Czterech wypożyczonych zakończyło sezon

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie dziewięciu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występuje w Ekstraklasie, jeden w II-lidze, dwóch za granicą, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywa na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.

Podczas rundy wiosennej sezonu 2020/2021 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Po dzisiejszym raporcie następny planowany jest w połowie czerwca.

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice/Stomil Olsztyn)

Mateusz Skrzypczak do połowy maja każdy mecz Stomilu zaczynał w pierwszym składzie, w 30. kolejce wszedł na plac w 65 minucie, w ostatniej kolejce w ogóle nie pojawił się na boisku oglądając spotkanie swojej drużyny z ławki rezerwowych. 21-latek wiosną zanotował dotąd 12 spotkań rozgrywając jedynie 1 pełny mecz.

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski w ostatni weekend znowu doznał kontuzji schodząc z boiska po 53 minutach. Arka remisując z Widzewem mocno utrudniła sobie awans do Ekstraklasy, na razie jest tylko na pozycji barażowej. Liczby 23-latka cały czas są dobre – 10 ligowych goli i 5 asyst. Sezon dla gdynian może potrwać aż do 20 czerwca.

Minuty: 1879 (153 w PP)
Mecze: 26 (3 w PP)
Gole: 12 (2 w PP)
Asysty: 5
Kartki: 8 (1 czerwona)

Łukasz Norkowski (GKS Tychy)

21-letni środkowy pomocnik to głęboki rezerwowy w GKS-ie Tychy zajmującym obecnie 3. miejsce barażowe w I-lidze. Łukasz Norkowski wiosną jedynie 3 razy wychodził w pierwszym składzie. Zwykle wchodzi na plac gry z ławki po 65 minucie. Dzięki temu uzbierał dotąd 872 minuty.

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie)

Jakub Niewiadomski od kwietnia gra więcej niż na początku rundy wiosennej. Jeszcze nigdy nie pojawił się w pierwszym składzie, w 29 i 31. kolejce I-ligi wchodził na plac gry w 46 minucie. Wiosną lewonożny defensor rozegrał 176 minut w 8 spotkaniach. GKS Jastrzębie do końca będzie walczył o utrzymanie w I-lidze.

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

Miłosz Mleczko jesienią był podstawowym golkiperem Widzewa. Zimą doznał poważnej kontuzji, wiosną ani razu nie znalazł się na ławce rezerwowych. Widzew mimo prawa pierwokupu 21-latka nie zdecyduje się pozostawić go w klubie. Mleczko zakończył już sezon 2020/2021.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek jest numerem 1 w bramce GKS-u Katowice, w 31 meczach puścił 34 gole i zachował 7 czystych kont. Z powodu kontuzji opuścił ostatnie 2 spotkania. Klub z Górnego Śląska walczy o bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy, na razie zajmuje 2. miejsce

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral rozegrał w zeszłym sezonie aż 32 spotkania (29 w lidze). Zdobył 1 bramkę, zaliczył 4 asysty w tym 3 w lidze portugalskiej. W Pacosie de Ferreira był często zmiennikiem, który regularnie otrzymywał szanse gry. Jego zespół będąc rewelacją Ligi NOS zajął 5. lokatę i wystąpi w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA.

Minuty: 1288
Mecze: 32 (3 w Pucharze)
Gole: 1
Asysty: 4 (1 w Pucharze)
Kartki: 1

Djordje Crnomarković (Zagłębie Lubin)

Djordje Crnomarković rozegrał wiosną 10 meczów (9 ligowych), od 26 kolejki występował cały czas. Serb podczas wypożyczenia do Zagłębia niewiele pokazywał, lubiński klub nie zdecydował się go wykupić.

Karlo Muhar (Kayserispor)

Karlo Muhar od końca kwietnia znów był podstawowym zawodnikiem Kayserisporu. W ostatnich 5 meczach grał od 1 do 90 minuty, 1 raz pauzował za kartki. Dzięki 4 kolejnym spotkaniom bez porażki Kayserispor utrzymał się w lidze, porażka 1:2 w ostatniej kolejce nie miała na nic wpływu. Karlo Muhar wiosną rozegrał 16 meczów, zdobył gola, zaliczył asystę, ujrzał 5 kartek.