Cztery niedociągnięcia

Lech Poznań awansując do Ligi Europy po raz trzeci zawalił sezon na krajowym podwórku. Rozgrywki 2020/2021 mogłyby wyglądać zupełnie inaczej gdyby nie zarząd klubu, który nie wyciągnął żadnych wniosków zachowując się w dodatku podobnie jak m.in. w 2015 roku.W sezonie 2020/2021 drużyna Lecha Poznań odpadła w 1/4 finału Pucharu Polski i zajęła dopiero 11. miejsce w lidze notując gorszy wynik sportowy niż w rozgrywkach 2015/2016 oraz 2010/2011 w których Kolejorz również grał w europejskich pucharach aż do grudnia. Między innymi błędy popełnione przez zarząd doprowadziły do dalszych strat finansowych klubu, który niedawno otrzymał od Ekstraklasy SA kwotę o 11 milionów złotych niższą niż 12 miesięcy wcześniej.

Zarząd Lecha Poznań w zeszłych rozgrywkach popełnił cztery bardzo duże błędy, kibice wytykający te niedociągnięcia oczywiście mieli rację mając prawo mówić o braku ambicji zarządu. Władze Lecha Poznań najpierw nie postawiły celu sportowego przed drużyną a później odpuściły transfery na bardzo ważne pozycje.Brak celu sportowego

Przed rozgrywkami 2020/2021 kibice wytykali zarządowi brak postawienia przed zespołem celu sportowego. Zarząd znów wymyślił jakąś durnotę, chciał zdjąć z drużyny z presję, w mediach prezes Karol Klimczak bredził jakoby wymaganie dubletu jest głupie, a do sukcesów ma prowadzić najładniejsza piłka w Polsce. Te słowa są cytowane i wyśmiewane przez dosłownie wszystkich aż do dziś. Od tamtego czasu Karol Klimczak pojawił się w mediach tylko raz w październiku krótko po awansie do Ligi Europy produkując się w jednym z programów internetowych na temat akademii. Później zniknął, nie pojawił się w mediach aż do dziś, obecnie nie zanosi się na jego kolejne wypowiedzi. Ostatnio z tzw. „nory” wyszedł tylko Piotr Rutkowski, któremu nagle zachciało się trofeów. Póki co na pięknych słowach gra o dublet zakończyła się.

Odpuszczone wzmocnienia w końcówce letniego okienka

Lech Poznań w sezonie 2020/2021 wydał na transfery prawie 20 milionów złotych sprowadzając rekordową liczbę aż 14 piłkarzy. Mimo tylu transferów kadra Kolejorza na trzy fronty była za wąska, wielu kibiców pod koniec okienka transferowego widziało potrzebę choćby uzupełnienia środka obrony i środka pola. We wrześniu 2020 roku więcej kibiców w pierwszej kolejności naciskało na transfer środkowego pomocnika, który odciążyłby trochę przede wszystkim Jakuba Modera. Lech Poznań toczył rozmowy transferowe nawet już po awansie do Ligi Europy, ale nikogo nie sprowadził. Na fali euforii związanej z niespodziewanym awansem do grupy władzom udało się przykryć brak transferu choćby jednego zawodnika, kibice na chwilę ucichli, skupili się na pojedynczych meczach.

Brak skompletowania kadry na rundę jesienną 2020 szybko odbił się czkawką. Przez kontuzje w zespole dziurę na środku obrony musiał łatać Tomasz Dejewski, który nie radził sobie w II-ligowych rezerwach, mocno eksploatowani w środku pola byli Pedro Tiba a przede wszystkim Jakub Moder muszący jeszcze grać na 4 froncie w reprezentacji Polski. Brak zmienników szybko odbił się na formie obu środkowych pomocników, którzy często musieli zaciskać zęby i grać wszystko od 1 do 90 minuty.

Brak sprowadzenia następcy Jakuba Modera zimą

Już na początku października należało się liczyć z odejściem Jakuba Modera zimą a nie dopiero po sezonie 2020/2021. Lech Poznań miał 4 miesiące na znalezienie jego następcy, miał także pieniądze na zakup takiego zawodnika, którego oczywiście nie znalazł. Skauting w Kolejorzu istnieje tylko na papierze, zimą za Jakuba Modera nikt nie przyszedł, teraz jego następcą ma być Radosław Murawski, który przychodzi do klubu w ramach tzw. „wolnego transferu”. Nic więc dziwnego, że kibice od dawna pytają, gdzie jest 120 milionów złotych z Ligi Europy i transferu wychowanka do Anglii?

Brak zimowego transferu skrzydłowego

Zimą zarząd zakpił sobie z gry o cokolwiek w rundzie wiosennej. Mimo fortuny jaką otrzymał nie był w ogóle zainteresowany wzmocnieniem kadry. Lech Poznań nie chciał blokować rozwoju wychowanków, dlatego nie chciał kupić kogoś kto miałby szansę wygryźć ze składu Jakuba Kamińskiego bądź Michała Skórasia. W lutym w grę wchodziło tylko darmowe wypożyczenie, Lech szukał co najwyżej zawodnika, który uzupełniłby na kadrę i byłby zmiennikiem dla któregoś z promowanych wychowanków. Sam trener Dariusz Żuraw nie naciskał na transfer skrzydłowego, zawsze brał to co dawał mu zarząd, był tylko pionkiem, któremu władze narzucały swoje pomysły i wpychały piłkarzy. Zimą kibice nie doczekali się skrzydłowego. Nie doczekali się również wiosennej eksplozji formy wspomnianych wychowanków.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

15 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Wielu z nas spodziewało się katastrofy już jesienią obserwując jak nasi zawodnicy serce i zdrowie zostawiają na europejskich arenach nie mając siły ani niestety chęci na dobrą grę na krajowym podwórku. Chęć wykorzystania szansy i wypromowania się brały górę, liga została odpuszczona. To oczywiście nie stało by się gdyby zarząd nie działał w sposób minimalistyczny i skrajnie nieodpowiedzialny. Brak wzmocnień na pozycję o których napisała Redakcja, oraz jakościowy brak dublerów na wielu pozycjach zebrały krwawe żniwo. W grudniu Lechici nie mieli już siły by biegać, a stracone wtedy punkty odbiły się czkawką na zakończenie sezonu. Niezrozumiałe zachowania sztabu szkoleniowego w okresie przygotowawczym po którym drużyna wyglądała tak samo tragicznie jak w grudniu spowodowały zajęcie haniebnego miejsca na koniec sezonu. Zarząd zimą znowu odpuścił transfery nie podejmując nawet walki o podium i puchary. Nie oszukujemy się, rok jubileuszowy znowu będzie sezonem oszczędnościowym gdzie piłkarze na wzmocnienia będą szukani w przedziale 400 – 700 tysięcy Euro, a jakiekolwiek trofeum będzie dziełem przypadku i kunsztu Macieja Skorży. Dopóki Rutkowski będzie właścicielem Lecha, w klubie nic się nie zmieni. Wroniecki okupant musi odejść

  #MajsterNaStulecie

 2. Tadeo pisze:

  To już widać że sytuacja znowu się powtarza , przed nowym sezonem.Miały być transfery i wydane największe pieniądze ze wszystkich klubów Ekstraklasy.W tej chwili mamy piłkarza znikąd , jako uzupełnienie dla Czerwinskiego.Czyli kolejne kłamstwa i robienie z kibiców idiotów .Ciekawe co Skorża na , jaką będzie jego reakcja?Za tydzień ruszają przygotowania, a kadra dalej bez lewych obrońców i wzmocnień na innych pozycjach.

 3. inowroclawianin pisze:

  Tak jest co sezon. Zawsze kogoś brakuje, zawsze brak konkretnych deklaracji, celów, zawsze kadra ma braki i ogólnie brak ciśnienia na wyniki sportowe za wszelką cenę, przy tych możliwościach. To straszny grzech. Jeszcze Rutek kasę wyprowadza z Klubu i może nawet w kuchenki inwestują zamiast na odwrót. Tu się nic nie zmieni. Teraz mamy kolejne okienko i znów się zanosi na to że będą braki bo wątpię by na obóz zdążyli ściągnąć z 6 nowych klasowych zawodników lepszych od tych których teraz mamy. J…c Rutka!
  #MajsterNaStulecie!

