Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Macieja Skorży oraz opiekuna gospodarzy Petera Hyballi na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, Wisła Kraków – KKS Lech Poznań rozegranym w sobotę, 8 maja, o godzinie 20:00.Maciej Skorża (trener Lecha):„Gratuluję drużynie dobrego meczu pod względem mentalnym i taktycznym. Dobrze realizowaliśmy założenia, cieszy mnie bramka po stałym fragmencie gry, bo wykorzystaliśmy element ćwiczony na treningu. Wciąż brakuje nam zimnej krwi w wykorzystaniu sytuacji podbramkowych, brakuje ostatniego podania, czasem brakowało nam takiej prostej gry. Nie chcę jednak wybrzydzać, to był dobry mecz, najlepszy od kiedy znów jestem trenerem Lecha. Budująca jest bramka Pedro Tiby, który nawet w takiej roli może być ważnym elementem drużyny. Nie widziałem dziś słabego ogniwa, był team-spirit i praca całego zespołu. Wszystko to zostało nagrodzone zwycięstwem.”

„Pedro Tiba to ważny zawodnik w kontekście przyszłego sezonu, ale dziś chciałem spróbować innego ustawienia. Pedro wiedział, że wejdzie w drugiej połowie, zdobył dla nas bezcenną bramkę, która dała nam 3 punkty.”Peter Hyballa (trener Wisły):„Gratuluję Lechowi wygranej, który zwyciężył zasłużenie. W ustawieniu 3-4-3 mieliśmy stosować pressing, który nam nie wychodził. Mieliśmy wiele problemów w grze w środku pola i nie tylko. Wśród nas było dużo frustracji, źle ustawiliśmy się w obronie przy pierwszym golu. W drugiej połowie zmieniliśmy system na 3-5-2, gra wyglądała trochę lepiej, ale to Lech wciąż dominował.”

„Na dwie kolejki przed końcem zdołaliśmy się utrzymać co było moim i celem zespołu. Nie tłumaczę się kontuzjami. Mecz był podobny do tego, który był w grudniu. Lech to dobra drużyna, jest tam dużo jakości indywidualnej, jego piłkarze lepiej operują piłką. Dziś przegraliśmy, wtedy wygraliśmy.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <