Dzięki za wspólny sezon

Zakończył się słodko-gorzki sezon 2020/2021, który już od dzisiaj powoli zaczniemy podsumowywać. Zanim to nastąpi pragniemy podziękować wszystkim stałym użytkownikom udzielającym się na łamach witryny oraz innym kibicom odwiedzającym ten serwis w minionych rozgrywkach. Gdyby nie Wy, tysiące ludzi, KKSLECH.com już by padło tak jak nastroje panujące wokół klubu.



Określenie słodko-gorzki sezon dobrze pasuje do tego co się działo w zeszłych już rozgrywkach. Liga Europy przyszła niespodziewanie, przejście wszystkich 4 rund eliminacyjnych to wyczyn na skalę europejską, 3 wyjazdowe wygrane i wyeliminowanie 2 rozstawionych rywali także było ogromnym sukcesem Lecha Poznań, który trzeba docenić. Lech jesienią zeszłego roku zaczął osiągać oczekiwane sukcesy trochę od dupy strony. Sukces międzynarodowy przyszedł przed sukcesem na krajowym podwórku, niestety Liga Europy na którą nikt w klubie nie był gotowy nie popchnęła Lecha Poznań do przodu tylko spowodowała kolejny krok do tyłu.

Kolejorz znów zaskoczył nas negatywnie, okazuje się, że nawet fatalne rozgrywki 2018/2019 podczas których Lech miał aż trzech trenerów i tak były lepsze od tych zakończonych. Gdyby nadal obowiązywał podział na grupy Lech pierwszy raz w historii grałby w grupie spadkowej, ostatecznie zakończył rozgrywki 2020/2021 na najniżej pozycji od 18 lat. Po takich sezonach jak 2015/2016 czy właśnie wspomnianym 2018/2019 można było spodziewać się zawalonych rozgrywek, a zwłaszcza po awansie do Ligi Europy. Nikt jednak nie spodziewał się braku emocji przez większą część rundy wiosennej, aż tylu kwietniowo-majowych sparingów oraz tak niskiej pozycji.

null

Ten brak sportowych emocji, czekania na mecze i brak gry o stawkę bolał najbardziej. Lech od meczu ze Stalą już matematycznie o nic nie grał, a materiały trzeba było tworzyć, mimo wyników robiliśmy swoje, w sezonie 2020/2021 opublikowaliśmy 100% tekstów jakie miały powstać po meczach. Z tego można być zadowolonym, zmiana podejścia do Lecha Poznań, wyzbycie się marzeń czy większych oczekiwań na pewno pomogło w postrzeganiu przykrych sytuacji. Od 15 sierpnia 2020 roku było też parę rzeczy, których nie udało się zrealizować. Przede wszystkim za nami trudny sezon z obostrzeniami nałożonymi przez Ekstraklasę SA, z powodu trwającej pandemii mniej osób mogło pracować przy meczach, przez Lechię nie mogliśmy udać się do Gdańska, w Poznaniu również zdarzyły się mecze podczas których nikogo od nas nie było.

null
null
null
null

Mimo tragicznego sezonu my się nie poddamy, robimy swoje bez względu na wyniki, czujemy Wasze wsparcie, codzienne wsparcie tysięcy kibiców. Absolutnie nie ma sensu poddawać się, gdy niespodziewanie KKSLECH.com przyciąga więcej ludzi niż przyciąga Lech Poznań na stronę oficjalną i gdy przez cały sezon w każdym miesiącu serwis notował lepsze statystyki od klubowej strony (świeże dane z kwietnia na Similarweb.com są już dostępne). To nieoczekiwany sukces, coś takiego nigdy nie było celem, lecz w takim przypadku nadal trzeba robić swoje skoro tak wiele ludzi docenia naszą pracę. Kibice, którzy tutaj zaglądają często przeżywają wszystko to co się dzieje wokół Lecha wraz z nami, w rozgrywkach 2020/2021 wspólnie cieszyliśmy się z awansu do Ligi Europy i wspólnie przeżywaliśmy bolesne odpadnięcie z Pucharu Polski czy żenującą końcówkę rozgrywek ligowych.

null

Za bycie z Wami wszystkim kibicom dziękujemy, nie ma KKSLECH.com bez innych kibiców. Tak było, jest i będzie. Istniejemy dzięki Wam, dla Was i też dla Was cały czas chcemy zajmować się Lechowymi sprawami. Jesteśmy potrzebni innym kibicom, czujemy to każdego dnia, czytają nas tysiące ludzi, którym dziś dziękujemy za spędzony z nami sezon 2020/2021. Przez ostatni rok ponownie w miarę możliwości czasowo-finansowych robiliśmy wszystko, aby ten serwis po prostu dawał radę. Zawsze robiliśmy swoje bez względu na to, czy się to komuś podobało czy nie. Czy pracownik klubu, zawodnik, trener był zadowolony z tego co było tutaj napisane czy nie. Ten serwis jest od rzetelnego, obiektywnego informowania ludzi co się dzieje w Lechu Poznań i wokół niego. Nie od nas zależy atmosfera wokół klubu czy wyniki Kolejorza, ton na KKSLECH.com zawsze jest dostosowany do obecnej sytuacji a teksty oparte na odczuciach większej części kibiców, których zdanie jest kluczowe w prezentowanych opiniach. Nikt inny nie ma wpływu na prezentowane treści oraz na nastroje panujące na tej witrynie. Wpływ na wszystko ma tylko Lech Poznań jako klub sportowy.

null

Zeszły już sezon 2020/2021 pochłonął blisko 6 tysięcy złotych. Tyle w przybliżeniu wyniosły koszty różnego rodzaju wyjazdów, opłat za działalność, inwestycje w rozwój witryny czy jesienny lifting serwisu. Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim kibicom Lecha Poznań, którzy nas wspierali poprzez zainteresowanie reklamami, za wszelkie darowizny i inną pomoc. Kibicowsko sezon 2020/2021 był bolesny i tragiczny, serwisowo był już udany, bo dzięki Lidze Europy podsumowanej w grudniu -> TUTAJ udało się przyciągnąć nowych użytkowników oraz zwiększyć medialność Lecha Poznań. Rysą było tylko to co się działo tu pod koniec rozgrywek, Lech o nic nie grał, dlatego oberwaliśmy rykoszetem. Zainteresowanie tekstami na temat spotkań z Wisłą oraz Górnikiem było najniższe od lat, tak mało dyskusji w raportach meczowych po tych dwóch meczach nie było na KKSLECH.com od 12 lat. Oczywiście rozumiemy zachowanie internautów i jesteśmy gotowi na spadek zainteresowania losami Kolejorza także w najbliższych miesiącach, które pod względem medialności klubu zapowiadają się kiepsko.

null

W Lechu nie ma nic co dawałoby nadzieję na lepszą przyszłość, nie ma takiego bodźca, który zwracałby uwagę większej części kibiców na Lechowe sprawy każdego dnia. Przez brak europejskich pucharów tego lata i przez najdłuższą letnią przerwę od minimum 11 lat odpada nam ponad 300 tekstów pucharowych i około 2,2 mln odsłon KKSLECH.com w ciekawym czasie. O czym będziemy pisać do 23 lipca skoro jest dopiero 19 maja? Damy sobie radę, harmonogram treści na dłuuugie, nudne lato został stworzony już w kwietniu, planujemy minimum 4 wiadomości dziennie, w weekendy po 3 teksty. Tematyka artykułów będzie różna, musimy jednak podsumować sezon 2020/2021 przechodząc przez niego jeszcze raz. Podsumowujemy każde rozgrywki bez względu na miejsce Lecha Poznań i identycznie będzie również teraz. Teksty pucharowe, które dla internautów były najciekawsze zastąpimy innymi Lechowymi na różne tematy, dlatego każdy kibic powinien tu znaleźć coś dla siebie.

null

Nowy sezon 2021/2022 to sezon 100-lecia Lecha Poznań, zatem już wkrótce ruszamy z cyklem dotyczącym historii, dawnych meczów, wspomnień, materiał z tego cyklu będzie pojawiał się już od przyszłego tygodnia raz w tygodniu przez cały sezon. Podczas tzw. „sezonu ogórkowego” do tygodnia w którym rozpocznie się ligowy sezon 2021/2022 będzie miał jeszcze miejsce drugi cykl, który aktualnie dopracowujemy. Wcześniej 22 maja wystartuje nowy Śmietnik Kibica na kolejne rozgrywki, następny odcinek „Na chłodno” jest planowany w ciągu paru dni (maksymalnie do tygodnia). Sportowa przyszłość Lecha Poznań to wielka niewiadoma, podchodzimy do rundy jesiennej ze sporym dystansem i bez emocji, Maciej Skorża coś tam gada o jakimś dublecie, ale najpierw niech wszyscy skupią się na wygrywaniu pojedynczych meczów. Przede wszystkim Lech co roku za kadencji każdego trenera wpada w jesienny kryzys (najczęściej we wrześniu/w październiku), w Pucharze Polski nie pokonał ekstraklasowej drużyny od ponad 4 lat, ma swoją mentalność przegrywów, 16 maja remisem z najgorzej punktującą drużyną w tym roku przegrał nawet mecz o 9. miejsce w tabeli. Jest wiele do zrobienia nawet przed rozpoczęciem samej walki o czołowe lokaty czy o podium, którym oczywiście nikt się nie zadowoli.

Obecnie nawet jedno trofeum to science-fiction, choć z drugiej strony czy ktoś dokładnie rok temu spodziewał się tego co wydarzyło się w sezonie 2020/2021? 12 miesięcy temu 19 maja trwała jeszcze przerwa w rozgrywkach z powodu ataku koronawirusa, Lech Poznań był wtedy poza podium, nie wiadomo było czy w ogóle załapie się do europejskich pucharów, o fazie grupowej Ligi Europy pewnie nikt nawet nie marzył. Pozostaje nam wszystkim na KKSLECH.com czekać i przyglądać się działaniom Kolejorza na które nie mamy wpływu.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





7 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Dzięki również za kolejny sezon ciężkiej pracy oby za rok każdy był w lepszych nastrojach.

 2. kibol z IV pisze:

  Daliście radę ! Jak zawsze :) WIELKI DZIĘKI ZA WSZYSTKO :)

  #MajsterNaStulecie

 3. Pawelinho pisze:

  Dzięki i wzajemnie oraz za rzetelność, której w obecnych czasach bardzo niestety brakuje.

 4. bas pisze:

  Dzięki za rzetelne informacje,które opisują naszą Lechową rzeczywistość bez kłamstw, obietnic i pozoracji.

  #MajsterNaStulecie

 5. Michu73 pisze:

  Dzięki również za to, ze jesteście. Człowiek już sobie nie wyobraża życia bez codziennej wizyty na tej witrynie. Nawet jak już nie ma siły setny raz tego samego pisać to zawsze będziemy tutaj, pomimo wszystko z kibolską nadzieją na lepsze czasy. A przyszłość jest nieprzewidywalna i zmiany następują bardzo szybko. Wszystkiego najlepszego! Tylko KOLEJORZ!

 6. Ekstralijczyk pisze:

  👍

 7. Przemo33 pisze:

  Dzięki wielkie i wzajemnie!!! To był bardzo, bardzo ciężki, trudny sezon, ale na szczęście już się skończył. Na prawdę dzięki za rzetelne teksty, dotyczące Lecha i poszczególnych spraw oraz kwestii. Byliście, jesteście i będziecie ważną stroną dla wielu kibiców Lecha, o czym świadczy niemała liczba użytkowników. Oby tak dalej i oby dla nas wszystkich nowy sezon był dużo lepszy.