Lechowa młodzież – tydzień 28

W ostatnich dniach cztery mecze w swoich ligach rozegrały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Cel zrealizowali już trampkarze starsi, nadal o co grać mają rezerwy i juniorzy młodsi.Lech II Poznań uległ u siebie Chojniczance Chojnice 1:2, ale niewiele pogorszył swoją sytuację w II-lidze. Inne drużyny z lokat 14-19 też straciły punkty przez co rezerwy są piętnaste z 1 oczkiem przewagi nad strefą spadkową. Ostatnia kolejka odbędzie się w sobotę, 12 czerwca, o godzinie 12:00. Wtedy podopieczni Artura Węski zagrają na wyjeździe z walczącą o baraże Stalą Rzeszów. Wygrana na Podkarpaciu na 100% dałaby rezerwom utrzymanie. Przy złych wynikach innych meczów remis może już nie wystarczyć.

W miniony weekend nie grał zespół Huberta Wędzonki z CLJ, który swój mecz z Wisłą Kraków rozegrał już wcześniej awansem. Lech Poznań do lat 18 na 2 kolejki przed końcem jest dziesiąty mając 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W najbliższej kolejce zmierzy się u siebie z jedenastym SMS-em Łódź.

Szczęśliwe dni są za juniorami młodszymi z grupy B CLJ U-17. Najpierw Lech Poznań rozbił na wyjeździe Bałtyk Koszalin 4:0 a potem skorzystał na wpadce „Portowców” z FASE Szczecin, które na wyjeździe zwyciężyło 2:1. Teraz Kolejorz prowadzi mając 1 oczko więcej od Pogoni Szczecin oraz 2 punkty więcej od FASE. Do końca zmagań grupy B pozostały jedynie 2 kolejki, zawodnicy Bartosza Bochińskiego w sobotę ponownie zmierzą się z Bałtykiem, lecz u siebie. Na koniec czeka ich mecz z ostatnimi Błękitnymi, awans juniorów młodszych do 1/2 CLJ U-17 stał się po tym weekendzie bardzo realny.

w 1/2 CLJ U-15 pierwszy raz w historii są trampkarze starsi prowadzeni przez trenerski duet Marcin Kardela & Jędrzej Łągiewka. Lech Poznań najpierw pokonał u siebie drugi Lotos Gdańsk 4:2 a później wygrał na wyjeździe z FASE Szczecin 4:2. Ostatnie 2 mecze z tymi samymi zespołami nie mają już znaczenia, Kolejorz do lat 15 wygrał swoją grupę B i powalczy o Mistrzostwo Polski Trampkarzy Starszych.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech Poznań – Chojniczanka Chojnice 1:2
CLJ U-17: Bałtyk Koszalin – Lech Poznań 0:4
CLJ U-15: Lech Poznań – Lotos Gdańsk 4:2
CLJ U-15: FASE Szczecin – Lech Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań (sobota, 12 czerwca, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – SMS Łódź (niedziela, 13 czerwca, godz. 17:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Bałtyk Koszalin (sobota, 12 czerwca, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lotos Gdańsk – Lech Poznań (niedziela, 13 czerwca, godz. 16:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <