Maciej Skorża o lecie 2021

W poniedziałek, 14 czerwca Lech Poznań rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Tego samego dnia trener Maciej Skorża podczas pierwszej letniej konferencji prasowej poruszył kilka istotnych spraw mówiąc m.in. o letnich przygotowaniach drużyny, o transferach, o sytuacji wypożyczonych zawodników czy o obecnych piłkarzach.O przygotowaniach latem

„Reset, który nastąpił po zakończeniu poprzedniego sezonu pozwala nam wszystkim z nadzieją patrzeć w przyszłość. W szatni jest duża determinacja, by pokazać, że tamten sezon był tylko wypadkiem, który nigdy już się nie przytrafi. Chcemy wrócić na właściwie miejsce. Miejsce Lecha jest na szczycie i zrobimy wszystko, by tam się znaleźć. Zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy musi się wydarzyć abyśmy osiągnęli cel. Każdy w klubie musi dawać z siebie jak najwięcej. Wszyscy w szatni mobilizujemy się, chcemy wykonać jak najlepszą pracę.”

„Zawodnicy przez 4 tygodnie odpoczęli mentalnie i fizycznie. Nie ma żadnych problemów, wszyscy o 8:00 rano stawili się w szatni, za nami jest już odprawa i pierwszy trening. Zespół pokazuje odpowiedni mental, pierwszy dzień wydaje się być optymistyczny. Końcówka tamtego sezonu wyglądała bardzo źle, drużyna męczyła się na boisku. Jestem przekonany, że wielu piłkarzy może grać lepiej niż np. w kwietniu. Mamy duże rezerwy.”

O sztabie szkoleniowym

„Antonin Cepek został wybrany spośród kilku obcokrajowców z którymi rozmawialiśmy. Ujął mnie swoją charyzmą, osobowością i wartością merytoryczną. To osoba, która ma nowoczesne spojrzenie na problem przygotowania fizycznego. Zaproponował model pracy, który bardzo mi odpowiada. Pewne rzeczy będziemy starali się zmienić w naszym mikrocyklu treningowym. W nowym sezonie będzie dużo pełnych mikrocykli, bardzo mało meczów będzie w środku tygodnia. Naszej drużynie jest potrzebny mocniejszy trening pomiędzy meczami, Cepek ma doświadczenie, by podczas takiej pracy nie było kontuzji. Czech to bardzo otwarta osoba, cieszę się, że do nas dołączył.”

„Maciej Palczewski już 6 lat pracuje w Ekstraklasie, doświadczenie jest potrzebne naszym bramkarzom i wierzę, że nowy trener pomoże naszym zawodnikom. W tej chwili mamy młody sztab złożony z ludzi, którzy są głodni sukcesu. „Młode wilki” będą robiły wszystko, żeby pomóc drużynie. Żeby ta grała dobrze i była dobrze przygotowana. W najbliższym czasie można się spodziewać jeszcze jednej informacji dotyczącej nowej osoby w sztabie szkoleniowym.”

O transferach

„Chcieliśmy mieć jak najwięcej nowych zawodników na pierwszy trening co nie do końca się udało. Cóż. Pewne sprawy są w toku, czekamy na rozwój wypadków. Kwestią czasu jest dołączenie do nas kolejnych piłkarzy, skauci i sztab wykonali dużo pracy, lista zawodników do przejrzenia była bardzo długa. Czekamy na rozwój wypadków, w niektórych przypadkach musimy trochę poczekać. Szukamy najlepszych piłkarzy, możemy poczekać na takich zawodników nawet trochę dłużej. Szukamy dwóch lewych obrońców i dwóch-trzech zawodników do ofensywy. Dużo zależy od tego, jak podczas przygotowań wypadnie Joao Amaral.”„Pilną pozycją jest lewa obrona na którą szukamy aż dwóch piłkarzy, którzy są obcokrajowcami. Są ciekawi gracze na pozycję lewego obrońcy, trwają negocjacje, wierzę w szybkie dołączenie tych obrońców do zespołu. Chcę, aby w tym przypadku transfery były jak najszybciej, na transfery na inne pozycje możemy trochę dłużej poczekać. Przed nami transfery zawodników, którzy oprócz jakości wniosą do zespołu też odpowiedni poziom mentalności.”

