Ligowcy wracają do treningów

Jutro minie miesiąc od zakończeniu sezonu 2020/2021 piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Ligowcy po 4 tygodniach letniej laby wrócili lub wkrótce wrócą do zajęć i przez blisko 6 tygodni będą przygotowywać się do rundy jesiennej nowych rozgrywek.Tegoroczna letnia przerwa dla ekstraklasowiczów była bardzo długa, była jedną z najdłuższych w ostatnich kilkunastu latach. Najwcześniej do treningów wróciła Legia Warszawa, która ćwiczy już od 7 czerwca. W niedzielę, 13 czerwca do zajęć powrócił Raków Częstochowa, następnie 14 czerwca treningi wznowiło aż 8 klubów w tym Lech Poznań.

Dziś do zajęć wrócił Piast Gliwice i Pogoń Szczecin, 16 czerwca na pierwszym letnim treningu stawią się zawodnicy Wisły Kraków, 17 czerwca piłkarze Jagiellonii Białystok a 18 czerwca przygotowania do rundy jesiennej rozpoczną gracze Górnika Zabrze. W tych klubach latem zmienił się trener, wyżej wymienione trzy drużyny objęli odpowiednio Adrian Gula, Ireneusz Mamrot oraz Jan Urban.

Jeszcze nieznana jest dokładna data wznowienia treningów dwóch beniaminków. Radomiak Radom i Termalica Nieciecza wywalczyły awans dopiero w miniony weekend, dopiero w niedzielę, 20 czerwca przez baraże zostanie wyłoniony trzeci oraz ostatni beniaminek PKO Ekstraklasy 2021/2022.

Wszystkie kluby mają już ustalony plan letnich przygotowań, ale harmonogram sparingów często nie jest szczegółowy. W wielu klubach nie są jeszcze znani wszyscy rywale w meczach towarzyskich, w paru zespołach w tym w Lechu Poznań plan gier kontrolnych może ulec małym korektom.

Letni okres przygotowawczy dla większości klubów PKO Ekstraklasy 2021/2022 potrwa około 6 tygodni. Pierwsi ligowcy zaczną rozgrywać sparingi już w tym tygodniu. Nowy sezon ligowy ruszy w piątek, 23 lipca, spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA ustali terminarz w ciągu paru dni.Klub PKO Ekstraklasy 2021/2022 i data pierwszego treningu:

7 czerwca – Legia Warszawa
13 czerwca – Raków Częstochowa
14 czerwca – Lech Poznań, Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk, Stal Mielec, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, Wisła Płock, Zagłębie Lubin
15 czerwca – Piast Gliwice, Pogoń Szczecin
16 czerwca – Wisła Kraków
17 czerwca – Jagiellonia Białystok
18 czerwca – Górnik Zabrze

Termalica Nieciecza, Radomiak Radom

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <