Wypożyczeni po sezonie

W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wypożyczonych do innych klubów było łącznie dziewięciu piłkarzy z każdej formacji. Jeden zawodnik występował w Ekstraklasie, jeden w II-lidze, dwóch za granicą, pozostałych pięciu graczy czasowo przebywało na wypożyczeniach w I-ligowych klubach.Podczas rundy wiosennej sezonu 2020/2021 średnio co 2 tygodnie monitorowaliśmy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Dzisiejszy raport jest już ostatnim, w tygodniu pod okiem Macieja Skorży ćwiczyło sześciu wypożyczonych piłkarzy, w środę sezon zakończyło dwóch zawodników.

Mateusz Skrzypczak (Puszcza Niepołomice/Stomil Olsztyn)

Mateusz Skrzypczak do 8 maja każdy mecz Stomilu zaczynał w pierwszym składzie. Pod koniec rozgrywek występował już mniej, w ostatniej kolejce nie zagrał wcale. Pomocnik, który był wypożyczony do Stomilu Olsztyn na 1,5 roku na razie czasowo wrócił do Lecha i w tygodniu ćwiczył z pierwszym zespołem. W zeszłym sezonie w 2 klubach zaliczył w sumie 29 spotkań.

Puszcza jesienią
Minuty: 655 (103 w PP)
Mecze: 15 (2 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 3
Stomil wiosną
Minuty: 871
Mecze: 14
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 5
Czerwona kartka: 1

Juliusz Letniowski (Arka Gdynia)

Juliusz Letniowski na 2 frontach zaliczył 5 asyst i strzelił 12 goli w 29 spotkaniach. 23-letni środkowy pomocnik wiosnę miał dużo gorszą od jesieni, zmagał się w minionej rundzie z różnymi kontuzjami i nie dał rady awansować z Arką do Ekstraklasy. Trener Maciej Skorża chciałby przyjrzeć się temu piłkarzowi.

Minuty: 2106 (153 w PP)
Mecze: 29 (3 w PP)
Gole: 12 (2 w PP)
Asysty: 5
Kartki: 10 (1 czerwona)

Łukasz Norkowski (GKS Tychy)

21-letni środkowy pomocnik w zeszłym sezonie był głębokim rezerwowym w GKS-ie Tychy. Łukasz Norkowski rzadko wychodził w pierwszym składzie, w rozgrywkach I-ligowych zanotował 1016 minut w 22 spotkaniach, zobaczył 1 kartkę, miał 1 asystę. GKS nie dał rady awansować do Ekstraklasy, mimo opcji pierwokupu do tej pory nie zdecydował się wyłożyć pieniędzy na Norkowskiego.

Minuty: 1016
Mecze: 22
Gole: 0
Asysty: 1
Kartki: 1

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie)

Jakub Niewiadomski od kwietnia grał więcej niż na początku rundy wiosennej. W pierwszym składzie pojawił się 3 razy w 3 ostatnich kolejkach. W tym czasie zaliczył 446 minut, zdobył gola i zobaczył 2 żółte kartki. Lewy obrońca w minionej rundzie wiosennej rozegrał 11 meczów GKS-ie Jastrzębie, 19-letni defensor formalnie jest wypożyczony do I-ligowca na 1,5 roku, czyli do końca swojej umowy z Lechem.

Minuty: 446
Mecze: 11
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2

Miłosz Mleczko (Widzew Łódź)

Miłosz Mleczko jesienią był podstawowym golkiperem Widzewa. Zimą doznał poważnej kontuzji, wiosną ani razu nie znalazł się na ławce rezerwowych. Widzew mimo prawa pierwokupu 21-latka nie zdecydował się pozostawić go w klubie. Mleczko dawno zakończył sezon 2020/2021, na razie wrócił na Bułgarską, w tygodniu ćwiczył z pierwszym zespołem.

Minuty: 1260 (90 w PP)
Mecze: 14 (1 w PP)
Puszczone gole: 12
Czyste konta: 5
Kartki: 1

Bartosz Mrozek (GKS Katowice)

Bartosz Mrozek był numerem 1 w bramce GKS-u Katowice, w 31 meczach puścił 34 gole i zachował 7 czystych kont. Z powodu kontuzji opuścił kilka spotkań w końcówce rozgrywek, 21-letni golkiper wraz z GKS-em Katowice wywalczył awans do I-ligi. W środę rosły bramkarz powrócił na Bułgarską rozpoczynając zajęcia z pierwszą drużyną.

Minuty: 2790
Mecze: 31
Puszczone gole: 34
Czyste konta: 7
Asysty: 1
Kartki: 1

Joao Amaral (Pacos de Ferreira)

Joao Amaral rozegrał w zeszłym sezonie aż 32 spotkania (29 w lidze). Zdobył 1 bramkę, zaliczył 4 asysty w tym 3 w lidze portugalskiej. W Pacosie de Ferreira był często zmiennikiem, który regularnie otrzymywał szanse gry. Jego zespół będąc rewelacją Ligi NOS zajął 5. lokatę i wystąpi w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. 29-latek powrócił na Bułgarską, jeśli przekona do siebie Macieja Skorżę wtedy zostanie w Kolejorzu na rundę jesienną. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od postawy Amarala.

Minuty: 1288
Mecze: 32 (3 w Pucharze)
Gole: 1
Asysty: 4 (1 w Pucharze)
Kartki: 1

Djordje Crnomarković (Zagłębie Lubin)

Djordje Crnomarković rozegrał wiosną 10 meczów (9 ligowych), od 26 kolejki występował cały czas. Serb podczas wypożyczenia do Zagłębia niewiele pokazywał, lubiński klub nie zdecydował się go wykupić. 28-latek w tygodniu trenował pod okiem Macieja Skorży, który chciał mu się przyjrzeć.

wiosna
Minuty: 844
Mecze: 10 (1 w PP)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Karlo Muhar (Kayserispor)

Karlo Muhar dał radę utrzymać się z Kayserisporem w lidze tureckiej. Wiosną rozgrał 16 meczów, zdobył gola, miał asystę, ujrzał aż 5 kartek. W Turcji pisze się o powrocie Chorwata do Super Ligi, w tygodniu defensywny pomocnik ćwiczył z pierwszym zespołem Lecha.

wiosna
Minuty: 1211
Mecze: 16
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 5

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. shagon pisze:

    wypożyczeni lechici to większości zawodnicy którzy są za słabi do pierwszego zespołu jak crnomarkovic, muhar, mleczko, norkowski, czy też letniowski. Natomiast zastanowił bym się nad daniem szansy niewiadomskiemu, mrozkowi, a także mam nadzieje, że dojdą do porozumienia z amaralem bo to na warunki ekstraklapy wartościowy zawodnik

  2. Przemo33 pisze:

    Dobry sezon na wypożyczeniu Letniowskiego i Mrozka, a do pewnego momentu Mleczki (runda jesienna). Pozostali mieli lepszy lub gorszy poprzedni sezon. Myślę, że Amaral i Letniowski mogli by nam się przydać, ale to zależy od Skorży. Niezależnie od wszystkiego życzę powodzenia w dalszej karierze wszystkim wypożyczonym.