Letni raport transferowy 2021 – część 4

Latem 2021 jak co pół roku przyglądamy się temu, jak zmienia się sytuacja kadrowa w klubach PKO Ekstraklasy 2021/2022. Raport z oficjalnie przeprowadzonymi transferami przez naszych ligowych rywali będzie publikowany na KKSLECH.com co tydzień w niedzielę od 23 maja aż do zamknięcia letniego okienka transferowego 2021 w Polsce.I tydzień transferowy do 23 maja:

Zaraz po zakończeniu sezonu 2020/2021 w ekstraklasowych klubach pod względem transferów działo się naprawdę dużo. Oficjalnie nic nie wydarzyło się tylko w Lechii, w Stali oraz w Warcie. W wielu klubach żegnano się z piłkarzami, którym 30 czerwca kończą się kontrakty lub wypożyczenia.

Jean Carlos Silva zamienił Wisłę na Pogoń, Alan Uryga Wisłę Płock na Wisłę Kraków, a Petr Schwarz Raków na Śląsk. Ciekawy obrońca Jakub Jugas przybył do Cracovii (Czech jesienią grał w Lidze Europy w barwach Slovana Liberec). Polską ligę opuścił Tymoteusz Puchacz, który wyjechał do Niemiec.

II tydzień transferowy do 30 maja:

W minionym tygodniu (od 23 do 30 maja) w Ekstraklasie nie było ani jednego transferu. Powód jest oczywisty. Wielu piłkarzy w tej chwili przebywa na urlopach, zawodnicy co najwyżej przyglądają się na spokojnie różnym ofertom, dopiero w dniach 7-20 czerwca należy spodziewać się większej aktywności na rynku transferowym.

W ostatnich 7 dniach Stal opuścili Wojciech Błyszko i Damian Pawłowski. Zatrudnienie na Cyprze znalazł Angel Garcia występujący dotąd w Wiśle Płock, z Lechii Gdańsk odszedł Kenny Saief. Lech Poznań potwierdził czasowy powrót z wypożyczeń Karlo Muhara, Djordje Crnomarkovicia i Joao Amarala.

III tydzień transferowy do 6 czerwca:

W minionym tygodniu pod względem transferów działo się trochę więcej niż wcześniej. Lech pozyskał portugalskiego prawego obrońcę Joela Pereirę, do Wisły przybył czeski napastnik Jan Kliment, który w zeszłym sezonie zdobył 10 ligowych bramek, a Żarko Udovicić zamienił Lechię na Raków. Oprócz tych ruchów Zagłębie rozwiązało umowę z Rokiem Sirkiem, ze Stali odeszło kolejnych dwóch piłkarzy w tym Petteri Forsell.

IV tydzień transferowy do 13 czerwca:

W ostatnich dniach aktywny był Piast biorąc Ariela Mosóra z Legii oraz dwóch Hiszpanów (obrońca i napastnik) z Realu Murcia. Aż 4 transfery (2 zza granicy) przeprowadziła Cracovia, Raków uzupełnił stoper z Podbeskidzia, Milan Rundić, młodzi piłkarze trafili odpowiednio do Wisły oraz Śląska. Ruchów kadrowych nie brakowało jeszcze w Warcie, która oficjalnie poinformowała o odejściu aż 6 graczy.Stan na 12.06.2021, godz. 22:23
Letni raport transferowy 2021 – część 4

LECH POZNAŃ

Przyszli:
Radosław Murawski (Denizlispor)
Joel Pereira (Gil Vicente)

Odeszli:
Tymoteusz Puchacz (Union Berlin)
Vasyl Kravets (koniec wypożyczenia)
Nika Kacharava (koniec wypożyczenia)
Tomasz Dejewski (wolny transfer)

CRACOVIA KRAKÓW

Przyszli:
Filip Balaj (FC Vion Zlate Moravce)
Jakub Jugas (Slovan Liberec)
Mathias Rasmussen (Lyngby)
Karol Knap (Puszcza Niepołomice)
Kamil Ogorzały (Sandecja Nowy Sącz)
Otar Kakabadze (CD Tenerife)

Odeszli:
Diego Ferraresso (wolny transfer)
Ivan Fiolić (wolny transfer)
Dawid Szymonowicz (wolny transfer)
Jakub Kosecki (wolny transfer)
Tomasz Vestenicky (wolny transfer)

GÓRNIK ZABRZE

Przyszli:

Odeszli:
Michał Koj (Korona Kielce)
Roman Prochazka (Spartak Trnava)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Przyszli:

Odeszli:
Ariel Borysiuk (wolny transfer)
Maciej Makuszewski (wolny transfer)
Fernan Lopez (wolny transfer)
Andrej Kadlec (wolny transfer)
Damian Węglarz (wolny transfer)

LECHIA GDAŃSK

Przyszli:

Odeszli:
Kenny Saief (koniec wypożyczenia)
Żarko Udovicić (Raków Częstochowa)

LEGIA WARSZAWA

Przyszli:
Joel Abu Hanna (Zorya Ługańsk)

Odeszli:
Paweł Wszołek (Union Berlin)
Joel Valenica (koniec wypożyczenia)
Nazari Rusyn (koniec wypożyczenia)
Artem Shabanov (koniec wypożyczenia)
Inaki Astiz (wolny transfer)
Marko Vesović (wolny transfer)
Igor Lewczuk (wolny transfer)
Mateusz Cholewiak (wolny transfer)
Radosław Cierzniak (wolny transfer)
Valerian Gvilia (wolny transfer)
Ariel Mosór (Piast Gliwice)

PIAST GLIWICE

Przyszli:
Michael Ameyaw (Widzew Łódź)
Ariel Mosór (Legia Warszawa)
Miguel Munoz (Real Murcia)
Alberto Toril (Real Murcia)

Odeszli:
Gerard Badia (wolny transfer)

POGOŃ SZCZECIN

Przyszli:
Jean Carlos Silva (Wisła Kraków)

Odeszli:
Adam Frączczak (wolny transfer)
David Stec (wolny transfer)
Tomas Podstawski (wolny transfer)

RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Przyszli:
Żarko Udovicić (Lechia Gdańsk)
Milan Rundić (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Odeszli:
Kamil Piątkowski (FC Salzburg)
Petr Schwarz (Śląsk Wrocław)
Dominik Holec (koniec wypożyczenia)
Jarosław Jach (koniec wypożyczenia)
Branislav Pindroch (Resovia Rzeszów)
Piotr Malinowski (wolny transfer)

STAL MIELEC

Przyszli:

Odeszli:
Wojciech Błyszko (wolny transfer)
Damian Pawłowski (wolny transfer)
Wojciech Lisowski (wolny transfer)
Petteri Forsell (wolny transfer)

ŚLĄSK WROCŁAW

Przyszli:
Petr Schwarz (Raków Częstochowa)
Kacper Radkowski (Zagłębie Sosnowiec)

Odeszli:
Maciej Wilusz (koniec wypożyczenia)
Guillermo Cotugno (wolny transfer)
Israel Puerto (wolny transfer)
Mathieu Scalet (wolny transfer)

WARTA POZNAŃ

Przyszli:
Jędrzej Grobelny (Miedź Legnica)

Odeszli:
Makana Baku (koniec wypożyczenia)
Daniel Bielica (koniec wypożyczenia)
Maik Nawrocki (koniec wypożyczenia)
Maciej Żurawski (koniec wypożyczenia)
Robert Janicki (wolny transfer)
Mariusz Rybicki (wolny transfer)

WISŁA KRAKÓW

Przyszli:
Hubert Sobol (Lech II Poznań)
Alan Uryga (Wisła Płock)
Mateusz Młyński (Arka Gdynia)
Aschraf El Mahdioui (AS Trencin)
Jan Kliment (FC Slovacko)
Mikołaj Biegański (Skra Częstochowa)

