Trzech czasowo wraca

We wtorek, 25 maja klub oficjalnie ogłosił coś o czym było wiadomo już wcześniej. Do Lecha Poznań wracają wypożyczeni ostatnio Joao Amaral, Djordje Crnomarković oraz Karlo Muhar, którzy mają ważne umowy.Powrót tych piłkarzy do Lecha Poznań to tylko niezobowiązująca informacja. Maciej Skorża chciał porozmawiać z tymi zawodnikami, zobaczyć ich i otrzyma taką szansę o ile któryś z tych graczy nie dostanie wcześniej dobrej dla siebie oferty.

Zarówno Djordje Crnomarković jak i Karlo Muhar zostali odpaleni zimą przez Tomasza Rząsę, który zastąpił ich odpowiednio Antonio Miliciem oraz Jesperem Karlstromem, w budżecie nie ma zresztą pieniędzy na utrzymywanie w kadrze słabych piłkarzy, którzy przez 1,5 roku gry w Kolejorzu niewiele pokazali.

Inaczej wygląda sytuacja Joao Amarala mającego ważną umowę jeszcze przez rok. Portugalczyk sam 2 razy skreślił się, rok temu również na chwilę wrócił do Lecha Poznań, ale bardzo chcąc odejść szybko opuścił Polskę. W tym przypadku pozostanie Amarala przy Bułgarskiej zależy tylko od jego nastawienia.

29-letni ofensywny piłkarz w zeszłych rozgrywkach ligi portugalskiej wystąpił w 29 spotkaniach strzelając 1 bramkę i notując 3 asysty. Wraz z Pacosem de Ferreira awansował do eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Z kolei Djordje Crnomarković (umowa ważna jeszcze przez rok) wiosną wystąpił w 10 meczach Zagłębia (9 ligowych). Lubiński klub mimo opcji pierwokupu nie zdecydował się wyłożyć pieniędzy na Serba.

Trzeci z obcokrajowców Karlo Muhar ma ważny kontrakt z Lechem Poznań jeszcze przez 2 lata. Wiosną w Kayserisporze rozegrał 16 meczów notując gola i asystę. Turcy utrzymali się w lidze. Trener Maciej Skorża chciałby jeszcze przyjrzeć się Juliuszowi Letniowskiemu, który na razie walczy z Arką Gdynia o awans. Być może sezon 2020/2021 dla tego zawodnika potrwa aż do 20 czerwca. Kolejorz wróci do zajęć 6 dni wcześniej.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. MARCINzKALISZA pisze:

  Pierwsze transfery do klubu 😄

 2. Przemo33 pisze:

  Z tej trójki pożegnać Muhara i Crnomarkovicia, a jeśli się uda, to zatrzymać Amarala. Wtedy Amaral i Ramirez na 10, Jimenez i Baku wzmacniają ofensywę, odchodzi Rogne i za niego wraca Kamiński, przychodzi dwóch lewych obrońców (wzmocnienia, nie szrot) i Plach lub ktoś lepszy na bramkę. No dobra, pomarzyć można, ale trzeba zejść na ziemię i przypomnieć sobie, kto stoi u sterów i zarządza klubem…

 3. inowroclawianin pisze:

  Żaden się nie nadaje, z różnych względów. Nie na to by zdobyć MP w każdym bądź razie.

 4. Kosi pisze:

  Szrot na utrzymaniu Rutkowskiego. Juz widze te transfery, kazdy cos kosztuje, kazdemu trzeba placic, Skorza chcialby moze zbudowac kadre na 27-30 zawodnikow tylko zarzad mu na to nie pozwoli

 5. Didavi pisze:

  No ciekawe co będzie z Amaralem. Przydałby się na ławkę, a może nawet do podstawy, gdyby tylko mu się chciało. Zobaczymy co Skorża zdecyduje.
  Crnomarkovic i Muhar do odstrzału.
  #MajsterNaStulecie

 6. JACOL041957 pisze:

  W jakim celu Skorża chce zobaczyć te 2 wynalazki? (Crnomarkovic i Muhar). Chyba, że myśli, że ich zmotywuje do…lepszej gry… To są jaja. Niech ich Rząsa weźmie na utrzymanie. Skoro ich sprowadził, a nie umie sprzedać, to niech im płaci do końca kontraktów! Do tego jeszcze Milic, Salamon, Kravets, Kaczarawa, i ten niby napastnik czeski. W normalnej firmie gość, który posprowadzał „to” wszystko za grubą forsę, wyleciałby na bruk, a nawet poszedł siedzieć. A tu ma „pełne zaufanie”. To jest PATOLOGIA !!!