 4. 07 pisze:

  Nie dla korpo w Poznaniu.

 5. Pawelinho pisze:

  Ogólnie to nie jest tak, że to są największe niedociągnięcia bo takowymi jest jedno czyli pan nigdy się nie poddam. Dopóki dopóty on będzie pełnił funkcje to te wymienione w artykule raptem 4 niedociągnięcia będą się powtarzać zawsze przez następną dekadę (sic!) co niestety może się okazać smutną prawdą oraz rzeczywistością do jakiej doprowadzili nieudacznicy ze zdjęcia.

 6. smigol pisze:

  Co z być musi do cholery za zakrętem!!!

  #MajsterNaStulecie

 7. 100h2o pisze:

  07,inowrocławianin,Pawelinho,J5, Tadeo – czytając Was czuję się jak w „dniu świstaka”.Moja Kochana Babcia mówiła ” nawraca jak pijany u dżwi”. Ci co KIEDYŚ tu pisali doszli dawno do wniosku że słomę można mielić sto razy , ale w zasadzie…. po co? No chyba że Wam ktoś za to płaci bejmy. To jeszcze dam radę zrozumieć. Ciekawe że Ci co Im Zarzucano że biorą bejmy od Rutków za posty jakoś zniknęli. Widać z tego że nawet szkoda siadać do klawiatury za te „grosze plus VAT”. Widać KTOŚ lepiej płaci . Może ktoś powie coś śmiesznego ( jakiś dowcipas) zamiast tego tłuczenia w kółko tego samego gówna?

  • kibol z IV pisze:

   Nikt nie zmusza Cię do czytania…do pisania zresztą też.

   #MajsterNaStulecie

  • Pawelinho pisze:

   1000h20

   Bo takim jak Ty trzeba to tłumaczyć non stop co widać niestety po Twoim wpisie twojego jak to napisałeś „gówna”. Jakbyś nie zauważył ja, 07,inowrocławianin czy Tadeo jesteśmy tutaj od wielu wielu lat, a że jak widać prawda boli i w oczy kole to chyba jednak zabolała bo mnie za pisanie własnego zdania i myśli na temat tego co tych dwóch wyprawia z Lechem nikt nie płaci, ale najlepiej jest nas atakować w stylu takim jak pan młody, który takich jak my nazywa „hejterami”, a ty mu zwyczajnie w tym momencie liżesz dupę za friko.

   • 07 pisze:

    @Pawelinho- dokładne stary. Jak my tutaj bylosmy to kolaga @1000h20 po drabinie na dywan jeszcze wchodził…. . Ja szanuje zdanie innych, i tego samego oczekuje w zamian.

  • Pszczolka pisze:

   jak widać mielisz 101 raz tą słomę. Po co??

  • inowroclawianin pisze:

   A zmieniło się coś by w końcu zacząć pisać co innego? Tamci zrezygnowali pewnie dlatego, że Rutek sknera i nie chce już im płacić. My piszemy tu za darmo z troski o Lecha, zależy nam na poprawie sytuacji. Co nam innego pozostało? Bez pisania, zaglądania tu mieli by kłopot prowadzący tą stronę, więc dla nich to też jest jakaś forma pomocy. Może to i niewiele zmienia co do zmian w Klubie, ale może ktoś z zarządu, pracowników to czyta. Muszą widzieć że wszyscy są wściekli i zawiedzie i tym co się tu dzieje od dekady.

 8. Tadeo pisze:

  @100h2o Jak kolega wyżej napisał, nie musisz pisać ani czytać wypowiedzi zawartych na tym forum.Już od dawna daje się zauważyć, że los Lecha specjalnie nie obchodzi , i to co Ci nieudacznicy wyprawiają z moim ukochanym klubem , którym jestem na dobre i na źle od ponad 50 lat.Więc proszę Cię nie praw tu frazesów co Twoja babcia mówiła, bo w większości z nas główno to obchodzi.A Twoje wywody na temat Lecha i Rutkowskich , oraz krytyki zawartych tu komentarzy kibiców, możesz sobie wsadzić głęboko gdzieś. Miłego dnia , wielbicielu Klimczaka i Piotrusia.