Decydujące mecze rezerw

Za niespełna 2 tygodnie końca dobiegnie sezon 2020/2021 na szczeblu II-ligi. Są to drugie z rzędu rozgrywki w których Lech II Poznań rywalizuje na szczeblu centralnym. Rezerwy Kolejorza ponownie bronią się przed spadkiem i dość nieoczekiwanie mają jeszcze szanse na uniknięcie degradacji.Uniknięcie spadku byłoby bez wątpienia miłą niespodzianką. Kibice znający doskonale mentalność Lecha, widzący ten skład, trenera i to co się dzieje przeważnie pogrzebali już zespół rezerw nie wierząc w utrzymanie. Nieoczekiwanie w końcówce rozgrywek 2020/2021 poznaniacy zaczęli lepiej punktować, na 2 kolejki przed końcem są nad strefą spadkową i być może unikną spadku do III-ligi.

Zwyżka formy rezerw

Lech II Poznań w ostatnich 8 kolejkach przegrał tylko raz i to na wyjeździe z czwartymi Wigrami. Od 25 kwietnia ugrał 13 oczek dzięki którym Kolejorz wciąż ma o co grać. Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł Artura Węski, który zmienił system na ustawienie z 3 stoperami. Lech II Poznań niedawno miał serię 4 kolejnych meczów bez straty gola, w ostatnich 8 kolejkach aż 5 razy zachował czyste konto tracąc zaledwie 3 bramki.

1. Górnik Polkowice 72 pkt.
2. GKS Katowice 67

3. Chojniczanka Chojnice 63
4. Wigry Suwałki 62
5. KKS Kalisz 53
6. Skra Częstochowa 51

7. Garbarnia Kraków 50
8. Stal Rzeszów 50
9. Śląsk II Wrocław 46
10. Motor Lublin 46
11. Hutnik Kraków 45
12. Pogoń Siedlce 41
13. Sokół Ostróda 40
14. Znicz Pruszków 37
15. Lech II Poznań 37
16. Olimpia Elbląg 36

17. Olimpia Grudziądz 35
18. Błękitni Stargard 35
19. Bytovia Bytów 31

Bytovia prawie spadła, pięć klubów walczy

Na 2 kolejki przed końcem rozgrywek niemal pogrzebana jest ostatnia Bytovia, która ma serię 12 kolejnych meczów bez wygranej. W najbliższej serii spotkań bytowianie jadą na boisko liderującego Górnika Polkowice, prawdopodobnie w ten weekend stracą już matematyczne szanse na utrzymanie. Obecnie o uniknięcie degradacji walczy 5 klubów, 3 drużyny utrzymają się, 2 zespoły dołączą do Bytovii Bytów.

14. Znicz Pruszków 37
15. Lech II Poznań 37
16. Olimpia Elbląg 36

17. Olimpia Grudziądz 35
18. Błękitni Stargard 35
19. Bytovia Bytów 31Niekorzystne dwumecze

Lech II Poznań nie może mieć po 37. kolejce tyle samo punktów co większość klubów zagrożonych spadkiem. Rezerwy Kolejorza mają lepszy bilans w dwumeczu tylko od Bytovii Bytów oraz Olimpii Grudziądz, a gorszy ze Zniczem Pruszków, Błękitnymi Stargard i Olimpią Elbląg. W przypadku równej liczby punktów 12 czerwca wyżej będzie drużyna z lepszym bilansem w dwumeczu. Natomiast w przypadku sytuacji w której 3 zespoły będą miały tyle samo punktów liczyć się będzie tzw. „mała tabelka”.

Utrzymanie w ten weekend?

Lech II Poznań przy dobrych wynikach i swoim zwycięstwie może zapewnić sobie utrzymanie już w ten weekend. Rezerwy Kolejorza w sobotę o 13:00 zagrają u siebie z trzecią Chojniczanką. Klub z Chojnic jest pewien startu w barażach, do 2. pozycji dającej bezpośredni awans traci 4 oczka przez co może się jeszcze łudzić wyprzedzeniem katowiczan. Chojniczanka przyjedzie do Wronek z nowym trenerem Tomaszem Kafarskim, który krótko po porażce z GKS-em aż 0:3 zastąpił na stanowisku Adama Noconia.

W ten weekend Znicz i Błękitni zagrają u siebie z walczącymi o start w barażach ekipami KKS-u Kalisz oraz Garbarni Kraków. Na papierze najłatwiejsze zadanie czeka Olimpię Elbląg, która podejmie Śląska II Wrocław. W 36. kolejce wszystkie kluby walczące o byt zagrają u siebie, w ostatniej serii spotkań wszystkie zaprezentują się już na wyjazdach.

Lech II – Chojniczanka
Olimpia E. – Śląsk II
Olimpia G. – Wigry
Znicz – KKS
Błękitni – Garbarnia

12 czerwca o 12:00

Mecz Stal Rzeszów – Lech II Poznań pierwotnie miał zostać rozegrany w piątek, 11 czerwca, o godzinie 19:44. Ostatecznie ostatnia 37. kolejka II-ligi 2020/2021 odbędzie się w sobotę, 12 czerwca o 12:00. Aktualnie Stal Rzeszów bije się o baraże o I-ligę, nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała za tydzień. Wigry Suwałki, Śląsk II Wrocław oraz KKS Kalisz są klubami, które mogą zdecydować o spadku którejś z pięciu ekip. W ostatnich 2 kolejkach te drużyny zmierzą się z zespołami bezpośrednio zagrożonymi spadkiem, od mobilizacji głównie rezerw Śląska, które o nic już nie walczą zależy utrzymanie Olimpii Elbląg oraz Błękitnych.

Stal – Lech II
Wigry – Znicz
KKS – Olimpia E.
Śląsk II – Błękitni
Motor – Olimpia G.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Znajac zycie utrzymuja sie remisem w Rzeszowie i z duza pomoca innych druzyn