Czerwcowe mecze kadr: Satka zlany przez Hiszpanię (akt.)

W czerwcu w reprezentacjach narodowych swoich krajów wystąpiło dwóch piłkarzy z pierwszej drużyny Lecha Poznań. Jeden z nich Lubomir Satka przebywa obecnie na Mistrzostwach Europy, w których będzie uczestniczył minimum do 23 czerwca.

W niedzielę, 6 czerwca obowiązki reprezentacyjne zakończył Nika Kvekveskiri. Środkowy pomocnik Lecha Poznań zagrał przez 57 minut w towarzyskim meczu Rumunia – Gruzja 1:2 oraz w towarzyskim spotkaniu Holandia – Gruzja 3:0 wchodząc na boisko w 78 minucie gry. 30-letni zawodnik przygotowania do rundy jesiennej rozpocznie 21 czerwca.

Dwa pełne mecze towarzyskie są za Lubomirem Satką. Słowacki stoper rozegrał łącznie 180 minut w sparingach z Bułgarią 1:1 oraz z Austrią 0:0 łapiąc się do ostatecznej kadry naszych południowych sąsiadów na Euro 2020.

W pierwszym meczu grupy E kadra Polski uległa Słowacji 1:2. Stoper Lecha Poznań, Lubomir Satka rozegrał pełne 90 minut. Prawonożny obrońca wystąpił też przez 90 minut w drugim spotkaniu ze Szwecją 0:1 i w pojedynku z Hiszpanią przegranym aż 0:5.