Po 36 kolejce II-ligi

W piątek, 28 maja oraz w sobotę, 29 maja na łącznie 9 stadionach odbyła się 36. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2020/2021. Za nami ciekawa seria spotkań po której tabela na 2 kolejki przed końcem rozgrywek wygląda bardzo interesująco.

W meczu na szczycie GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice aż 3:0 i jest bardzo bliski awansu do I-ligi. Klub z Górnego Śląska ma 4 oczka przewagi nad trzecią Chojniczanką, która zaraz po wysokiej porażce zwolniła trenera (Adama Noconia zastąpił Tomasz Kafarski).

Chojniczanka Chojnice i Wigry Suwałki na pewno zagrają w barażach o I-ligę. Wciąż nie wiadomo kto zajmie 5 i 6. lokatę, bardzo ciekawie zrobiło się również na dole stawki. Lech II Poznań wygrał mecz za tzw. „6 punktów”. Rezerwy Kolejorza przegrywając 0:1 umiały odrobić straty, w 84 minucie zwycięskiego gola strzelił Yatsenko, który wszedł na boisko w 80 minucie.

Lech II Poznań jest teraz piętnasty i ma 2 oczka przewagi nad strefą spadkową. Utrzymanie Bytovii Bytów, która nie wygrała w żadnym z 12 ostatnich meczów graniczy z cudem, arcyważne zwycięstwo odniósł też zespół Olimpii Elbląg, która po triumfie w Krakowie 3:2 (3 bramka padła w 89 minucie) awansowała na bezpieczne 16. miejsce.

Na 2 kolejki przed końcem rozgrywek w strefie spadkowej jest wspomniana Bytovia, a także Błękitni Stargard i Olimpia Grudziądz. Przedostatnia 35. kolejka II-ligi 2020/2021 odbędzie się za tydzień, wtedy Lech II Poznań zmierzy się u siebie z trzecią Chojniczanką Chojnice (sobota, godz. 13:00).