Lechowa młodzież – tydzień 24

Miniony weekend dla juniorów Lecha Poznań był prawdopodobnie najlepszym w całym sezonie 2020/2021. Niestety nawet podczas tak udanego weekendu wszystkim najstarszym młodzieżowym drużynom Kolejorza nie udało się wygrać.Lech II Poznań sprawił w ten weekend niespodziankę ogrywając po raz 2 w sezonie rewelacyjne rezerwy Śląska Wrocław walczące o barażową lokatę. Podopieczni Artura Węski po serii 5 kolejnych gier bez zwycięstwa i 3 kolejnych remisach zwyciężyli we Wrocławiu 1:0 po golu Sergeia Krivetsa. Lech II Poznań z 30 punktami jest na bezpiecznej 15. pozycji w tabeli II-ligi, ale wszystkie 4 drużyny znajdujące się za rezerwami mają po tyle samo 29 oczek. W sobotę o 17:00 do Wronek przyjedzie znajdujący się na miejscu barażowym beniaminek KKS Kalisz.

W CLJ po 7 z rzędu meczach bez wygranej (6 przegranych i 1 remis tydzień temu) przełamali się juniorzy starsi. Lech Poznań wygrał u siebie z Escolą Warszawa 2:1. Dla graczy Huberta Wędzonki było to pierwsze zwycięstwo od 29 listopada 2020 roku. Wyniki innych spotkań ułożyły się źle, Kolejorz nadal jest dwunasty mając jedynie 3 oczka przewagi nad strefą spadkową w której są drużyny mające jeszcze do rozegrania zaległy mecz. W sobotę o 12:00 juniorzy starsi zmierzą się na wyjeździe z trzecią Pogonią Szczecin, która walczy o Mistrzostwo Polski U-18.

W grupie B CLJ U-17 juniorzy młodsi Lecha Poznań zremisowali u siebie z „Portowcami” 2:2. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego nadal liderują mając 5 oczek przewagi nad drugą Pogonią (szczecinianie mają jedno spotkanie mniej). W niedzielę o 17:00 juniorów młodszych czeka pojedynek z Akademią Reissa Poznań.

Komplet zwycięstw w 8 wiosennych meczach mają trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań trenowany przez Marcina Kardelę i Jędrzeja Łągiewkę przejechał się po Pogoni Szczecin triumfując na wyjeździe aż 5:1. Kolejorz do lat 15 prowadzi, drugi Lotos Gdańsk ma 7 oczek mniej, ale do rozegrania ma jeszcze zaległe spotkanie. W sobotę o 12:00 lechici do lat 15 zagrają na wyjeździe z Olimpijczykiem Kwakowo.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Śląsk II Wrocław – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-18: Lech Poznań – Escola Warszawa 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:2
CLJ U-15: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:5

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – KKS Kalisz (sobota, 15 maja, godz. 17:00)
CLJ U-18: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 15 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – AP Reissa Poznań (niedziela, 16 maja, godz. 17:00)
CLJ U-15: Olimpijczyk Kwakowo – Lech Poznań (sobota, 15 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <