w środku pola i dzięki temu w następnym sezonie wreszcie będziemy mieć jakąś rywalizację i będzie więcej niż jeden zmiennik jak coś. Niezły ruch.

 2. Grossadmiral pisze:

  Jak na uzupełnienie kadry to dobry zawodnik tym bardziej że nie gramy w pucharach. Daje możliwości w rotacji składu bez konieczności zapychania ławki dzieciakami. Może jak przepracuje okres przygotowawczy to trochę dynamiki załapie bo teraz nie wygląda najlepiej. Jeszcze niech Julek wróci niech go chociaż skorża przez 2 miesiące poobserwuje czy jakiś postęp wykonał zawsze w sierpniu gdzieś będzie można go wypożyczyć jak co. Środek pola będzie wyglądał dobrze przy założeniu że Dani wróci do formy i to on będzie grał głównie a ostatki marchewa albo julek to chyba na te 10/15 min się nadadzą. Rząsa nie bądz sknera weź Jimeneza z górnika na skrzydło na jeden transfer gotówkowy to chyba klub stać:)

 3. robson pisze:

  W końcu jakaś pozytywna wiadomość.

 4. Pawelinho pisze:

  Widocznie decyzje musiał podjąć Skorża ws tej umowy skoro piłkarz ma być brany przez niego przy kadrze Lecha na nowy sezon. Mimo kilku niezłych meczów w wykonaniu Gruzina mimo wszystko pozostaje sceptycznie nastawiony o tym czy jest to piłkarz wystarczający na Lecha. Bo na poziom ligowej szarzyzny w zupełności wystarczy.

  • leftt pisze:

   A będzie w przyszłym sezonie coś więcej niż ligowa szarzyzna?

   • Pawelinho pisze:

    leftt to i tak bardzo delikatne określenie ligowego poziomu jaki jest w polskiej lidze.

    torreador dokładnie piłkarz idealne pasujący do minimalistycznej mentalności młodego.

  • torreador pisze:

   Na tego Lecha czyli Rutkowskich, jest wystarczający. Kwekwe (bardzo sympatyczny gość jak każdy Gruzin, miałem okazję z nim rozmawiać), jest dobrym przykładem budowania tej drużyny. Gość z łapanki, w sumie bardzo przeciętny, staje się wyróżniającym w tej zbieraninie. Krótko mówiąc “Miś na miarę naszych możliwości” to znaczy możliwości Rutków 😊

 5. J5 pisze:

  Dobry ruch. Zawodnik z dobrym, prostopadłym podaniem, celnym przerzutem , mocnym strzałem, myślący na boisku, przyda się w drużynie. Jeśli sprowadzić się uda dobrą ” dziesiątkę”, to jakoś ten środek pola będzie wyglądał, a Skorża go ogarnie

 6. Bart pisze:

  Piłkarz z łapanki wzięty za darmo na odpierdol i na doczepkę okazuje się ciekawszym transferem niż piłkarze sprowadzani za gotówkę po obserwacji przez klubowych skautów. Nic więcej dodawać nie trzeba. To samo się komentuje.

 7. Didavi pisze:

  Na poszerzenie kadry. Solidny, nic poza tym. Dalej twierdzę, że już w przyszłym sezonie będziemy go wypychać z klubu, bo 29 letni Gruzin z Kazachstanu lepszy niż jest obecnie już nie będzie, więcej nie zaprezentuje, a to co gra teraz nie wyróżnia go ponad ligową przeciętność.

 8. Smyku pisze:

  Nie mam nic do gościa, ale z takimi kopaczami zawsze będziemy zespołem środka tabeli, z pojedynczymi wyskokami.
  #MajsterNaStulecie
  #PucharPolskiNaStulecie

 9. Ekstralijczyk pisze:

  Wypada życzyć aby po przedłużeniu kontraktu nie osiadł na laurach jak to w niektórych przypadkach tak się to skończyło.

Dodaj komentarz