Jeszcze więcej minut wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie dziewięciu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden w II-lidze, dwóch za granicą, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.

Podczas rundy wiosennej sezonu 2020/2021 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Po dzisiejszym raporcie następny planowany jest pod koniec maja.

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice/Stomil Olsztyn)

Mateusz Skrzypczak każdy mecz Stomilu zaczyna w pierwszym składzie, spośród 11 spotkań rozegrał tylko raz pełne 90 minut. Zobaczył dotąd 4 żółte kartki, w ostatni weekend został zdjęty z murawy już po pierwszej połowie. Stomil ma 9 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski udanie powrócił do gry po kolejnej kontuzji. Choćby w ostatni weekend strzelił gola i zaliczył asystę. Arka Gdynia nie zdobyła Pucharu Polski, w I-lidze jest czwarta z 4 punktami stratami do 2. miejsca dającego bezpośredni awans. „Arkowcy” mają rozegrany mecz mniej.

Minuty: 1648 (108 w PP)
Mecze: 23 (2 w PP)
Gole: 12 (2 w PP)
Asysty: 4
Kartki: 7 (1 czerwona)

Łukasz Norkowski (GKS Tychy)

21-letni środkowy pomocnik to głęboki rezerwowy w GKS-ie Tychy zajmującym obecnie pozycję wicelidera w I-lidze. Łukasz Norkowski ostatnio gra w co drugim meczu dosłownie zbierając minuty.

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

Miłosz Mleczko jesienią był podstawowym golkiperem Widzewa. Zimą doznał poważnej kontuzji, wiosną ani razu nie znalazł się na ławce rezerwowych. Widzew mimo prawa pierwokupu 21-latka nie zdecyduje się pozostawić go w klubie.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie)

Jakub Niewiadomski zaczął ostatnio trochę więcej występować. W ostatnich 4 kolejkach wchodził na boisko w drugiej połowie, bilans wiosny ma jednak bardzo słaby. Niedawno lewonożny obrońca zdawał maturę w Poznaniu zjawiając się przy okazji na treningu pierwszego zespołu Lecha. GKS Jastrzębie zajmuje 16. miejsce w I-lidze mając 5 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek to numer 1 w bramce GKS-u Katowice. GKS ostatnio nie błyszczy, w końcówce kolejnego już sezonu znów mocno wyhamowuje. Na razie jeszcze jest drugi mając 2 oczka więcej od Chojniczanki.

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral gra dość regularnie, w ostatnich 2 meczach wychodził w pierwszym składzie Pacosu de Ferreira, który zagra w eliminacjach Ligi Konferencji. 29-latek dnia 5 maja w meczu z Bragą 1:1 zaliczył asystę. W końcówce sezonu 2020/2021 jest ważną postacią swojej drużyny. Amaral od kwietnia nie opuścił żadnego spotkania.

Minuty: 1203
Mecze: 30 (3 w Pucharze)
Gole: 1
Asysty: 4 (1 w Pucharze)
Kartki: 1

Djordje Crnomarković (Zagłębie Lubin)

Djordje Crnomarković ostatnio gra regularnie, wystąpił we wszystkich 4 minionych kolejkach. Serb nie grał dobrze, ale „Miedziowi” nie przegrali ani razu. W przeciwieństwie do Lecha wciąż mają szanse na europejskie puchary.

Karlo Muhar (Kayserispor)

Karlo Muhar od końca kwietnia znów jest podstawowym zawodnikiem Kayserisporu. W ostatnich 4 meczach grał od 1 do 90 minuty, 1 raz pauzował za kartki, w ostatnich 4 spotkaniach klub Muhara nie przegrał. Przed Kayserisporem ostatni mecz, Muhar już utrzymał się w lidze.