28. kolejka PKO Ekstraklasy – podsumowanie

Nietypowo, bo aż przez 6 dni trwała 28. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, która została rozegrana od środy, 28 kwietnia do poniedziałku, 3 maja. Znany jest już Mistrz Polski, cały czas gra toczy się o 4. lokatę premiowaną startem w europejskich pucharach.28. kolejka została zainaugurowana w środę, 28 kwietnia, o godzinie 19:00 w Białymstoku. Wtedy Jagiellonia Białystok zremisowała z Rakowem Częstochowa 0:0 przez co Legia Warszawa już kilka dni temu została Mistrzem Polski. Następnie w piątek Wisła Płock, która tydzień temu przełamała się tym razem uległa Lechii 1:3. Gdańszczanie wciąż nie składają broni w walce o puchary. O godzinie 20:30 w derbach Dolnego Śląska wrocławski Śląsk bezbramkowo zremisował z Zagłębiem Lubin.

Dokończenie kolejki nastąpiło w sobotę oraz w poniedziałek. 1 maja o 15:00 w klasyku polskiej ligi Legia Warszawa podzieliła się punktami z Wisłą Kraków, która nie wygrała już od 6 meczów. Później bijąca się o 2. lokatę Pogoń Szczecin nie dała rady ograć Warty Poznań remisując 1:1. Na koniec dnia Lech Poznań, który rozgrywa już tylko sparingi w swoim stylu uległ Stali Mielec 1:2. Dla beniaminka to zwycięstwo może okazać się kluczowe w walce o utrzymanie.

W niedzielę, 2 maja nie został rozegrany żaden mecz, bowiem tego dnia o godzinie 16:00 w finale Pucharu Polski drużyna Rakowa Częstochowa zmierzyła się z I-ligową Arką Gdynia i wygrała 2:1. Ligowcy wrócili do zmagań w poniedziałek, 3 kwietnia. Tego dnia o godzinie 15:00 jeden z faworytów do zajęcia 4. pozycji Piast Gliwice pokonał ostatnie po tym weekendzie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Zmagania tej kolejki zakończyła konfrontacja Cracovii z fatalnym wiosną Górnikiem Zabrze. Gospodarze wygrali 1:0.Wyniki 28. kolejki PKO Ekstraklasy 2020/2021:

Środa, 28 kwietnia

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 0:0

Piątek, 30 kwietnia

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 1:3
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 0:0

Sobota, 1 maja

Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:0
Pogoń Szczecin – Warta Poznań 1:1
Lech Poznań – Stal Mielec 1:2

Poniedziałek, 3 maja

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0
Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 1:0

Najlepsi strzelcy po 28. kolejce PKO Ekstraklasy 2020/2021:

22 gole – Tomas Pekhart (Legia Warszawa)
14 goli – Jakub Świerczok (Piast Gliwice)
11 goli – Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Mikael Ishak (Lech Poznań), Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Tabela po 28. kolejce PKO Ekstraklasy 2020/2021:

1. Legia Warszawa 60 pkt.
2. Pogoń Szczecin 51
3. Raków Częstochowa 50
4. Piast Gliwice 42
5. Lechia Gdańsk 41
6. Zagłębie Lubin 40
7. Warta Poznań 40
8. Śląsk Wrocław 39
9. Jagiellonia Białystok 34
10. Lech Poznań 33
11. Górnik Zabrze 33
12. Cracovia Kraków 31
13. Wisła Kraków 30
14. Wisła Płock 29
15. Stal Mielec 27
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 24

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

  1. Piknik pisze:

    Z góry przepraszam jeśli kiedyś, ktoś przeczyta te wypociny Piknika, ale ten wpis nie będzie nawiązywał do powyższego artykułu. W tym tekście chciałem przeanalizować oficjalną stronę naszego klubu. Kto wie może są jacyś kibice, którzy żyją w takiej medialnej bańce i chcąc się czegoś dowiedzieć o Lechu Poznań, czytają wyłącznie oficjalną stronę klubu. Tak więc zaczynamy, wchodzę na stronę dumy Wielkopolski (nie, nie wchodziłem na stronę Warty) i tam same dobre wiadomości, pierwszy artykuł Ishak z szansą na rekord, dalej dowiaduje się, że mecz juniorów Lech-Legia będzie można oglądać na kanale: “Łączy nas piłka”, później docieram do informacji, że Tomasz Kędziora zdobył z Dynamem Kijów mistrza Ukrainy. Ten ostatni news jest dla mnie szczególnie ważny skoro Kolejorz nie zdobywa własnych trofeów to przynajmniej pochwali się zdobyczami innych drużyn, tam gdzie akurat grają nasi byli zawodnicy lub wychowankowie Lecha. To jest jakiś sposób na wypełnienie oficjalnej strony naszej drużyny. Dalej jest w końcu o naszych sukcesach sportowych (naszych czyli Lecha) w Centralnej Lidze Juniorskiej młody Kolejorz wygrywa zaległy mecz z Błękitnymi Wronki. Gdyby czytać wyłącznie tą stronę to można by stwierdzić, że Lech to profesjonalna drużyna z olbrzymimi aspiracjami.
    Szkoda tylko, że gdy już wejdziesz na inne strony to widzisz gdzie Lech jest w tabeli, dowiadujesz się o proteście kiboli, obserwujesz różne fora i czytasz tylko o wkurwieniu zwykłych kibiców. I tak sobie myślę, że Oficjalna Strona Lecha mogłaby być idealnym przykładem manipulacji, mimo że nie ma na niej żadnego kłamstwa i czytasz tam prawdziwe informacje. Manipulacja w tej formie polega na przemilczeniu niewygodnych faktów. I pewnie właściciele Lecha nie są zadowoleni, że są jeszcze inne źródła informacji. No dobrze kiedyś redakcja napisała, że kto by tracił czas na oficjalną stronę Lecha Poznań, a jednak jeden jebnięty Piknik się znalazł. Pozdrawiam twórców opisywanej strony.

  2. Mateusz92 pisze:

    Ja także przeczytałem:) z oficjalką wygląda to doķładnie tak jak przedstawił to Piknik. Wchodzę tam, gdy jestem totalnie zdołowany albo nic mi się nie chce. Poziom manipulacji to mistrzostwo świata;) ktoś, kto nie zna tematu może pomyśleć, że Lech Poznań to wzór profesjonalizmu.
    Natomiast jeśli chodzi o najbliższą kolejkę to ciekawi mnie jedno: czy nadal będziemy konsekwentni. Skoro przegraliśmy z Cracovią i Podbeskidziem to wypadałoby przegrać także ze Stalą. Moim zdaniem jest to możliwe. Jeśli rywal zagra z takim zaangażowaniem i konsekwencją to nie przegra. Jeśli Stal będzie się tak umiejętnie broniła jak z Pogonią, to nie przebijemy tego muru.

Dodaj komentarz