Felieton kibica: Ubieramy Majstra

Wszystkim internautom KKSLECH.com przypominamy o możliwości wyrażania swojego zdania nie tylko w „Śmietniku kibica” czy w komentarzach do newsów. Jednocząc na tej witrynie kibiców Lecha Poznań dajemy możliwości wygłaszania swoich opinii na stronie głównej witryny. Cykl „Twoim zdaniem” jest stworzony do tego, aby każda osoba chcąca dotrzeć ze swoją opinią do innych kibiców Kolejorza bez trudu mogła to zrobić.W każdym tygodniu czekamy na Wasze najlepsze oraz najciekawsze teksty, które mogą pojawić się na łamach KKSLECH.com. Każdy z kibiców, który umie pisać, chce to robić i ma coś ciekawego do przekazania innym kibicom Lecha Poznań w sposób obszerny i ciekawy (także kontrowersyjnego) ma drogę otwartą do tego, by jego tekst na tematy sportowe przeczytało nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Czasem nie trzeba dodawać wpisu na przysłowie pół strony w „Śmietniku Kibica” bądź w newsach. Czasem wystarczy jeszcze trochę rozwinąć swoją myśl, odpowiednio ją zredagować i przesłać do nas w formie dowolnego tekstu. Dziś publikujemy jeden z nadesłanych artykułów przez kibica, materiał dotyczy inicjatywy internautów KKSLECH.com dotyczącej 100-lecia.

#MajsterNaStulecie – Ubieramy majstra

Król jest nagi. Lech Poznań jest nagi. To fraza doskonale opisująca sytuację panującą w klubie od wielu lat, idealnie podsumowująca zarządzanie Kolejorzem przez jego właściciela, prezesa i zarząd. Przysłowie stwierdzające rzeczywistość. Obnażające prawdę. Taką sytuację mamy właśnie w Lechu. Wszyscy widzą jaka jest prawda. Lech zarządzany w ten sam sposób, przez kilkanaście lat, nie potrafi skutecznie zdominować ligi. Nie potrafi nawet corocznie walczyć o mistrzostwo. Wszyscy widzą słabości Lecha, widzą jakie błędy powodują, że musimy znosić kolejne kompromitacje. Widzimy nagość króla. On jednak nie potrafi tego dostrzec. Próżny władca nie chce przyznać się do błędu, udaje że panuje nad sytuacją i wszystko ma pod kontrolą, a stan w jakim obecnie znajduje się jego królestwo jest tylko tymczasowym, przejściowym. Niestety w Lechu ten stan trwa już od dawna. Od 6 sezonów czekamy na kolejny tytuł, niestety gablota nadal stoi pusta, zakurzona.

W królestwie na ścianach wiszą drogocenne obrazy. Złote ramy zdobią wnętrze, dodając pomieszczeniu prestiżu. Znamy to także z Lecha. W gabinetach prezesów, na ich ścianach, również wiszą drogocenne „obrazy”. Ważniejsze niż puchary, medale, które można wywalczyć, a które dla zarządu są nieistotne. Cenniejsze okazują się…koszulki. Koszulki wychowanków, sprzedanych za miliony złotych. Tylko nieliczni z nich zdobyli z Lechem mistrzostwo Polski. Większość odeszła bez tytułu, bez mistrzostwa, z niczym. Koszulki te są dla władz klubu tym, czym dla nas kibiców trofea. Tym się chwalą, tym szczycą.

Koszulka stała się też walutą. Klub zaoferował kibicom dedykowany t-shirt, jako jedną z opcji rekompensaty za niewykorzystany karnet. Więc i my, chcielibyśmy zrewanżować się władzom Lecha i wręczyć właścicielowi, Piotrowi Rutkowskiemu, prezesowi Karolowi Klimczakowi oraz dyrektorowi sportowemu Tomaszowi Rząsie stosowne, spersonalizowane koszulki w ramach rekompensaty za niewykorzystaną okazję na mistrzostwo Polski, szóstą już z rzędu. Przesyłamy to, co jest dla nich tak istotne, tak cenne. Liczymy, że znajdzie się dla nich godne miejsce na ścianach gabinetów. Mamy też nadzieję, że obdarowane osoby zaprezentują otrzymane z rąk kibiców koszulki. W zamian chcemy tylko #MajstraNaStulecie. Nie boimy się użyć tego słowa, nie jest ono dla nas zakazane. Nas kibiców nie interesuje walka o „najwyższe cele”. Nie zadowala nas 9 czy 2 miejsce. Nie pasjonuje nas sprzedaż kolejnego wychowanka odchodzącego z niczym, za rekordową kwotę.

19 marca ruszyliśmy z akcją #MajsterNaStulecie publikując tutaj na stronie, dzięki uprzejmości Redakcji, pierwszy z wielu felietonów opisujących fatalne, nieudolne zarządzanie Lechem przez obecnego właściciela, prezesa i zarząd klubu. Staraliśmy się i będziemy to robić nadal, by w merytoryczny sposób przedstawiać wszystkie popełniane przez nich błędy, które od lat, przyczyniają się do rozbioru wielkiej marki, jaką na mapie Polski jest Lech Poznań. Wybrana data oczywiście nie była przypadkowa. Jak doskonale wiecie tego dnia Lech Poznań obchodził 99 rocznicę swojego powstania. Dokładnie za rok od tej daty obchodzić będziemy 100-lecie klubu, stąd też nazwa naszej kibicowskiej inicjatywy.

Mając już dość kolejnych kompromitacji, przegranych sezonów, także tych „przejściowych”. Nie godząc się z tym jak przez ostatnie lata systematycznie roztrwaniany jest potencjał naszego klubu, postanowiliśmy działać, bo nie chcemy oglądać Lecha, który znajduje się w środku ligowej stawki. Nie interesują nas transferowe rekordy sprzedaży.

Dziś robimy kolejny krok. W dniu dzisiejszym do klubu wysłane zostały trzy specjalne, spersonalizowane koszulki. Chcemy w ten sposób dać wyraz naszego niezadowolenia. Chcemy wymusić presję na zarządzie, by podejmowane przez nich decyzje były ukierunkowane tylko na jeden cel, na zdobycie mistrzostwa. Jest to nasz, niesłyszalny z wiadomych względów na trybunach, na stadionie, głos, krzyk sprzeciwu wobec dotychczasowych działań klubu. To pressing, który ma spowodować powrót Lecha na właściwe, sportowe, zwycięskie tory.

Koszulki z odpowiednią adnotacją zostały wysłane do klubu. Mamy nadzieję, że nasza akcja zostanie doceniona przez środowisko kibicowskie i zauważona w klubie oraz w mediach. Robimy to wyłącznie z miłości do Lecha.

Zachęcamy też do komentowania i udostępniania zdjęć koszulek w mediach społecznościowych oraz odwiedzania naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Majster-na-Stulecie-101792768689590/?ref=page_internal gdzie znajdziecie pełną fotorelację z tej akcji. Za graficzne opracowanie i wykonanie koszulek zgodne ze stworzonym przez nas projektem, odpowiadał użytkownik Pawlisko. Za co należą mu się wielkie podziękowania. Wykonał świetną pracę, robiąc to, tak jak i my, wyłącznie z pasji do Lecha.

Didavi, Jacek_komentuje, kibol z IV, leftt, Siódmy Majster, tomasz1973

null
null
null
null
null
null
null

Poprzednie publikacje #MajsterNaStulecie:

>> Zarząd (12 maja)
>> Akademia (4 maja)
>> Transfery (25 kwietnia)
>> Wszystkie grzechy Żurawia (15 kwietnia)
>> Dyrektor sportowy (12 kwietnia)
>> Zaczynamy (8 kwietnia)
>> List otwarty ws. kierunku rozwoju klubu (27 marca)
>> Majster na stulecie (19 marca)

Więcej o cyklu „Twoim zdaniem” -> TUTAJ

Artykuły można wysyłać na adres e-mail -> redakcja@kkslech.com

Teksty wysłane do nas przez kibiców można przeczytać -> TUTAJ

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

21 komentarzy

 1. kri$$ pisze:

  Szacun!

  Oby dotarło do rozumu osób obdarowanych tymi koszulkami czego oczekują kibice Kolejorza

  #MajsterNaStulecie!

 2. Kosi pisze:

  Panowie Didavi, Jacek_komentuje, kibol z IV, leftt, Siódmy Majster, tomasz1973 podziwiam zaangazowanie. Obyscie wytrwali w tej akcji jak najdluzej, niestety watpie by Rutkowski odebral przesylke

 3. Levin_67 pisze:

  Panowie uznanie za wytrwałość ! Nasza „wspaniała trójka” już przygotowuje miejsce na koszulkę Puchacza którą przywiezie z Berlina. Tylko Kędziora z naszych wychowanków może „postawić” sobie na półce wywalczone trofeum.

 4. Marcin pisze:

  Szacunek dla Was co robicie ,jesteście w pełni bojowi aby walczyć z tym osranym zarządem.#MajsterNaStulecie

 5. tomasz1973 pisze:

  Redakcjo, coś jest nie tak ze śmietnikiem. Nie można komentować.

 6. Marcin pisze:

  Król Maciuś Skorża dołączył do trio czyli będzie kwartet. Co on pierdoli o wsparciu kibiców jak zagrali kolejny klops. Słowa się nie liczą tylko wyniki. To jest tak jak teoria z praktyką dwie różne rzeczy. 3MajsterNaStulecie

 7. Marcin pisze:

  *MajsterNaStulecie

 8. Przemo33 pisze:

  Brawa dla kolegów, którzy wpadli na prosty i fajny pomysł z tymi koszulkami 🙂 Super sprawa i szacunek dla was za to! I oczywiście brawa dla kolegi @Pawlisko, za naprawdę bardzo dobrze wykonany projekt! Aż na twarzy pojawił się uśmiech, po zobaczeniu tych koszulek.

  #MajsterNaStulecie

 9. bas pisze:

  Panowie szacun ,tylko jaka będzie reakcja tych trzech dzbanów,obawiam się że tradycyjnie coś tam nieudolnie będą próbować a i tak na finiszu wszystko się wysypie.Ewentualnie próba udobruchania kibiców a jak przyjdzie co do czego to Maciej będzie winny.Tak czy inaczej każda taka akcja musi być nagłaśniana żeby nie czuli się za komfortowo.Mała kropla drąży skałę.

 10. kibol z IV pisze:

  Chciałbym podziękować redakcji za elastyczność przy okazji pojawienia się tego felietonu. No i uwypuklić bardzo duży wkład Pawlisko w tej akcji.
  Dzięki Wiara 🙂

  #MajsterNaStulecie

 11. Ekstralijczyk pisze:

  #MajsterNaStulecie

 12. 100h2o pisze:

  No emocje jak na meczu ping ponga o mistrzostwo szkoły.

  • Ostu pisze:

   Każdy ma takie emocje na jakie sobie zasłużył…

  • mario pisze:

   zrób coś, cokolwiek.

  • tomasz1973 pisze:

   No nie ma to jak działania rutka, nie panie kolego? My mamy emocje jak w ping pongu, a on działa jak w trakcie „polowania’ na ślimaki. Ale rozumiem, że to jest ok, bo jak widzę poza krytyką tych, którzy krytykują (wcześniej) i tych, którzy coś chcą zrobić i robią (teraz) nic poza tym od siebie?

 13. J5 pisze:

  Mam nadzieję że ubiorą te koszulki na inaugurację ligi. Świetny pomysł

  #MajsrerNaStulecie

 14. kibol z IV pisze:

  Przed chwilą otworzyłem naszego wspołnego maila…I nie wierzę ! 🙂

  https://majsternastulecie.pl

  Jestem w totalnym szoku :)….Wielkie dzięki PAWLISKO 🙂 !!! Nie wiem co napisać 🙂

  #MajsterNaStulecie

  • Pawlisko pisze:

   Cieszę się, że mogłem pomóc i oczywiście polecam się na przyszłość 🙂

   Oby Wasza akcja choć trochę uzmysłowiła zarządowi czym dla ludzi jest Lech Poznań i że w przeciwieństwie do tego co udowadniają co niektórzy to nie jest prywatna firma, z którą można robić co się chce.

  • kri$$ pisze:

   Panowie Gratulacje!!!! Pięknie!!
   tak przy okazji dzieje się!!!
   Na interii jest tekst o Waszej przesyłce!!
   Uważam to za sukces!
   #MajsterNaStulecie!