Różne sposoby na przygotowania

W większości klubów PKO Ekstraklasy 2021/2022 trwają przygotowania do rundy jesiennej nowych rozgrywek, które wyglądają różnie. Mimo dobrych baz treningowych w Polsce parę drużyn zdecydowało się na zagraniczne obozy podczas których jest szansa na rozegranie ciekawych sparingów.Zgrupowania zagraniczne

Letni obóz poza Polską zaplanowało pięć klubów z PKO Ekstraklasy 2021/2022. Legia zakończyła już zgrupowanie w austriackim Leogang, w lipcu na obóz do Austrii ruszy Piast i Raków, który zaplanował trwające ponad 7 dni zgrupowanie w Kaprun. Aktualnie trwa już obóz Śląska w Chorwacji, niebawem do Słowenii uda się jeszcze Cracovia.

Zgrupowania w kraju

Zdecydowana większość ligowców tego lata zostaje w kraju, w Opalenicy są lub wkrótce zjawią się zespoły Pogoni, Lecha, Górnika oraz Zagłębia. Warka będzie miejscem zgrupowania dla Wisły Płock, Gniewino dla Lechii, Kępa dla Jagiellonii, natomiast w Arłamowie ważny czas letnich przygotowań zaplanowano w Wiśle, Stali i w Piaście, który wyjedzie na dwa letnie obozy.

Nawet po dwa obozy

Latem trzy kluby zaliczą po dwa obozy w różnych miejscach. Górnik będzie ćwiczył w Opalenicy i w Wodzisławiu Śląskim, Raków w Kępie i w Austrii, a Piast w Arłamowie i w Austrii. Dwa krótkie zgrupowania zaplanowała jeszcze Warta, która na kilka dni wyjedzie tylko do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie rozgrywa swoje domowe mecze w Ekstraklasie.

Różna liczba sparingów

Ligowcy podczas długiego letniego okresu przygotowawczego rozegrają przeważnie po 5 meczów kontrolnych. Wyjątkiem są beniaminkowie, którzy po długim sezonie I-ligi przebywają jeszcze na urlopach oraz dwa kluby, które zeszłych rozgrywek nie mogły zaliczyć do udanych. Nowy trener Górnika, Jan Urban zaplanował na to lato aż 8 sparingów podobnie jak Michał Probierz w Cracovii.

Najciekawsze mecze kontrolne

Sparingpartnerzy wielu ekstraklasowiczów nie powalają na kolana, choć będzie parę wyjątków. Górnik ma zaplanowany mecz kontrolny z Mistrzem Cypru i uczestnikiem ostatniej edycji Ligi Europy, Omonią Nikozja. Lech zagra z uczestnikiem ostatniej edycji Ligi Mistrzów, FC Midtjylland, Wisła 21 lipca spotka się z Borussią Dortmund, a Piast zmierzy się ze Slavią Praga. Niezłych sparingpartnerów w Chorwacji będzie miał Śląsk, który zagra z klubami będącymi w europejskich pucharach – Osijekiem i Hajdukiem Split. W Austrii ekipę Rakowa sprawdzi FC Salzburg oraz Szachtar Donieck, ciekawe mecze towarzyskie z Krasnodarem i z Ferencvarosem są już za Legią.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <