Tak Lech strzelał i tracił gole

W ubiegłym sezonie 2020/2021 piłkarskiej PKO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań zdobyli łącznie 39 goli tracąc przy tym 38 bramek. 10 goli straconych po 81 minucie doprowadziło do utraty aż 12 punktów. Gdyby nie końcówki spotkań Kolejorz skończyłby na 4. miejscu.

W zeszłym sezonie ligowym lechici byli groźniejsi dla swoich rywali w drugich połowach, najwięcej goli (7 bramek) wbili swym przeciwnikom między 51 a 60 minutą gry. Dla poznaniaków trafiało 14 różnych piłkarzy, najwięcej bramek w PKO Ekstraklasie 2020/2021 miał Mikael Ishak (12 goli). Szwed był oczywiście najskuteczniejszym piłkarzem Kolejorza w obu rundach (7 trafień jesienią, 5 wiosną).

Zupełnie inaczej wyglądały statystyki traconych goli. Jesienią między 71 a 80 minutą gry Lech nie stracił żadnej bramki, wiosną nie dał się pokonać między 61 a 70 minutą meczów. Rywale najmniej groźni dla nas byli pomiędzy 31 a 40 minutą (2 stracone gole), po 81 minucie Kolejorz stracił już 10 z 38 bramek co skutkowało także utratą aż 12 punktów.

W zeszłym sezonie ligowym co najmniej jednego gola strzeliło nam 36 różnych piłkarzy. Najskuteczniejsi byli Pelle Van Amersfoort z Cracovii oraz Jakub Błaszczykowski. Obaj pomocnicy z krakowskich klubów strzelili nam po golu w obu rundach. Samobójcze trafienia zanotowali Thomas Rogne i Vasyl Kravets.