Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Wisłą

Jutro wieczorem Lech Poznań zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków, która nie wygrała od 6 meczów czekając na zwycięstwo od 21 marca. „Biała Gwiazda” podejdzie do tego spotkania mocno osłabiona, w Kolejorzu sytuacja kadrowa jest lepsza.Pod Wawelem nie zagra kontuzjowany Nika Kacharava, Krystian Palacz i Tymoteusz Klupś, w ostatnim meczu rezerw urazu doznał jeszcze Filip Szymczak. W tygodniu z zespołem ćwiczyli już Mickey van der Hart oraz Mikael Ishak, którzy tydzień temu byli nieobecni. Obaj zmagali się z lekkimi urazami, sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji. W ostatnim tygodniu Holender i Szwed normalnie trenowali co jednak nie oznacza pewnej gry tej dwójki w Krakowie.

Podczas ostatniego pełnego mikrocyklu treningowego Maciej Skorża przyglądał się trzem młodym piłkarzom. Na zajęcia pierwszej drużyny zostali zaproszeni skrzydłowi rezerw Jakub Karbownik oraz Łukasz Szramowski, którzy są odpowiednio z rocznika 2001 i 2002. Z zespołem ćwiczył jeszcze wypożyczony do końca swojej umowy z Lechem, Jakub Niewiadomski. Lewonożny obrońca z rocznika 2002, który tej wiosny w GKS-ie Jastrzębie zaliczył zaledwie 86 minut, w Poznaniu zdawał maturę, zatem gościnnie zawitał na trening.

Maciej Skorża cały czas przygląda się różnym piłkarzom, w przyszłym tygodniu zamierza zaprosić na zajęcia kolejnych młodych graczy. Dużą zagadką jest skład Kolejorza na jutrzejsze spotkanie z Wisłą Kraków, na ten moment zestawienie jest niemożliwe do przewidzenia, o szczegółowy przewidywany skład można by pokusić dopiero w sobotę przed południem. Mecz przy Reymonta rozpocznie się o 20:00.

Tego samego dnia, lecz o godzinie 13:00 rezerwy Lecha Poznań powalczą we Wrocławiu z rezerwami Śląska. W tym meczu również wystąpią piłkarze trenujący na co dzień pod okiem Macieja Skorży. Czas przyglądania się zawodnikom, testowania ich, próbowania na różnych pozycjach powoli się kończy. Sezon 2020/2021 dobiegnie końca 16 maja.PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Wisłą:

Van der Hart – Czerwiński, Satka, Salamon, Puchacz – Tiba, Ramirez, Kvekveskiri – Kamiński, Ishak, Sykora.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <