Lech rozpoczął przygotowania

W poniedziałek, 14 czerwca oficjalnie zakończyły się czterotygodniowe urlopy piłkarzy Lecha Poznań. Drużyna Kolejorza o 8:00 zameldowała się przy Bułgarskiej, po 11:00 wróciła do zajęć i tym samym rozpoczęła letnie przygotowania do rundy jesiennej 2021/2022, które potrwają ponad miesiąc.W poniedziałek, 14 czerwca lechici odbyli odprawę po czym pojawili się na jednym z bocznych boisk obiektu przy Bułgarskiej. W treningu udział wzięli czasowo wracający z wypożyczeń Joao Amaral, Mateusz Skrzypczak, Miłosz Mleczko, Djordje Crnomarković i Karlo Muhar. Obecny był także m.in. Tymoteusz Klupś czy Filip Wilak, łącznie było 25 zawodników. Indywidualnie trenował tylko Mikael Ishak, który wciąż odczuwa skutki urazu doznanego pod koniec zeszłych rozgrywek.

Niektórzy piłkarzy pojawili się na treningu z nowymi numerami. Joel Pereira biegał z „2”, Jakub Kamiński ćwiczył w koszulce z numerem „7”, a Radosław Murawski z „22”. Nieobecny był Lubomir Satka przebywający na obozie reprezentacji Słowacji. Inny kadrowicz Nika Kvekveskiri wróci do klubu 21 czerwca podobnie jak młodzi zawodnicy mający dłuższy sezon 2020/2021 – Filip Borowski i Antoni Kozubal.

Ten tydzień zakończy się sparingiem wewnętrznym. Po nim zawodnicy Lecha Poznań zostaną zaszczepieni, szczepienie jest dobrowolne. Piłkarze Kolejorza na swoich obiektach będą ćwiczyć do 28 czerwca. W tym czasie przejdą komplet testów i badań, dnia 26 czerwca rozegrają pierwszy sparing z MFK Rużomberok.

Następnie 29 czerwca Kolejorz uda się na obóz do Opalenicy, który potrwa do 9 lipca, podczas zgrupowania niebiesko-biali rozegrają 4 mecze kontrolne w tym 2 przy Bułgarskiej. Tego lata Lech Poznań ma w planach łącznie 6 sparingów, nowy sezon zacznie w weekend w dniach 23-25 lipca.Kadra Lecha Poznań na pierwszym letnim treningu:

Bramkarze: Mleczko, Bednarek, Van der Hart.

Obrońcy: Pereira, Czerwiński, Rogne, Crnomaković, Milić, Salamon.

Pomocnicy: Karlstrom, Sykora, Skóraś, Kamiński, Ramirez, Marchwiński, Tiba, Klupś, Muhar, Amaral, Skrzypczak, Murawski.

Napastnicy: Szymczak, Ishak, Johannsson, Wilak.

Plan letnich przygotowań Lecha Poznań:

14.06 – Początek przygotowań Lecha Poznań do rundy jesiennej 2021/2022
14-28.06 – Badania, testy i treningi w Poznaniu
26.06 – Sparing: Lech Poznań – MFK Rużomberok (miejsce meczu do ustalenia)
29.06-09.07 – Zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy
30.06 – Sparing: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (Opalenica)
03.07 – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (Bułgarska)
07.07 – Sparing: Lech Poznań – FC Midtjylland (Bułgarska)
09.07 – Sparing: Lech Poznań – Arka Gdynia (Opalenica)
10-22.07 – Treningi w Poznaniu
17.07 – Zamknięty sparing: Lech Poznań – Miedź Legnica (Bułgarska)
23-25.07 – Lechowa inauguracja PKO Ekstraklasy 2021/2022

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. Sapuaro pisze:

  Jak to dobrze, że kadra już skompletowana. Oh, wait…

 2. smigol pisze:

  Muhar jest szykowany na lewą obronę ma się rozumieć…

 3. Sp pisze:

  Tych obrońców w kadrze na pierwsze zgrupowanie nie da się zliczyć. Znów musze się tych nowych twarzy uczyć by ich spamiętać wszystkich jak wyglądają :/

 4. Pawelinho pisze:

  Nie pomylę się jeśli zaryzykując stwierdzenie, że to chyba najsłabsza kadra pierwszego zespołu Lecha od ponad dekady czyli od momentu, kiedy zarządza tym klub pan nigdy się nie poddam. O defensywie nie ma co nawet wspominać bo to co jest to wygląda totalnie niepoważnie.

 5. inowroclawianin pisze:

  Przygotowania jak ekipa amatorska bo brak zawodników do pierwszego składu i na ławkę. Tak Rutek prowadzi Klub. Pierwszy zespół jakoś się utrzymał, drugi ledwo się utrzymał, juniorzy bardzo kiepsko. Kiedy i czy będą w tym okienku wzmocnienia???! Rutek won z kraju!!!