Odeszli:
Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin)
Łukasz Burliga (Wieczysta Kraków)
Żan Medved (koniec wypożyczenia)
Vullnet Basha (wolny transfer)
Rafał Boguski (wolny transfer)
David Mawutor (wolny transfer)
Souleymane Kone (wolny transfer)
Uros Radaković (wolny transfer)

WISŁA PŁOCK

Przyszli:
Jakub Paciorek (SMS Łódź)
Marcel Błachewicz (Escola Warszawa)

Odeszli:
Hubert Adamczyk (Arka Gdynia)
Alan Uryga (Wisła Kraków)
Airam Cabrera (wolny transfer)
Giorgi Merebashvili (wolny transfer)
Julio Rodriguez (wolny transfer)
Angel Garcia (AEK Larnaka)
Cillian Sheridan (wolny transfer)
Bartłomiej Sielewski (wolny transfer)
Karol Szymkowiak (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

ZAGŁĘBIE LUBIN

Przyszli:

Odeszli:
Djordje Crnomarković (koniec wypożyczenia)
Jakub Bednarczyk (wolny transfer)
Samuel Mraz (wolny transfer)
Miroslav Stoch (wolny transfer)
Rok Sirk (Maribor)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

8 komentarzy

 1. Didavi pisze:

  1 dzień do rozpoczęcia przygotowań.
  0 wzmocnień. 1 uzupełnienie. 0/6 transferów, których oczekuje Skorża.
  Brawo!!!
  Cracovia buduje wieże Babel dalej, chociaż, akurat ci sprowadzani nie wyglądają tak źle. Nie jest to szrot typu Dimun, Sadikovic, Loshaj. Ciekawy ten Duńczyk zwłaszcza.

 2. Piknik pisze:

  Sezon ogórkowy w naszej wspaniałej Ekstraklasie w pełni „rozkwitł”. Zaczęło się Euro 2020 rozgrywane w 2021, grają siatkarze w lidze narodów, na kortach tenisowych też się dzieje dużo ciekawych rzeczy. I przeciętny zjadacz chleba zapomniał o naszej wspaniałej lidze. A przecież potęgi klubowej piłki kopanej szykują się na nowy ważny sezon. Sezon szczególny dla Kolejorza w końcu staruszek w przyszłym roku będzie miał 100 lat. I biedny, naiwny i głupi Piknik czyta na oficjalnej stronie klubu informacje, że do 14 czerwca pan trener będzie miał na pierwszym treningu już całkowicie wzmocniony skład i w komfortowej sytuacji, zacznie treningi. Wiara Piknika w wiadomości podawane na oficjalnej stronie ukochanego klubu jest tak duża, że dzisiaj ten kretyn cały dzień spędzi na monitorowaniu internetu w kontekście wzmocnień Lecha. Bo jeśli jutro kadra Kolejorza ma być już w pełni wykrystalizowana, to dnia 13 czerwca 2021 musi paść rekord transferów do naszego klubu. Szok, że jednego dnia 6 czy 7 piłkarzy podpisze nowy kontrakt z drugą siłą piłkarską w Poznaniu. Może się jednak zdarzyć, że cymbał Piknik znowu został oszukany i jednak ta kadra do 14 czerwca nie zostanie skompletowana. Dlaczego? No cóż kiedy w sezonie zajmuje się 11 miejsce, a nie gra się w lidze angielskiej to trudno liczyć, że chociażby
  przeciętni piłkarze chciałby grać w takim klubie. Średniak ze słabej Ekstraklasy nie jest czymś wyjątkowym dla rodzimych i zagranicznych grajków. Gdyby chociaż Lech grał w pucharach, może znaleźli by się zawodnicy, którzy spróbowali by swojego szczęścia w naszej rodzimej piłce kopanej. Klub od wielu lat, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu kojarzony jest z przeciętnością, lub z klęskami ( i to często gdy się wydaje, że Lech już jedną ręką trzyma to upragnione trofeum). No i co tu zrobić w takiej patowej sytuacji, na szczęście włodarze Lecha zawsze mają odpowiedz na trudne pytania i sposoby na wyjście z kolejnych kryzysów. Tym razem zorientowali się, że paru byłych piłkarzy naszego klubu poszukuje nowego pracodawcy. I tak doniesienia medialne są takie, że Lech śle zapytania np. do Gergo Lovrenczicza czy Barry Douglasa. Może, któryś z piłkarzy się zlituje i podpisze nowy kontrakt z Kolejorzem. Pomysł z byłymi graczami nie jest taki zły mogę trochę podpowiedzieć zarządowi.(darmowe doradztwo Piknika, nie będę ograbiał mojej ukochanej drużyny). Napastnik Robert Lewandowski, obrońcy Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, pomocnicy Kamil Jóźwiak, Jakub Moder. I teraz się wszystko wyjaśniło dlaczego Maciej Skorża był w Opalenicy na zgrupowaniu reprezentacji, trener nie kłamał dziennikarzom, kiedy zapytany co tutaj robi z uśmiechem stwierdził, że szuka nowych piłkarzy dla Lecha.

  • Didavi pisze:

   „Wiara Piknika w wiadomości podawane na oficjalnej stronie ukochanego klubu jest tak duża, że dzisiaj ten kretyn cały dzień spędzi na monitorowaniu internetu w kontekście wzmocnień Lecha”
   To jest piękne zdanie! 🙂

  • Levin_67 pisze:

   Zdanie perełka (i nie tylko to) w Lechu są przesądni dlatego 13 nie robią transferów, możesz spokojnie skupić się na Euro.

 3. John pisze:

  W Lechu nie ma o czym pisać.
  Cracovia szybko dokonuje transferów,kolejny zaciąg z zagranicy.
  Ciekawie wyglądają transfery Wisły Kraków.
  Raków po raz kolejny bierze takich gości trochę z kapelusza,tak by się mogło wydawać.
  Dla Śląska ten Schwarz to dobre wzmocnienie,nie wykluczam,że będzie grał lepiej od Karlstroma czy Murawskiego w Lechu.
  Piast Gliwice zaciąg z Hiszpanii,ale dobrze im znany rynek.
  Legia ten Emrelli dobrze wygląda ale na razie ponieśli więcej strat.
  Kilka zespołów w tym Lech na razie skupieni na Euro.

  • Pawelinho pisze:

   Co do Cracovii, gdzie przeczytałem jak ktoś ironicznie napisał odnośnie transferów z zagranicy czyli „Możemy włączyć szrotomierz”.

 4. inowroclawianin pisze:

  Lech 11 miejsce i ani jednego wzmocnienia, a jutro początek przygotowań. Skandal!
  Pucharowicze też póki co bardziej się osłabili niż wzmocnili, przynajmniej na tą chwilę. I jak ma być tu dobrze?
  J…c Rutka złodzieja!
  #MajsterNaStulecie!

 5. Pawelinho pisze:

  To okienko transferowe pokazuje przeciętność i w pewnym sensie tendencje jakie są również na całym kontynencie, gdzie większość faktycznie skupiła się na Euro 2020 w 2021 roku do tego można jeszcze dorzucić Copa America. Swoją drogą aż dziw bierze, że żaden klub z Polski nie ma odwagi spojrzeć na amerykę południową, a jest tam pewnie wielu ciekawych piłkarzy i to niekoniecznie w Brazylii czy Argentynie lecz np Chile, Peru, Urugwaj itp kraje na tym kontynencie, które piłkarsko oferują całkiem sporo niezły piłkarzy. Nie spodziewam się na ten moment fajerwerków, a tym bardziej jakiś sensownych solidnych wzmocnień (mając chociażby w pamięci słowa pana „nigdy się nie poddam”). Ogólnie obawiam się, że podczas letniego okienka transferowego należy się spodziewać transferów tego typu jak ten Joel’a Pereiry niż czegoś spektakularnego. Także nie jestem zaskoczony tym jakże spokojnym początkiem sezonu ogórkowego czy braku wzmocnień przed obozem przygotowawczym Lecha, który nadal ma braki kadrowe m.in na lewej stronie obrony, pozycji bramkarza i tak dalej.