Top 10 (03-09.06)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Kuki do newsa: Śmietnik Kibica

„To jak Lech zjechał na każdym z poziomów – sportowo, wizerunkowo czy też medialnie jest aż zatrważające. I to wszystko w niecały rok. Mam wrażenie że odbiór klubu jest obecnie tak negatywny, że każda ich akcja – nieważne nawet czy dobra czy zła – wywołuje złe emocje i jest szeroko krytykowana w social mediach. Henszel, z którym wielu wiązało nadzieje na poprawę wizerunkową klubu w mediach, nie zrobił nic żeby poprawić ten stan rzeczy, zero, null. Chyba nawet pogorszył to wszystko. W międzyczasie toczył jakieś prywatne wojenki na tt i starał się usprawiedliwiać wszystko, czym jeszcze bardziej się pogrążał. Ta akcja z transferem Pereiry. Niby fajnie, niby coś nowego – maszyna do szyfrowania. Jednak potencjał całkowicie zaprzepaszczony jak dla mnie, zrobione wszystko po łebkach. Mało kto wie, ale to głównie dzięki pracy poznańskich matematyków udało się złamać szyfr Enigmy – można było pokusić się o jakieś wstawki historyczne, zrobić to z rozmachem. Tym bardziej że właśnie powstaje Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu. Fajna otoczka, przy okazji promocja miasta. Widocznie jednak jaki transfer, taki rozmach przy prezentacji. Kolejna sprawa – ten baner z powrotem wychowanków. Kogo oni chcą tym zachęcić do przyjścia? Mamę Kuby Modera? Śmiesznie to wygląda, bo pominęli Jóźwiaka, Puchacza czy Kownackiego, dla których pewnie jest to smutne – vide komentarze na Instagramie. Kolejny wizerunkowy strzał w stopę, jeśli sami wychowankowie komentują to słowami: “przykre”.

Jeszcze wcześniej gość od LechTV żalił się na tt, jakoby był narażony na wszechobecny hejt i musiał do tego przywyknąć. Dzisiaj czytam, uwaga komunikat z oficjalnego biura prasowego Lecha: “Sztab trenera jest skompletowany od kilku dni (…) ogłoszony będzie kiedy przyjdzie na to pora.” Na co oni kurwa czekają? Hitem jest odpowiedź dalej, na pytanie o trenera bramkarzy:

“Tu są finalne rozmowy, bo po rozstaniu z trenerem Chamerą nastąpił kontakt z 2-3 kandydatami i teraz już finałowo na tapecie jest jeden.” – autentyk, można wejść na twitter i poszukać.

Komunikacji i zrozumienia dla sytuacji w tym klubie nie ma żadnej. Wszystko po kosztach i bylejak. Nie potrafię tego zrozumieć i chyba nawet nie chcę. Taki Raków, weszli z buta do ekstraklasy, wiedzą co chcą robić. Chcą Skrzypczaka, jest u nich. Teraz jeszcze wyciągnęli trenera bramkarzy z Jagielloni. Raków kurwa. Da się, i nie trzeba być Legią. Człowiek się liczy i wizja, która może pociągnąć za sobą wiele osób.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Jeszcze jedna zmiana w sztabie

„Nowy trener ma prawo dobrać sobie sztab szkoleniowy według własnego uznania, dlatego zmiany nie dziwią. Z drugiej strony Michał Chamera raczej nie miał pola do popisu szkoląc raczej średnich bramkarzy. Być może postęp jakiś zrobił van der Hart, ale to było za mało dla takiego klubu jak Lech Poznań. Gra nogami była niezła, na linii też dawał radę, nie był najgorszy w pojedynkach jeden na jednego i podczas rzutów karnych. Ale gra w powietrzu i wyjścia na przedpole do dośrodkowań nie były jego najmocniejszą stroną. Z kolei Bednarek ogólnie był słabszy od van der Harta, i jakiegokolwiek postępu nie dało się zauważyć. Stąd trudno mi rzetelnie ocenić pracę Chamery. No ale prawem pierwszego trenera jest dobór sztabu szkoleniowego. Skoro Maciej Skorża widzi na tej pozycji kogoś innego, to widocznie ma do niego zaufanie. Pracę przyszłego trenera ocenimy oczywiście po owocach, ale czy z tych bramkarzy da się wykrzesać coś więcej, śmiem wątpić. Trener powinien dostać choć jednego lepszego bramkarza od van der Harta i od Bednarka. Nie wydaje się to jednak możliwe.

#MajsterNaStulecie”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Pyry z gzikiem: Krótkie nogi

„No tak kolejny raz zrobiona kibicowi woda z mózgu. Nie wiem po co te przekazy z czapy do pismaków o 400 tys euro ani to kwota wysoka żeby się szczególnie jarać ani jakaś mała żeby się znowu jarać jaki dobry interes. Chcą się pochwalić, że wydają śrubki to lepiej by prawdę powiedzieli to by szambo nie wybiło to dwa jakby się okazał dobry to jeszcze by można było napisać o dobry interes za darmo dobry zawodnik przyszedł a jeszcze się okaże cienki i więcej będzie hejtu, że w kibel 2 mln zł. Polityka ciepłej wody a póżniej pseudo wkurw raz do roku rutka i jedziemy dalej.”

Autor wpisu: Ostu do newsa: Pyry z gzikiem: Krótkie nogi

„Sami klamcy, oszuści i nieprofesjonalni frajerzy…
Jak można się identyfikować z klamcami, oszustami i frajerami…?!
Mam coraz głębsze przekonanie, że jeśli sezon jubileuszowy nie skończy się jakimś spektakularnym sukcesem – a na to się nie zanosi – to Lech straci bezpowrotnie swój “potencjał kibicowski”…
I nawet akademia już niewiele pomoże – a właściwie należy powiedzieć, że frajerzy zostaną sami że swoją akademią…
…tak tak “swoją akademią, którą zrealizowali i rozbudowują nadal z pieniędzy zarobionych na Kolejorzu – swoją drogą to ciekawe byłoby “dorwać się” do przepływów pieniężnych między akademią a Klubem…
Od jakiegoś czasu piszę, że Rutkowski klub rozwali albo sprzeda – ale to zakłada kibicowski punk widzenia, że Klub Sportowy chce realizować cele SPORTOWE – jednakowoż ostatnio coraz częściej uświadamiam sobie, że Rutkowskiemu może nie zależeć specjalnie na sukcesie – może go zadowalać ostatnie miejsce dające możliwość grania w eliminacjach do ECL – bo TYLKO sprzedaż się liczy…
Ale jest takie powiedzenie – kto mało chce ten mało dostaje…
…to powiedzenie jest jeszcze wyraźniej opisane w innym “miejscu” – kto dostaje swe “talenty” i ich nie wykorzystuje, nie pomnoży, temu te talenty zostaną odebrane…
No więc stałą Rzeczywistością mogą być miejsca 8 – 12, bo żeby zdobyć to “zadowalające” 4 miejsce to jednak zarządczo coś trzeba umieć…
Nie można tkwić w przegranych schematach i ciągle sięgać na tę samą półkę finansową bo za te same pieniądze dostaje się coraz gorszych zawodników – i przepraszam, że muszę pisać “oczywiste oczywistości” cytując klasyka klasyków…
Ale jakbym nie oglądał sytuacji, jakbym nie przewracał problemu to zawsze dupa będzie z tyłu…”

Autor wpisu: J5 do newsa: Cztery niedociągnięcia

„Wielu z nas spodziewało się katastrofy już jesienią obserwując jak nasi zawodnicy serce i zdrowie zostawiają na europejskich arenach nie mając siły ani niestety chęci na dobrą grę na krajowym podwórku. Chęć wykorzystania szansy i wypromowania się brały górę, liga została odpuszczona. To oczywiście nie stało by się gdyby zarząd nie działał w sposób minimalistyczny i skrajnie nieodpowiedzialny. Brak wzmocnień na pozycję o których napisała Redakcja, oraz jakościowy brak dublerów na wielu pozycjach zebrały krwawe żniwo. W grudniu Lechici nie mieli już siły by biegać, a stracone wtedy punkty odbiły się czkawką na zakończenie sezonu. Niezrozumiałe zachowania sztabu szkoleniowego w okresie przygotowawczym po którym drużyna wyglądała tak samo tragicznie jak w grudniu spowodowały zajęcie haniebnego miejsca na koniec sezonu. Zarząd zimą znowu odpuścił transfery nie podejmując nawet walki o podium i puchary. Nie oszukujemy się, rok jubileuszowy znowu będzie sezonem oszczędnościowym gdzie piłkarze na wzmocnienia będą szukani w przedziale 400 – 700 tysięcy Euro, a jakiekolwiek trofeum będzie dziełem przypadku i kunsztu Macieja Skorży. Dopóki Rutkowski będzie właścicielem Lecha, w klubie nic się nie zmieni. Wroniecki okupant musi odejść

#MajsterNaStulecie”

Autor wpisu: Didavi do newsa: To było lato

„Dużo się wtedy działo, faktycznie. Ale w sumie co było powodem, że nagle był taki bum na Lecha. Sezon skończyliśmy na 3 miejscu. Znowu daliśmy się wtedy oszukać, nabrać na piękne słówka? Serio pytam, bo nie pamiętam. Wtedy przecież sprzedaliśmy Bednarka, Kędziorę, Kownasia. Wydawało nam się, że za te pieniądze przyjdą lepsi? Że odjedziemy całej lidze?”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Pyry z gzikiem: Krótkie nogi