O wypożyczonych piłkarzach

„Dziś trenowało z nami pięciu wypożyczonych, uważnie przyjrzymy się wypożyczonym zawodnikom. Karlo Muhar, Joao Amaral i Djordje Crnomarković to piłkarze, którym chcę się przyjrzeć, nie zamykam przed nimi drogi do składu, mam pewne pomysły na każdego z nich, każdy zawodnik ma czystą kartę. Każdy z wypożyczonych zaczyna swoją przygodę z Lechem od nowa, np. Joao Amaral jest bardzo zdeterminowany, by zostać w Poznaniu, bardzo mu zależy na grze w Lechu. Krótko wyjaśniłem mu co musi zrobić, aby zostać w Lechu.”

„Sytuacja wypożyczonych będzie również zależała od transferów. Ich liczba będzie rzutował na decyzje dotyczące wypożyczonych piłkarzy. Przyglądałem się ostatnio zawodnikom z rezerw i CLJ, w tych zespołach jest paru piłkarzy, których widziałbym w pierwszej drużynie. Dwóch-trzech zawodników spodobało mi się, widzę w nich ciekawy potencjał, ale na razie nie chcę mówić o nazwiskach.”

O byłych i obecnych zawodnikach

„Mam ogromną sympatię do mistrzowskiej drużyny z 2015 roku. Kilku chłopaków widziałbym w Lechu co nie jest realne. Z niektórymi piłkarzami są prowadzone rozmowy, sam namawiałem Dawida Kownackiego na powrót, ale nic z tego nie wyszło. Z niektórymi zawodnikami z tamtej drużyny mamy kontakt, są prowadzone pewne rozmowy, zobaczymy jak to się potoczy.”

„Joel Pereira to ofensywnie grający boczny obrońca. To defensor, który szczególnie przyda nam się w ataku pozycyjnym, a takich meczów przede wszystkim przy Bułgarskiej będzie sporo. Pereira ma za sobą udany sezon w trudnej lidze, wierzę że transfer do Lecha będzie dla niego krokiem naprzód.”

„Mamy konkretny plan na Krzysztofa Bąkowskiego. Ma za sobą bardzo dobry sezon w II-lidze, pomógł drużynie w utrzymaniu, chcemy go wypożyczyć do I-ligi. Wciąż nie wiem co zrobić z Filipem Marchwińskim. Z jednej strony chciałbym mu dać szansę rozwoju na wypożyczeniu, by regularnie grał, a z drugiej strony czekam na rozwój wypadków, na transfery. Filip jest bliski wypożyczenia, ale na 100% jeszcze nie zdecydowaliśmy.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Ciekawostką z konferencji jest informacja od MS że rozmawiają z zawodnikami z mistrzowskiego sezonu
  żeby wrócili i to tak brzmiało jakby to robili z 2/3 osobami. Można się pobawić w zgadywanki napewno
  na liście byłby Douglas a kto inny? Gergo? wzieli Pereire to raczej odpada skoro gra jako prawy obrońca.
  Buric słaby Gostomski tragedia Kotor koniec kariery Kamiński poszedł do schalke Kadar kokosy w chinach ma Arajuuri zaraz 33lata
  Cessey odpada sportowo wiekowo tak samo Wilusz Wołąkiewicz koniec kariery Bednarek Kędziora poza zasięgiem finansowym
  Henriquez za stary.Pomocnicy Trałka Hamalainen PAwłowski za starzy, Keita Serafin Drewniak Zulciak Sanocki za słabi Linetty po za zasięgiem.
  Zostaje Holman i Jevtic to może ten drugi.. . Napastnicy Formella Sadaev Ubiparip Kownacki Odpadają zostaje Teodorczyk.
  Palcem po wodzie pisząc wychodzi Douglas Jevtic Teodorczyk pierwszy pewnie ma lepsze opcje drugi gra w rubinie dobrze zarabia
  więc ruszyć się pewnie nie będzie chciał a trzeci jest na sportowym zakręcie słaba forma częste kontuzje do tego lubi promile

  • Ekstralijczyk pisze:

   Z tej trójki to najbardziej realny jest właśnie Teo.

   Douglasem wyrażało zainteresowanie Celtic i Rangers.

  • inowroclawianin pisze:

   Oby Kędziora, Douglas i Lovrencics wrócili, nawet Teodorczyk.

 2. John pisze:

  Oglądałem tę konferencję,i na większość pytań Skorża, niestety, nie znał odpowiedzi,nie ze swojej winy oczywiście.
  Wiem,że nic nie wiem na dzień dzisiejszy.

 3. Sapuaro pisze:

  Czyli co, bramkarza już nie potrzebujemy, Muhar i Crno czyste karty, a Amaral bardzo zdeterminowany, żeby zostać – śmiech przez łzy.

 4. Bart pisze:

  Kurwa, ze 400 metrów ściany a oni się zdecydowali na gładzie. Jak ja bym robił u siebie, to bym się zdecydował na karton-gips.

  • Grossadmiral pisze:

   Ty lepiej od razu powiedz że ujowo gładzie robisz a nie się tu płytami zasłaniasz

   • Bart pisze:

    I kto to mówi, majster co wyschnięty gips siatką szlifuje. Amatorka. Ja to papier pińcetke zakładam i ściana jak szkło wychodzi.

   • Gadzuki pisze:

    kurwa dosyć tego 3 godzina o gipsowaniu ścian, próbuje się zdrzemnąć ostatni raz zwracam wam uwagę następnym razem przy…

 5. Didavi pisze:

  Szczerze mówiąc jeszcze bardziej zdołowanym można być po tej konferencji. Zero pozytywów. Sam Skorża zdaje się nie ma pojęcia kiedy i kto przyjdzie. Miało przyjść 6 teraz już mówi, że 4. Wyklucza tym samym sprowadzenie bramkarza i stopera za Rogne. To gadanie o zawodnikach z mistrzowskiego sezonu też niezrozumiałe. Douglas nie chce wracać. To niby kto miałby przyjść. Tylko Teodorczyk. Reszta za słaba, za stara albo robi prawdziwe kariery. Ta konferencja tylko dobiła.

 6. Tadeo pisze:

  Jak się oglądało konferencję i te wywody Skorży, to ręce opadają.Czyli Skorża już tańczy tak jak mu zagrają. A miał mieć ponoć całkowitą władzę co do transferów. Wspaniała trójca dalej robi swoje a kibiców dalej mają w głębokim poważaniu .

 7. Pawelinho pisze:

  Jakoś nie jestem tym zaskoczony ani trochę, że tak to wygląda, a nie inaczej w Lechu. Gdyby trener miał większą autonomię to by ją dostał niestety nie jest to możliwe dopóki Lechem rządzi pan nigdy się nie poddam.

 8. Marcin pisze:

  Następny pajac i ściemniacz.

 9. inowroclawianin pisze:

  Już inaczej mówi…Otoczenie robi swoje. Miała być kompletna kadra na przygotowania, teraz już inna gadka. To samo z Amaralem. Dziwne że nagle zmienił podejście do Lecha i chciałby tu grać. Ja osobiście po tym jak okłamał nas, nie chcę go widzieć mimo iż jego gra jako rezerwowego była właściwa i sportowo nic do niego nie mam.
  Oby Kędziora dał się namówić i Douglas. Lovrenics też byłby mile widziany. To samo Baku, Kadzior, Jimenez.

 10. inowroclawianin pisze:

  A z tym Marchwinskim to już przegięcie. Niech go wypożyczą gdzieś do I lub II ligi albo na stałe do rezerw póki nie wskoczy na wyższy poziom.
  Skorza niestety jest psem zarządu. To się nie może udać..
  Rutek won z Lecha!!!

 11. 07 pisze:

  Oni czekają na grojków z Euro. 🙂 Po tak tragicznym sezonie kadra już powinna być dopięta. Niestety zaraz konferencje zrobi Rząsa i oznajmi, że przedłużenie umowy z Bąkowskim to transfer. Nie takie rzeczy już w tym korpo klubie widziałem.