Trener myśli tylko o sukcesach

Trener Maciej Skorża nie przestaje mówić o Mistrzostwie Polski. Szkoleniowiec Kolejorza jest już mocno nakręcony na kolejny sezon, ma w głowie plan przygotowań do nowych rozgrywek podczas których ważną rolę będą stanowili kibice. Trener Lecha chce rozgrywać mecze sparingowe w Poznaniu z udziałem publiczności.O ostatnim meczu

„Zależy nam na tym, aby dobrze zagrać, bo chcemy wygrać ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Już teraz chcemy pokazać Lecha, który jest wartościowy, nie chcemy się podnosić w lipcu tylko już teraz. Wierzę, że po wygranej w Krakowie pójdziemy do przodu.”

„Górnik Zabrze to wymagający rywal. Bez względu na to, jak silny będzie w niedzielę musimy wykorzystać słabe punkty rywala. Musimy stworzyć sobie więcej okazji niż ostatnio, Górnik raczej nie zagra cofnięty, to zespół lubiący atakować, który gra dwoma napastnikami. Górnik to także dobre stałe fragmenty gry, pod względem mentalności musimy mu dorównać, Górnik na pewno nie odpuści i ten mecz może rozstrzygnąć się dopiero w drugiej połowie.”

O kibicach na trybunach

„Cieszę się z powrotu kibiców, choć wiem, że na trybunach może być różnie. Mam nadzieję, że kibice będą z nami, chcę otoczki wokół klubu w której kibice będą nam pomagać. Jeśli w nowym sezonie mamy zdobyć mistrzostwo, to na pewno razem z kibicami.”

O obecnych i nowych zawodnikach

„Są zawodnicy, którzy mnie rozczarowali, ale ich sytuacja jest różna. Jedni mieli kontuzje, inni nie przepracowali okresu przygotowawczego. Biorę te rzeczy pod uwagę, od 14 czerwca każdy będzie miał czystą kartę i będzie miał walczyć o miejsce w składzie. Każdy piłkarz musi mieć konkurencję w zespole, konkurencja ma nas pchać do przodu, w razie kontuzji czy kartek muszę mieć z kogo korzystać.”

„W tej chwili trwa intensywny czas pracy skautingu, dostałem rankingi zawodników na poszczególnych pozycjach, wraz ze sztabem analizujemy listę. Czas po sezonie nie będzie czasem urlopów tylko bardzo intensywnej pracy. Każda formacja wymaga świeżej krwi, będziemy chcieli wzmocnić każdą formację. Nie chcę mówić o tym dokładnie, ale liczę, że pozyskamy zawodników, którzy będą wzmocnieniem pierwszej jedenastki. Nowi piłkarze mają być jakością całej drużyny. To nie jest łatwe, musimy wykonać naprawdę wiele pracy. Mental nowych graczy + znajomość naszej ligi może być atutem. Na pewno brakuje mi więcej Polaków w szatni, nie mam nic przeciwko obcokrajowcom, ale chciałbym, aby w naszej szatni język polski był językiem wiodącym.”

O letnich przygotowaniach

„Planujemy już letnie przygotowania, są pewne znaki zapytania, ale zarys już jest. Spotykamy się 14 czerwca, przez 2 dni będziemy badać zawodników, latem piłkarze będą mieli plan pracy, po 14 czerwca będziemy sprawdzać, jak go zrealizowali. W dwóch pierwszych tygodniach będziemy pracować w Poznaniu, od 29 czerwca do 9 lipca będziemy na obozie w Opalenicy podczas którego rozegramy 4 mecze kontrolne. Chciałbym rozgrywać sparingi w Poznaniu i to z udziałem publiczności jeśli oczywiście będzie taka możliwość. Chcę, aby zawodnicy oswajali się z kibicami. 7 lipca zagramy z Mistrzem Danii, FC Midtjylland przy Bułgarskiej. Dopiero ostatni sparing przed ligą będzie zamknięty.”

O walce o tytuł

„Marząc o realizacji celu w nowym sezonie mecze z teoretycznie słabszymi drużynami trzeba wygrywać. Plan i taktyka na takie mecze będą kluczowe. Prowadząc w przeszłości inne drużyny grające o mistrzostwo zawsze najwięcej czasu poświęcałem na motywację drużyny przeciwko zespołom teoretycznie słabszym. Pracujemy nad tym elementem już teraz. Potrzebuję zawodników świadomych o co gramy. Nie ma marginesu błędu, potrzebuję zawodników głodnych zwyciężania i osiągania sukcesów. Szukamy nowych piłkarzy o odpowiednim mentalu.”

„Nie słowa zdobędą Mistrzostwo Polski tylko jakość, zaangażowanie i inne rzeczy. Wiem jak ważny dla klubu jest kolejny sezon. Mówienie o czymkolwiek innym w szatni byłoby minimalizmem, nie zamierzam się asekurować, wiemy jaki jest cel i będziemy do niego dążyć. W Lechu trenerzy są po to, aby zdobywać trofea.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

10 komentarzy

 1. Wamp pisze:

  Ma jaja chłop.

 2. Didavi pisze:

  Dziwne. Tydzień temu Skorża mówił, że szukają przede wszystkim w Europie. Dzisiaj mówi, że chce Polaków i tych, którzy znają ligę. Mi się nie podoba takie gadanie. Ma przyjść zawodnik dobry, to nie paszport się liczy! Znowu chcą ściągać Janickich i Tomasików?
  #MajsterNaStulecie

  • Kosi pisze:

   Moze po zobaczeniu listy skautow z zagranicznym, drogim szrotem postanowil sprowadzic slabych, ale tanszych Polakow?

  • robson pisze:

   A ja uważam, że lepiej dobry i sprawdzony zawodnik z polskiej ligi niż jakiś wynalazek skautingu. Dopiero co się przejechaliśmy olaniem Bohara na rzecz Sykory.

   Poza tym Skorży może też chodzić o Polaków z zagranicy typu Murawski.

   • Didavi pisze:

    Ale wiesz jak u nas jest. Za dobrego trzeba zapłacić. Ma być Polak, będzie Polak i przyjdzie jakiś Nalepa czy ten Stachowiak 34 letni, bo Polak.

   • Kosi pisze:

    Robson wymien trzech Polaków z polskiej ligi którzy podniosą jakość będą tu chcieli przyjść i stać nas na nich.

   • F@n pisze:

    @Kosi, nas stać na wiele tylko Rutkowski i Klimczak nie chcą wydawać kasy. Rozumiem, że na transfery za 3-5 mln euro nas nie stać, ale 1-1,5 mln spokojnie, a nawet na 2.
    Jacy Polacy z polskiej ligi? Niewielu jest wartościowych, którzy nadawaliby się chociaż do rywalizacji. Świerczok, Szysz, Konczkowski, Wszołek, Czerwiński z Piasta, Cebula.

   • robson pisze:

    Na boki obrony Konczkowski i Pietrzak. Na środek J. Czerwiński. Na skrzydło Szysz. To byłyby rozsądne wzmocnienia w naszej półce cenowej. Cebula i Świerczok już chyba za drodzy.

   • Szymek pisze:

    Jacy Polacy z polskiej ligi? Niewielu jest wartościowych, którzy nadawaliby się chociaż do rywalizacji. Świerczok, Szysz, Konczkowski, Wszołek, Czerwiński z Piasta, Cebula.

    Z tej listy to wzmocnieniem mógłby być Świerczok, chociaż jak rozegrał dobry sezon w Piaście to teraz może być pozno aby go zgarnąć, w zeszłym sezonie była idealna okazja aby go ściągnąć , ale klasycznie przespane.
    Natomiast Wszołek ? chłop się użala na swoją sytuację .. czy w szatni da zastrzyk pozytywnej energii .. ? czy po kryzysie jesiennym zacznie marudzić ? poza tym prawie 30 lat.. w porównaniu do Sykory to jest kozak .. ale czy to jest zawodnik z dobrą formą na 2 -3 lata ..mam troche wątpliwości..

 3. Pawel68 pisze:

  Za miesiąc będziemy wiedzieli o strategii Piotra niedojdy R.?