II-liga: Wigry Suwałki – Lech II Poznań 1:0

W meczu 34. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:1 (0:0) i znów znalazł się w strefie spadkowej. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki.

Po 5 kolejnych spotkaniach bez porażki i 4 meczach z rzędu bez straconego gola dziś rezerwy zakończyły dobre passy. Jedyna bramka padła w 75 minucie, kiedy Krzysztof Bąkowski obronił rzut karny, ale wobec dobitki był już bezradny. Lech II Poznań znów jest w strefie spadkowej, na dodatek w ostatnich 4 kolejkach sezonu ma bardzo trudny terminarz.

Lech II Poznań w 32 rozegranych meczach II-ligi 2020/2021 zgromadził zaledwie 33 punkty i zanotował bilans 9-6-17, gole: 42:55. Aktualnie zajmuje spadkowe 17. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Artura Węski kolejny mecz rozegrają w niedzielę, 23 maja, o godzinie 13:00. Wtedy do Wronek przyjedzie Motor Lublin.

34. kolejka II-ligi 2020/2021, środa, 19 maja, godz. 16:00
Wigry Suwałki – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 75.Sauczek

Żółte kartki: Sauczek, Liszka, Piekarski – Marciniak, Kryg, Smajdor

Widzów: ok. 300

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)

Wigry: Zoch – Dobrotka, Piekarski, Grzelak, Liszka – Sauczek (86.Aftyka), Mularczyk, Kamiński, Żebrakowski (70.Czułowski), Wełniak (14.Gierach) – Adamek.

Lech II: Bąkowski – Kaczmarek (85.Ratajczyk), Nawrocki, Pingot, Smajdor – Marciniak (58.Szramowski), Laskowski, Białczyk – Kryg (79.Kołtański), Krivets, Karbownik.

Rezerwowi: Radliński, Tomal, Wachowiak, Gogół, Kołtański, Szramowski, Yatsenko, Ratajczyk.