Lechowa młodzież – tydzień 27

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Kiedy lepiej zaczęły grać rezerwy i juniorzy starsi, loty od razu obniżyli juniorzy młodsi.Lech II Poznań po 2 kolejnych meczach bez wygranej tym razem zwyciężył w spotkaniu za tzw. „6 punktów”. Rezerwy mimo przegrywania na wyjeździe z Bytovią Bytów 0:1 umiały wygrać z ostatnią drużyną wynikiem 2:1. Lech II Poznań przeskoczył z 18 na bezpieczne 15. miejsce w ligowej tabeli. Zespół Artura Węski ma teraz 2 oczka przewagi nad strefą spadkową, w sobotę o 13:00 w przedostatniej kolejce zmierzy się u siebie z trzecią Chojniczanką Chojnice.

Już 6 raz z rzędu nie przegrał Lech Poznań z CLJ. Juniorzy starsi ponownie wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny w postaci Krystiana Palacza, Antoniego Kozubala, Filipa Borowskiego i Noberta Pacławskiego zremisowali u siebie z liderującym Zagłębiem Lubin 0:0.

Dziewiąty Kolejorz ma 7 oczek przewagi nad strefą spadkową, ale Gwarek Zabrze rozegrał jedno spotkanie mniej. Podopiecznym Huberta Wędzonki pozostały w tym sezonie jeszcze tylko 2 mecze. Dopiero za 2 tygodnie juniorzy starsi zmierzą się u siebie z SMS-em Łódź, być może utrzymanie w sposób matematyczny zapewnią sobie nieco wcześniej.

Znowu zawiedli juniorzy młodsi, którzy być może awans do 1/2 finału Centralnej Ligi Juniorów Młodszych przegrali właśnie w ten weekend. Po tygodniu Lech Poznań U-17 znów zagrał z Lechią Gdańsk, lecz tym razem u siebie. Mimo prowadzenia nawet dwoma golami Kolejorz znów zremisował 2:2)

Gracze Bartosza Bochińskiego są na 1. miejscu, mają oczko przewagi nad Pogonią Szczecin, która na swoim koncie ma mecz mniej. Juniorzy młodsi rozegrają jeszcze tylko 3 spotkania, w środę o 11:00 na wyjeździe czeka ich wyjazdowe starcie z Bałtykiem Koszalin.

Bolesne potknięcie zanotowali trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań 6 dni po wygraniu z Akademią Reissa Poznań aż 5:0 tym razem tylko zremisował z tym samym zespołem hokejowym rezultatem 6:6. Zawodnicy Marcina Kardeli i Jędrzeja Łągiewki nadal liderują, ale ich przewaga nad drugim Lotosem Gdańsk stopniała do 5 oczek. W środę rywalem trampkarzy starszych będzie właśnie Lotos, do końca zmagań w grupie B pozostały 4 kolejki.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Bytovia Bytów – Lech II Poznań 1:2
CLJ U-18: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:2
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań 6:6

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Chojniczanka Chojnice (sobota, 5 czerwca, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – SMS Łódź (niedziela, 13 czerwca, godz. 17:00)
CLJ U-17: Bałtyk Koszalin – Lech Poznań (środa, 2 czerwca, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Lotos Gdańsk (środa, 2 czerwca, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin (sobota, 5 czerwca, godz. 16:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <