Dogrywka: Wisła – Lech 1:2

Sobotni mecz z Wisłą w Krakowie zakończył się zasłużoną wygraną Lecha Poznań. Wynik 2:1 jest za niski, Kolejorz miał większą przewagę, trenera Macieja Skorżę bardzo mocno może cieszyć zaangażowanie wielu piłkarzy w grę ofensywną. Kluczowe zagranie wykonało aż 10 różnych piłkarzy (łącznie 23 kluczowe podania).

Najgorszy okres w meczu: 76-90 min.
Uwagi: Aż 23 kluczowe podania wykonane przez 10 różnych zawodników Lecha, 83% wygranych pojedynków 1 na 1 przez Milicia i Ramireza, 91% udanych zagrań Karlstroma i Kamińskiego, wyższe posiadanie piłki przez Lecha w każdym kwadransie, 4 strzały Tiby w ciągu 34 minut gry, bramki strzelone w obu połowach pierwszy raz od 6 grudnia

1-3-4-3 przechodzące na 1-3-5-2

Lis – Frydrych, Kone, Szota – Gruszkowski (87.Szot), Zhukov, Savić, Starzyński – Yeboah (87.Buksa), Brown Forbes (72.Błaszczykowski), Medved (80.Boguski).

1-4-3-3

Van der Hart – Czerwiński (60.Skóraś), Salamon, Milić, Puchacz – Karlstrom, Ramirez (60.Tiba), Kvekveskiri (90.Marchwiński) – Sykora (90.Pacławski), Ishak (28.Johannsson), Kamiński.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

36 minuta – Szybka akcja środkiem pola, dobre zagranie na prawą flankę do Sykory, który wdał się w drybling. Lewonożny piłkarz grający na prawej pomocy zwiódł rywala prostym zwodempo czym lekko i efektownie dośrodkował piłkę słabszą prawą nogą. Pod bramką Lisa był Johannsson, który zamiast uderzać głową wolał zgrywać na środek pola karnego. Na screenie numer 8 widać najlepiej, jak dobrą sytuację zepsuł Amerykanin, stojąc tuż przed bramką powinien oddać strzał głową po którym zapewne Lech prowadziłby 2:0. Niestety Johannsson zamiast uderzać wolał jeszcze zgrać piłkę do Kvekveskiriego, Gruzin w tej sytuacji nie połapał się, nie spodziewał się podania, dlatego był nieco spóźniony. Stoper Wisły uprzedził środkowego pomocnika Lecha i w porę wybił piłkę. Winy za brak bramki w tej sytuacji nie ponosi Kvekveskiri tylko Johannsson. Sama akcja Kolejorza z 36 minuty mogła się podobać, była akcją na duży plus, ładne było przede wszystkim miękkie dośrodkowanie Sykory z gorszej prawej nogi.