Lechowa młodzież – tydzień 29

Miniony weekend dla młodzieży Lecha Poznań był jednym z najlepszych w kończącym się sezonie 2020/2021. Wygrały wszystkie cztery najstarsze juniorskie drużyny Kolejorza, dwa zespoły zrealizowały swój cel.Lech II Poznań nie oglądał się na innych tylko wygrał na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:0 i sezon 2020/2021 zakończył na 14. miejscu w II-lidze. Rezerwy Kolejorza utrzymały się na szczeblu centralnym co można uznać za sukces zespołu oraz trenera Artura Węski. Drużyna w systemie z trzema obrońcami pod koniec rozgrywek wyglądała solidnie, w dodatku po porażkach w starciach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie zaczęła później lepiej punktować z dużo wyżej notowanymi klubami.

W CLJ spokój na kolejkę przed końcem sezonu 2020/2021 mają już juniorzy starsi. Lech Poznań również utrzymał się w lidze, w niedzielę zawodnicy Huberta Wędzonki ograli u siebie SMS Łódź 3:1. Kolejorz jest teraz siódmy, w czwartek w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe ze zdegradowaną już wcześniej Lechią Gdańsk.

Coraz bliżej celu są juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Lech Poznań w sobotę pokonał u siebie Bałtyk Koszalin 3:1 i wciąż jest liderem mając 1 oczko więcej od Pogoni Szczecin. W środę juniorzy młodsi prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego zagrają na wyjeździe z ostatnimi Błękitnymi Wronki, jeżeli wygrają wówczas awansują do 1/2 finału CLJ U-17.

Już wcześniej do półfinału CLJ U-15 awansowali trampkarze starsi, którzy zwyciężyli w grupie B. Mimo 1. pozycji i nadchodzącego dwumeczu z Wisłą Kraków piłkarze trenowani przez Marcina Kardelę oraz Jędrzeja Łągiewkę rozbili na wyjeździe drugi Lotos Gdańsk 4:0. W piątek na koniec zmagań grupy B rywalem Lecha Poznań do lat 15 będzie ekipa FASE Szczecin.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań 0:2
CLJ U-18: Lech Poznań – SMS Łódź 3:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Bałtyk Koszalin 3:1
CLJ U-15: Lotos Gdańsk – Lech Poznań 0:4

Kolejne mecze młodzieży:

CLJ U-18: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (czwartek, 17 czerwca, godz. 11:00)
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań (środa, 16 czerwca, godz. 11:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin (piątek, 18 czerwca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <