Top 10 (10-16.06)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Bender do newsa: Śmietnik Kibica

„O grze rezerw w tym sezonie można by napisać dużo – zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Po dzisiejszym spotkaniu chciałbym jednak wyrazić duży szacunek dla Grzegorza Wojtkowiaka – kapitana Lecha II. Patrząc przez pryzmat ostatnich miesięcy było widać, że Wojtkowiak coraz bardziej nie wyrabia na tym szczeblu fizycznie – wiek niestety robił swoje. Ale w dzisiejszym meczu, ostatnim w karierze jak się dowiadujemy, kapitan rezerw, świadomy stawki spotkania, poszedł za akcją przez całe boisko, dostał dośrodkowanie i zrobił asystę, która przypieczętowała utrzymanie. Olbrzymi szacunek Panie Grzegorzu! Za ten mecz i za całą Pana karierę, za lata gry w niebiesko-białych barwach i za powrót do Lecha w ostatnich latach kariery.”

Autor wpisu: deel do newsa: Śmietnik Kibica

„Ciekawe są Wasze wpisy dotyczące transferów. Też mnie ciekawi i frapuje kogo Kolejorz pozyska w tym oknie, bo bez transferów nie będzie nawet nadziei na cokolwiek w nowym sezonie. Ale ponieważ w Lechu niewiele się dzieje to okazją do obserwacji była dla mnie reprezentacja Polski. Choćby pod tym kątem, że zarówno klub jak i wielu kibiców wiele uwagi poświęca temu, aby w Lechu było jak najwięcej grających Polaków. Nie będę się pastwił nad systemem szkolenia i wprowadzania zawodników w Polsce. Otóż kadra to pewnego rodzaju papierek lakmusowy naszych możliwości. I co zauważam? Schemat. Zawodnicy ze względu na wartość piłkarską, dzielą się na cztery kategorie: medialną, sentymentalną, właściwą i zespołową. Tę pierwszą tworzą media, ta druga wynika z tego co zawodnik osiągnął wcześniej w karierze. Rzadko przekłada się to na właściwą lub zespołową, ale stanowi w większości rozważań kibicowskich podstawę do optymizmu lub też negatywnych konotacji. Czy słusznie? To moim zdaniem jest loteria. Z kolei klub i trenerzy zwracają uwagę raczej na wartość właściwą i zespołową. I też jest to dla nich loteria. Zarówno dobry zawodnik, jak też dobrze funkcjonujący w jakimś zespole, niekoniecznie musi się odnaleźć w nowym otoczeniu. Nie piszę tego by bronić osób decyzyjnych w klubie. Chcę tylko uświadomić Wam jak wielka odpowiedzialność spoczywa teraz na Skorży i jak daleko idące będą konsekwencje jego wyborów. Ja również na pierwszym treningu chciałbym widzieć pełną kadrę. Ale jestem też skłonny poczekać na wzmocnienia. Choćby się nawet zgrali w 5-7 kolejce to w naszej lidze to i tak wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Kluczem jest aby Skorża stworzył maszynę podobną do tej w Warcie, minionego sezonu. Nasi piłkarze mają większą jakość więc i efekt końcowy musi być lepszy. Jeżeli mu się uda…”

Autor wpisu: J5 do newsa: Jak nie grać w piłkę

„Zarówno Redakcja jak i wielu z nas pisało o grze w ubiegłym sezonie będącej nieefektywną i przewidywalną. Większość trenerów naszych rywali nie musiało nawet opracowywać taktyki na mecz z Lechem, bo Kolejorz cały czas grał w ten sam sposób. Wobec tego naszym przeciwnikom nie było na rękę przetrzymywanie piłki. Wystarczyło aby:
1 wyprowadzać kontrataki po przejęciu piłki
2 wykorzystywać błędy przy wyprowadzaniu piłki od bramkarza
3 czekać na błędy naszej drużyny które w każdym meczu musiały się zdarzyć
4 dobrze bić stałe fragmenty gry.
Aby to wyszło wystarczyło zablokować skrzydła i dobrze pilnować Pedro Tibę.
Lech grał w sposób wybitnie frajerski, dlatego tak mało meczów wygrał.
Zbyt późna zmiana trenera spowodowała że Skorża nie miał już o co walczyć, i zrobił przegląd kadr. Chyba wielu zawodników miało już Lecha dosyć, bo część piłkarzy nawet nie próbowała pokazać się z dobrej strony. Bandycki sposób prowadzenia klubu przyniósł szybko gorzkie owoce. Przed Skorżą jest bardzo dużo pracy, i nie ma pewności że przyniesie ona pozytywny skutek. Nie z tymi władzami.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Słaba młodzież na tle ligi

„Widzę, że Redakcja już nie chciała się rozpisywać o napastnikach. Ten sezon dla młodzieżowców to jakaś tragedia, ale tak to jest jak główny cel to ich promocja nie zważając na formę, i zbyt długie trzymanie Darka na stołku. Na początku roku pisałem, że dla tych młodych chłopaków to pół roku jest wystarczająco czasu by wystrzelić z formą i wejść poziom wyżej, ale przez ten czas nikt z wypożyczonych nie zrobił takiego kroku, a o obecnych w kadrze każdy przed chwilą przeczytał. Dobrze, że jest Skorża i oby każdy dobrze i w pełni przepracował okres przygotowawczy i mam nadzieje, że zaczną pod bramką gra trochę prostszą piłkę, a nie schodzenie do środka tysiąc podań gdzie na końcu piłka pada do Ramireza a ten się chami i zostaje przyblokowany lub niecelnie strzela, gdy wtedy jest ktoś lepiej ustawiony. Jak i na odwrót przez te tysiące podań nie ma strzałów z dystansu. Jak skrzydłowy ma piłkę przy linii to dugi nawet nie jest w polu karnym, lub jest Kamyk który głowę ciężko ma wygrać i powinien cofać się na 15 metr by dostać podanie po ziemi.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Śmietnik Kibica

„Słowo o Marchwińskim myślę, że krytykowanie go nawet jak nie gra i naśmiewanie się, że ktoś go wyróżnił dając do top 100 nie jest dobre. Zadebiutował młodo trochę liczb miał i większość uznała że to magik i drugi Deyna i teraz rozczarowanie kibicowskie, że tak się nie stało no i nie musiało wielu było takich piłkarzy i dlaczego go za to winić? Czasami tak się składa, że kariera w miejscu stoi chociaż w minionym sezonie słabo grał, ale nie on jeden praktycznie cała drużyna grała mieliznę tym bardziej doświadczeni zawodnicy a on się uczy zawodu. Porównując Kamiński grał regularnie ten sam rocznik co marchewa i co on grał? też padakę liczb praktycznie żadnych, to jakoś dużo słów krytycznych nie zbierał. Porównując wiekowo z Modziem to jaki bagaż ligowych występów czy nawet w Europie ma marchewa a jaki miał Modziu? Moder grywał sobie w odrze opole i rezerwach ze średnim skutkiem więc jeszcze wszystko przed Filipem. Rocznik 2002 tam w skali Polski wcale nie ma za dużo jakiś wielkich talentów Kocyła, Szelągowski, Biegański, ale to dla nich w sumie pierwsze poważne sezony zaraz może się zmienić. Na rozegraniu w roczniku 2002 nie ma lepszego niż Filip. Pamiętajmy, że muszą grać młodzieżowcy których za wielu nie ma teraz w kadrze a Skorża dobrze z młodymi pracuje, więc następny sezon może być udany dla niego. Wypożyczenie niby ok trochę gry załapie ale czy treningi z lepszymi i po 15 min w meczu ekstraklasy to nie lepsze rozwiązanie niż 1 liga w słabym klubie ze słabym zapleczem? Chyba że wypożyczą go do ekstraklasy to ma więcej sensu. Dwa kierunki byłyby fajne albo Nieciecza gdzie na spokojnie trenuje i gra albo warta gdzie go koledzy i Tworek nauczą charakteru piłkarskiego tym bardziej ze w warcie brakuje rozgrywających i u21.”

Autor wpisu: El Companero do newsa: Śmietnik Kibica

„Po półrocznej przerwie wracam do Was, ciężko było, człowiek się zmienił bezpowrotnie po tym co przeszedł. Ale żyć trzeba dalej i nie można całe życie się zamartwiać. Wrócę na dobre z początkiem sezonu jak wszystko już poukładam, ale do tego czasu będę tu czasami coś skrobał na forum. Jedno jest pewne, straciłem najgorszy sezon od wielu lat, więc nie ma co marudzić, widzę wielu nowych i młodych użytkowników, niech się młodzi ,,kształcą,, na forum i robią postępy. Teraz obserwuję ,,gorączkę niby transferową, głównie nowych użytkowników, a niech sobie walą w tą tarczę. Nie z każdym się co prawda zgadzam, ale nie będę przeszkadzał. Na razie nic tu po mnie 🙂 Jak ruszy sezon to nie omieszkam mocniej dowalić, cóż życie mnie walnęło łomem, to teraz ja będę życiu się odpłacał pięknym za nadobne aż do końca.”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Pyry z gzikiem: Euro dało spokój

„Stan budowy kadry na nowy sezon rzeczywiście zastanawia. Nie ma żadnego z kluczowych transferów. Zmiennik dla Alana na PO jest ważny, ale nie kluczowy. Murawskiego zaklepali w poprzednim okienku. Tak więc na razie nie ma żadnego ruchu, który można uznać za znaczący. Absurdalne „informacje” na tt jak np. wpis Michnowicza (do czwartku może będzie transfer a może nie będzie) tylko podkreślają, z jaką groteską mamy do czynienia.

Ciekawe, z czego to wynika. Czy trener faktycznie nie daje zgody na wynalazki i oczekuje sensownych ruchów, czy wartościowi gracze patrząc na ostatnie lata Lecha mają w dupie taki projekt, czy też na razie agenci nikogo nie podrzucili, a skauting działa jak działa? Tylko pierwsza opcja (twarda postawa Skorży) dawałaby jakieś nadzieje.

Nie liczyłem, że kadra będzie już skompletowana w całości, ale zero ruchów to jednak pewne zaskoczenie. Nawet jak na ten klub. Szydery z powracających wypożyczonych nawet nie chce mi się uprawiać, bo po co? To, co wyrabia się w Kolejorzu od dawna już nie jest śmieszne, powoli przestaje być tragiczne, a robi się po prostu żałosne.

No nic. Czekamy na wyrok.
#Majster Na Stulecie”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Maciej Skorża o lecie 2021

„Szczerze mówiąc jeszcze bardziej zdołowanym można być po tej konferencji. Zero pozytywów. Sam Skorża zdaje się nie ma pojęcia kiedy i kto przyjdzie. Miało przyjść 6 teraz już mówi, że 4. Wyklucza tym samym sprowadzenie bramkarza i stopera za Rogne. To gadanie o zawodnikach z mistrzowskiego sezonu też niezrozumiałe. Douglas nie chce wracać. To niby kto miałby przyjść. Tylko Teodorczyk. Reszta za słaba, za stara albo robi prawdziwe kariery. Ta konferencja tylko dobiła.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Letni raport transferowy 2021 – część 4