„Kolejne kłamstwa, kolejne zawyżanie kwot zapłaconych za pozyskanych graczy, czyli nic się nie zmieniło i nie zmieni z tymi ludźmi u sterów. Co do powrotu wychowanków w przyszłości do Lecha to jeśli nie będą mieli innych, lepszych ofert, to być może wrócą do naszego klubu lub jeśli będą tego bardzo chcieli. Chociaż w tym temacie nie łudziłbym się, że będą oni woleli wrócić do Lecha niż na przykład jak Kamiński wybiorą inną, lepszą, ciekawszą opcję, nawet z innego klubu w kraju, w którym do tej pory grali. Nie mamy aż tak wielu argumentów do przekonania byłych wychowanków do powrotów, ale oczywiście jest to możliwe.
Na razie w Lechu cisza, ale na szczęście w piątek zaczyna się Euro i będą emocje :)”

Autor wpisu: Pawelinho do newsa: Skrzydłowi do do poprawy

„Lech nie tyle co się gubił co rywale praktycznie i faktycznie znali każdy ruch oraz dogłębnie wiedzieli jak wykorzystać “atuty” taktyczne, których praktycznie nie było. W meczu z Wartą rywal był dużo lepszy, ale nie umiał albo nie był na tyle skuteczny, aby dobić słabiutkiego w rundzie wiosennej Kolejorza – zresztą podobnie było w przytoczonym spotkaniu ze Śląskiem. Generalnie ten miniony sezon dobitnie pokazał wroniecką mentalność i aktualny poziom pierwszej drużyny, który niestety nie wziął się z przypadku tylko nieudolności zarządzających klubem. Trener to tylko wydmuszka skrupulatnie wykonującą polecenia starszyzny (czyt. zarządu z rutkiem na czele) jak ma wyglądać “gra” drużyny. Dlatego swego czasu pisałem, ze przedłużenie kontraktu z Żurawiem w trakcie rundy jesiennej jest mocno na wyrost i jak się okazało nie po raz zresztą. Owszem Żuraw był ignorantem w pewnych kwestiach bo drużyna pod jego wodzą grała to samo tzn praktycznie nic nie grała bo każdy nie tylko w europejskich pucharach (za wyjątkiem kwalifikacji, które były nadspodziewanie udane) przyszła brutalna weryfikacja, która potwierdziła jedynie tendencje spadkową za czasów obecnego zarządu, którego głównymi znakami rozpoznawczymi jest marazm i przeciętność. Nie wiem co przyniesie nowy sezon, ale na pewno nie będzie lepszy od minionego choćbyśmy nie wiem jak bardzo zaklinali rzeczywistość….a może jednak będzie lepszy? To pytanie na razie pozostawiam jako otwarte.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Jeszcze jedna zmiana w sztabie

„Z doniesień prasowych wynika, że trener Skorża chce mieć swoich ludzi, którzy nie są związani tak mocno z zarządem i władzami klubu. Dziennikarz Radosław Nawrot twierdzi ponadto, że pan Maciej odrzuca wiele propozycji skatów Lecha na sprowadzenie poszczególnych zawodników, uznając, że są to zbyt słabi zawodnicy. Może z przyjściem nowego- starego trenera jest nadzieja na jakieś pozytywne zmiany. Teraz na spokojnie się przyglądam jak “beton” w zarządzie będzie reagował na falę potencjalnych zmian. Jest to oczywiście specyficzna sytuacja bo zazwyczaj jest tak, że to dyrektor sportowy sprowadza zawodników, a trener po prostu ich trenuje, oboje oczywiście powinni współpracować, ale ostatecznie każdy z nich ma odmienną funkcje. Tutaj sprawa się trochę zagmatwała, ale może taka władza w rękach trenera jest czymś dobrym. Oczyszczenie klubu i wprowadzenie tam nowej krwi jest dobrym ruchem może ta fala rozbije ten beton “specjalistów” zarządu.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Najlepszy mecz piłkarza w sezonie

„Nie jest to przypadek. Mikael Ishak nie tylko wyróżnił się w tym meczu,ale i przez cały sezon będąc bardzo skutecznym i groźnym napastnikiem. Przy okazji obalił też mit mówiący o tym, że nowy zawodnik potrzebuje czas na aklimatyzację. Szwed wszedł do składu i od razu zaczął strzelać gole i stanowić o sile zespołu. To powinno stanowić materiał do analizy dla zarządu, gdzie ci panowie przy odrobinie dobrej woli powinni dostrzec zalety piłkarza z dużą jakością sprowadzonego do zespołu. W zasadzie wystarczyło by pogrzebać trochę w ll Bundeslidze aby skompletować niezłą ekipę. Lech ma szczęście do napastników, ale temu szczęściu należałoby dopomóc aby w ataku Kolejorza na a stałe był drugi napastnik o charakterystyce zbliżonej do Ishaka.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <