Myśli o nowym sezonie i grze o trofea

Trener Maciej Skorża mocno wybiega już w przyszłość. Podczas piątkowej konferencji prasowej zadeklarował chęć zamknięcia kadry na nowy sezon do 14 czerwca, a także przedstawił cele na nowe rozgrywki. Kolejorz ma walczyć o dublet.O meczu z Wisłą

„Po dwóch przegranych meczach liczę i oczekuję od drużyny chęci odwrócenia sytuacji. Musimy pokazać, że możemy wygrać w Krakowie. Wisła szuka swojego oblicza, innych rozwiązań, od trzech meczów gra w innym ustawieniu. Wisła to drużyna, która zechce grać agresywnym pressingiem i nie zostawi nam tyle miejsca ile dwaj poprzedni rywale. Wisła to także zespół, który będzie grał do przodu, dlatego powinniśmy mieć więcej miejsca do wykreowania sytuacji.”

„Wisła ma w swoim składzie kilku dobrych zawodników. To będzie inny mecz od dwóch poprzednich, ale spodziewam się, że wykreujemy więcej sytuacji niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Biorę pod uwagę powrót Wisły do starego ustawienia, mecz z Wisłą będzie dla mnie bardzo ważny. Ważne będzie to, jak my zagramy i czy będziemy kontrolowali grę od początku do końca.”

O końcówce ostatniego meczu

„Sytuacja w końcówce ze Stalą wciąż spędza mi sen z powiek. Ćwiczyliśmy ten wariant, drużyna nie potrafiła się wybronić w momencie w którym powinniśmy być skoncentrowani. Nie zapobiegliśmy sytuacji, dla mnie to problem sfery mentalnej, koncentracji. Koncentracja musi być na dużo wyższym poziomie.”

O sytuacji w Lechu

„Bilans Lecha po moim przyjściu jest daleki od oczekiwań. Pewne rzeczy w Lechu mnie zaskoczyły, myślałem że pewne rzeczy będą wyglądały inaczej. Nie udaje nam się kreować więcej sytuacji podbramkowych, są tylko momenty dobrej gry. Musimy wygrywać mecze, musimy wygrywać mecze w których mamy przewagę. Na razie w wielu aspektach jest ciężej niż się spodziewałem.”

„Przed nami 10 dni tego sezonu. Na decyzje personalne przyjdzie czas po meczu z Górnikiem, na razie chcę, aby każdy dał z siebie wszystko w ostatnich dwóch spotkaniach. W szatni Lecha Poznań jest dużo zawodników o potencjale, dlatego wierzę, że w przyszłym sezonie nie będzie już żadnych przeszkód, aby ci piłkarze uwolnili swój potencjał.”

O młodych piłkarzach

„W tym tygodniu przyglądaliśmy się dwóm wyróżniającym się zawodnikom rezerw. Na mojej liście jest jeszcze paru innych zawodników, których będę chciał przetestować w przyszłym tygodniu. Przyglądam się piłkarzom, szukam osób o odpowiednim charakterze i umiejętnościach.”

„Z Tymoteuszem Klupsiem odbyłem rozmowę. Chciałem go zobaczyć w akcji, ale jego rehabilitacja znów zwolniła, znów pojawił się problem z kolanem. To pechowy czas dla Tymka, mogę go tylko wspierać, ale wiele wskazuje na to, że przyjrzeć się temu zawodnikowi będę mógł dopiero na początku okresu przygotowawczego.”

O transferach

„Intensywnie pracujemy z działem skautingu. Została mi przedstawiona lista zawodników, której się przyglądam. Być może po sezonie uda mi się jeszcze obejrzeć jakieś mecze, najbardziej intensywny moment zacznie się po meczu z Górnikiem. Chcę mieć nowych zawodników już na początku przygotowań. To będzie miało ogromny wpływ na kolejny sezon i na to, czy uda nam się spełnić oczekiwania, zbudować drużynę, która skutecznie będzie bić się o mistrzostwo Polski.”

„Czas po Górniku będzie niezwykle istotny, musimy wykonać wtedy naprawdę silną pracę. Trzeba dać drużynie impuls pod względem jakości oraz nowej siły mentalnej. Nowych zawodników szukamy głównie za granicą, lista skautingu jest pokaźna. Czeka nas wiele pracy, by wyselekcjonować jak najlepszych piłkarzy.”

O celach na kolejny sezon

„Pełną satysfakcję będę miał tylko wtedy, gdy kolejny sezon skończymy z Mistrzostwem Polski oraz z Pucharem Polski. Nie zamierzam się asekurować. Od 14 czerwca zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Chcemy walczyć o trofea.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

19 komentarzy

 1. smigol pisze:

  Pierwszy człowiek z jajami w tej przystawce do akademii.

 2. Sapuaro pisze:

  Brawo za deklarację o celach sportowych na przyszły sezon, to zdecydowanie lepsze niż „zdejmowanie presji” czy „próba gry ładnej piłki i wtedy się zobaczy”. Może się uda, może się nie uda, ale cel jest jasno nakreślony.

 3. Mirco pisze:

  Widziałem tę konferencję i deklaracja trenera mi się spodobała! (choć powątpiewam, aby był to też cel zarządu, ale obym się mylił). Zatem wywalić z szatni wszystkich nygusów i gonić resztę do roboty! Panie trenerze – żadnej asekuracji proszę spełnić oczekiwania Kiboli – Mistrzostwo i Puchar musi być nasz w przyszłym sezonie!
  #MajsterNaStulecie

 4. Piknik pisze:

  Fajna mocna deklaracja trenera, w końcu mamy jasny cel przyszłego sezonu. Co do właścicieli, samego legendarnego zarządu ja uważam, że dobrze wiedzieli co powie trener i zgodzili się na jasne pokazanie celów sportowych Kolejorza. Tylko trzeba pamiętać, że włodarze klubu sami lub ustami kolejnych trenerów innych pracowników klubu często składali różne mniejsze lub większe deklaracje, natomiast rzadko szły za tym czyny. Potrzebne jest oczyszczenie szatni, zostawienie najlepszych kopaczy i solidne wzmocnienia. Wzmocnienia, a nie jakieś uzupełnienie składu szrotem z Europy, lub wypełnieniem na siłę drużyny wychowankami, którzy mają problemy z utrzymaniem się w 3 lidze lub w swoich ligach juniorskich. Czas na oczyszczenie tego klubu przede wszystkim z mentalności ligowego średniaka, wiecznego przegrywa, jednej wielkiej piłkarskiej patologii jak to określił pan Radosław Nawrot na jednej z konferencji prasowych nowego trenera. Jedno się na pewno zmieniło ludzie związani z Lechem w końcu otwarcie mówią o celu sportowym, ale to tylko słowa a tu potrzeba nam czynów.

 5. torreador pisze:

  Zawsze rozśmieszają mnie teksty kolejnych trenerów Lecha: ” Intensywnie pracujemy z działem skautingu”. Po pierwsze dlatego, że zastanawiam się, kto w Lechu Rutków kryje się pod hasłem skauting? Może jacyś studenci na stażu? Po drugie, bo pamiętam że w wyniku ostatnich takich intensywnych prac Skorży(w 2015 roku) pojawił się w drużynie taki as jak Denis Thomalla. I przypominam, że miał on wzmocnić ówczesnego Mistrza Polski😊

 6. tomasz1973 pisze:

  Majster+PP…no,no a Pietra się zapytałeś jak on to widzi!?

  #MajsterNaStulecie

 7. John pisze:

  Skauting, pierwszy sezon,aklimatyzacja,kolejny to już uwalnianie niewątpliwie dużego potencjału zawodnika,Sykora.
  A Klimczak i tak wie swoje,75% skuteczności.
  Jak Lech nie szuka napastnika,z którym przeważnie trafia,to cała reszta może być Muharami.

 8. Jakub80 pisze:

  W ostatnim Fanklubie studio na WTK była mowa o karach Piotrka dla piłkarzy itd. Zapomnial tylko ze to on i jego dwa przydupasy swoimi pomysłami przegrywają wszystko co się da przy okazji pozwalają na kpiny z klubu i jego kibiców. Generalnie podsumowując puenta jest tak że facet dostał zabawkę , zaprosił kolegów do zabawy. Zabawke przy okazji popsuli i teraz boją się przyznać , a kogoś kto potrafi ja naprawić i wie jak ja obsługiwać nie chce dopuścić. Będzie siedział i udawał ze wszystko gra. Jest gościem z umysłem chłopaczka z przedszkola.

  • Jakub80 pisze:

   Zapomniałem wspomnieć o tym nieudczniku Ulatwoskim którego decyzje doprowadza ze rezerwy oraz CLJ u18 z hukiem zlecą niżej. Banda gamoni.

 9. Grossadmiral pisze:

  Od 14 zrobią wszystko… czyli miesiąc będą się opierdalać. Szkoda że od początku czerwca nie będzie zajęć. 2 tygodnie dodatkowego treningu w spokoju to przeciez bardzo wiele. Kadra i tak nie będzie komplenta chyba że planują jedynie 2 transfery plus muraś II

 10. Didavi pisze:

  Skorża to jedyna osoba w klubie która chce wygrywać. Podoba mi się jasna deklaracja, cel, a nie pierniczenie o pięknej grze, która będzie się przyczyniać do…. blablablablablabla.
  Lista scoutingowa? Już się boję. Skorża nie idź tą drogą. Chcesz majstra, sam szukaj wzmocnień bo ci Rząsa Muharów nasprowadza.
  #MajsterNaStulecie

 11. Ostu pisze:

  Nie no….
  Po takiej deklaracji to już jestem spokojniejszy…
  Teraz to już na pewno WSZYSCY w Lechu porzucą swoje poletka, zmienią myślenie – zwłaszcza Piotrek, Karol i Tomek – i zaczną „przekraczać swoje limity”, jak to ładnie nazwał pan Maciej…
  Czyli właściwie na spokojnosci czekam na nowy sezon i…
  …MP
  TYLKO ciągle mi dźwięczy w głowie „ta złota chociaż płytka myśl…”
  Czy nie można tak było od razu…?

  • mario pisze:

   ale co od razu? Już w pierwszym wywiadzie powiedział że chce MP. A jeśli myślisz o klubie, to też bez sensu bo deklarację złożył trener a nie zarząd. Skorża może deklarować co chce choć to i tak miła odmiana.

 12. Didavi pisze:

  Ciekawa reakcja na pytanie o Baku. Wymowne też spojrzenie Henszela. Czyżby coś było na rzeczy?

 13. Marecki60 pisze:

  Nie wiem jak Wy, ale ja niestety nie wierzę, że ktokolwiek na dzień dzisiejszy jest w stanie opanować burdel stworzony przez nasz kochany zarząd.
  Jak to mówią, „Wiara umiera jako ostatnia”. Moja niestety umarła, mam nadzieję, że nie na stałe. Czekam na rozwój sytuacji, w tej chwili najważniejsze są wzmocnienia. Wszyscy wiemy, że dobra drużyna powinna mieć na każdą pozycję dwóch w miarę równie, dobrych piłkarzy. Kiedy to taki fakt miał w drużynie Lecha miejsce, nie pamiętam!!! Póki piłkarze nie będą walczyć o pierwszy skład, to nie będziemy zadowoleni, ani z gry, ani a wyników. Nie znam takiej ekipy, która grając juniorami zdobywała by mistrza kraju, czy puchary bez przypadku typu ktoś coś z przeciwników s…..lił . Młodzież z akademii należy wprowadzać, ale to musi wynikać z ich umiejętności, ewentualnie można ich wprowadzać przy w miarę dobrym wyniku.
  U nas od dawna młodzież wprowadza się na siłę, skutki tego są opłakane, co wszyscy widzimy, oprócz tych co najbardziej powinni to widzieć.
  Szacunek dla tych kiboli co nadal walczą z zarządem, pomimo z góry wiadomym efektem. Oni niestety są nie reformowalni. Kompletny brak kompetencji to u nich to standard, a nie anomalia.
  Bardziej wierzę w efekt pracy kibol z IV z kumplami z forum niż inicjatorami akcji „Mamy kurwa dość”. Efekt tej akcji pominę milczeniem, fakty znane są wszystkim, interpretacja zależy od punktu widzenia, odniesienia.
  Najbardziej na dzień dzisiejszy w Kolejorzu boli mnie, kompletny brak zaangażowania piłkarzy w grę zespołową, wszyscy grają na swojego bejma. Nic z tego nie wynika, bo ani zespól, ani piłkarz nie ma z tego pożytku. Od lat zastanawiam się co oni robią na treningach, bo w czasie meczów nie widać żadnych wyników ich treningów (po za meczami w których uważają, że ktoś ich zauważy).
  Hasło „Biegać, walczyć i się starać… ” od kilku lat kompletnie zostało wyparte z DNA naszych piłkarzy i za to winę moim zdaniem ponosi głównie właściciel klubu.
  Druga sprawą, która mnie na dzień dzisiejszy boli to postawa poznaniaków. To, że Lech przegrał nawet mistrzostwo Poznania, nie upoważnia nikogo, żeby robić uwagi typu, że noszenie barw Lecha nie jest trendy, może i w tej chwili nie jest, ale od ponad 50 lat Kolejorz jest w moim sercu i nikt (nawet taki s…….n jak junior) nie jest w stanie tego zmienić, pomimo tego, że mnie delikatnie mówiąc ostatnio w……a, znaczy denerwuje.
  Pełen szacun dla kibola z IV4 i jego kompanów. Oby Wasza akcja przyniosła lepsze efekty jak „Mamy kurwa dośc”.

  #MajsterNaStulecie

 14. Pawel1972 pisze:

  >Myśli o nowym sezonie i grze o trofea<

  Prastare przysłowie mówi: Indyk myślał o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli. Zimą kolejna wymiana trenera i znowu będą wszyscy winni, tylko nie Piothuś, z zawodu syn ojca.

 15. Niebieski77 pisze:

  Gdzieś już to słyszałem mam wrażenie że to nie słowa trenera tylko jego przełożonych, swego czasu było modne hasło,, idziemy na majstra,, od dawna takich deklaracji wroniarze nie składali coś mi się zdaje że to strategia Piotra i jego glos z ust trenera a jak będzie klapa to powiedzą że oni takich deklaracji nie składali mogę się mylić bo wiem że Maciej to trener z jajami ale albo tak jest pewny swego albo zwariował

 16. Niebieski77 pisze:

  #MajsterNaStulecie

 17. Pawelinho pisze:

  Deklaracje to jedno, a ich realizacja to drugie i z tego jakby obawiam się niestety, że z obecnym zarządem klubu te plany na kolejny sezon czy w grze o trofea Skorża spotka się z oporem…niestety.