„Sezon ogórkowy w naszej wspaniałej Ekstraklasie w pełni “rozkwitł”. Zaczęło się Euro 2020 rozgrywane w 2021, grają siatkarze w lidze narodów, na kortach tenisowych też się dzieje dużo ciekawych rzeczy. I przeciętny zjadacz chleba zapomniał o naszej wspaniałej lidze. A przecież potęgi klubowej piłki kopanej szykują się na nowy ważny sezon. Sezon szczególny dla Kolejorza w końcu staruszek w przyszłym roku będzie miał 100 lat. I biedny, naiwny i głupi Piknik czyta na oficjalnej stronie klubu informacje, że do 14 czerwca pan trener będzie miał na pierwszym treningu już całkowicie wzmocniony skład i w komfortowej sytuacji, zacznie treningi. Wiara Piknika w wiadomości podawane na oficjalnej stronie ukochanego klubu jest tak duża, że dzisiaj ten kretyn cały dzień spędzi na monitorowaniu internetu w kontekście wzmocnień Lecha. Bo jeśli jutro kadra Kolejorza ma być już w pełni wykrystalizowana, to dnia 13 czerwca 2021 musi paść rekord transferów do naszego klubu. Szok, że jednego dnia 6 czy 7 piłkarzy podpisze nowy kontrakt z drugą siłą piłkarską w Poznaniu. Może się jednak zdarzyć, że cymbał Piknik znowu został oszukany i jednak ta kadra do 14 czerwca nie zostanie skompletowana. Dlaczego? No cóż kiedy w sezonie zajmuje się 11 miejsce, a nie gra się w lidze angielskiej to trudno liczyć, że chociażby przeciętni piłkarze chciałby grać w takim klubie. Średniak ze słabej Ekstraklasy nie jest czymś wyjątkowym dla rodzimych i zagranicznych grajków. Gdyby chociaż Lech grał w pucharach, może znaleźli by się zawodnicy, którzy spróbowali by swojego szczęścia w naszej rodzimej piłce kopanej. Klub od wielu lat, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu kojarzony jest z przeciętnością, lub z klęskami ( i to często gdy się wydaje, że Lech już jedną ręką trzyma to upragnione trofeum). No i co tu zrobić w takiej patowej sytuacji, na szczęście włodarze Lecha zawsze mają odpowiedz na trudne pytania i sposoby na wyjście z kolejnych kryzysów. Tym razem zorientowali się, że paru byłych piłkarzy naszego klubu poszukuje nowego pracodawcy. I tak doniesienia medialne są takie, że Lech śle zapytania np. do Gergo Lovrenczicza czy Barry Douglasa. Może, któryś z piłkarzy się zlituje i podpisze nowy kontrakt z Kolejorzem. Pomysł z byłymi graczami nie jest taki zły mogę trochę podpowiedzieć zarządowi.(darmowe doradztwo Piknika, nie będę ograbiał mojej ukochanej drużyny). Napastnik Robert Lewandowski, obrońcy Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, pomocnicy Kamil Jóźwiak, Jakub Moder. I teraz się wszystko wyjaśniło dlaczego Maciej Skorża był w Opalenicy na zgrupowaniu reprezentacji, trener nie kłamał dziennikarzom, kiedy zapytany co tutaj robi z uśmiechem stwierdził, że szuka nowych piłkarzy dla Lecha.”

Autor wpisu: maksi3 do newsa: II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań 0:2

„Po cichu coś czułem, że się utrzymają. Brawo. Chociaż tyle dobrego w ostatnim czasie dla kibiców Lecha.
Węska pokazał charakter jako trener, śmiem twierdzić, że gdyby Ulatowski dalej siedział na ławce to ta kolejka byłaby o nic, a rezerwy następny sezon zaczynałyby w 3 lidze. Także brawa dla Węski bo z miernego rocznika udało mu się wykręcić utrzymanie! Co do potencjalnych zasileń 1 Lech to dla mnie Karbownik zasługuje zdecydowanie na szansę, zdecydowanie wyróżniający się gracz na tle reszty. A dalej hmmmm… chyba nikt więcej mnie nie zaskoczył.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <