Lechowa młodzież – tydzień 26

W ostatnich dniach cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań rozegrały aż sześć meczów. Świetne dni są juniorami starszymi, złe za rezerwami.Lech II Poznań w środę przegrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:1, wczoraj zremisował z Motorem Lublin 0:0. Rezerwy są na spadkowym 17. miejscu, mają tyle samo oczek co Błękitni i Znicz, ale pruszkowianie mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz.

Podopieczni Artura Węski rozegrają jeszcze tylko 3 spotkania, w sobotę o 18:00 czeka ich arcyważny bój z ostatnią Bytovią w Bytowie. Jeśli rezerwy Lecha Poznań chcą utrzymać się w II-lidze muszą poszukać pełnej puli w konfrontacji z rywalem, który nie wygrał w żadnym z 11 ostatnich meczów.

Świetne dni mają za sobą podopieczni Huberta Wędzonki z CLJ. Lech Poznań w końcu przestał się ośmieszać i prawdopodobnie utrzyma się w lidze. W tygodniu sprał Górnika Zabrze 5:0, w niedzielę ograł na wyjeździe Koronę Kielce 4:2. W zdobyciu aż 9 goli w ciągu paru dni pomogli zawodnicy z pierwszej drużyny – Filip Borowski, Antoni Kozubal i Norbert Pacławski, którzy strzelali bramki i asystowali przy nich. W niedzielę do gry powrócił jeszcze rekonwalescent Krystian Palacz.

Po ostatnich dobrych wynikach juniorzy starsi są na 10. miejscu w CLJ mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową (inne drużyny w większości mają do rozegrania zaległe spotkanie). Lech Poznań do lat 18 w 28. kolejce zmierzy się teraz u siebie z liderującym Zagłębiem Lubin (w niedzielę o 13:00).

Bolesną wtopę zanotowali w ten weekend juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Lech Poznań wciąż jest liderem, ale jeśli Pogoń Szczecin wygra zaległe spotkanie wtedy zrówna się z Kolejorzem punktami i wyprzedzi go lepszym bilansem w dwumeczu w rundzie wiosennej.

Kolejorz prowadząc z Lechią w Gdańsku do 85 minuty 1:0, po 90 minutach już przegrywał 1:2. Szybko 2 stracone bramki nie załamały graczy Bartosza Bochińskiego, którzy w doliczonym czasie wyrwali chociaż 1 punkt. W sobotę o 12:00 juniorzy młodsi znowu zagrają z Lechią Gdańsk, lecz u siebie.

Po swoje w grupie B CLJ U-15 idą chociaż trampkarze starsi. Ten zespół w cuglach wygrał jesienne zmagania, pewnie prowadzi w tabeli także wiosną. Lech Poznań do lat 15 szkolony przez Marcina Kardelę i Jędrzeja Łągiewkę rozbił w sobotę Akademię Reissa Poznań 5:0.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Wigry Suwałki – Lech II Poznań 1:0
II-liga: Lech II Poznań – Motor Lublin 0:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Górnik Zabrze 5:0
CLJ U-18: Korona Kielce – Lech Poznań 2:4
CLJ U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:2
CLJ U-15: Lech Poznań – AP Reissa Poznań 5:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Bytovia Bytów – Lech II Poznań (sobota, 29 maja, godz. 18:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (niedziela, 30 maja, godz. 13:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 29 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Lotos Gdańsk (środa, 2 czerwca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <