Lechowy Flesz (19-26.06)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Były asystent Urbana w ŁKS-ie

Asystent Jana Urbana w Lechu Poznań – Kibu Vicuna został na początku tygodnia nowym trenerem I-ligowego ŁKS-u Łódź.

Nowy kontrakt Szymczaka

19-letni napastnik Filip Szymczak podpisał z Lechem nowy kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Poprzednia umowa kończyła się za 12 miesięcy.

Klub Juskowiaka spadł

Andrzej Juskowiak od lat przeciętnie sprawdza się jako skaut Lecha, jeszcze gorzej wypadł jako prezes. Jego TPS Winogrady spadł z IV-ligi zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Byłemu napastnikowi na razie najlepiej idzie komentowanie meczów dla TVP.

Były piłkarz stracił pracę

Były pomocnik Lecha, Piotr Jacek nie jest już trenerem II-ligowego Sokoła Ostróda. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Stronati wylądował na Węgrzech

Przymierzany do Lecha Poznań i to aż dwa razy Patrizio Stronati przeszedł z Banika Ostrawa do węgierskiego klubu Puskas Akademia. Stoper latem zagra w europejskich pucharach.

Kacharava pożegnał się z Lechem

Nika Kacharava odszedł z Lecha ponad miesiąc temu, ale dopiero ostatnio pożegnał się z kibicami. Na swój profil na Instagramie wstawił taki post:

Sportowa konferencja na stadionie

Dziś przy Bułgarskiej odbywa się konferencja dla ludzi sportu pod nazwą „Gram, trenuję, zarządzam, sędziuję”. Podczas konferencji, której patronuje m.in. Lech i PZPN prelegentem będzie siostra Piotra Rutkowskiego – Maja Rutkowska, która chętnym osobom opowie o zarządzaniu w sporcie i w biznesie.

Nowy klub patronacki

Polonia Środa Wielkopolska została w czwartek patronackim klubem Lecha Poznań. W przeszłości podobne współprace Kolejorza z innymi klubami z niższych lig były praktycznie niewidoczne.

Gole na wyjeździe nie będą rozstrzygać

Gole strzelone przez kluby na wyjeździe nie będą już miały znaczenia. UEFA w tygodniu zrezygnowała z kryterium bramek wyjazdowych w rozgrywkach europejskich. Co to oznacza? Przykładowo gdyby kiedyś powtórzył się taki dwumecz jak Lecha z Utrechtem (0:0 w Holandii, 2:2 na wyjeździe) wtedy byłaby dogrywka.

Dziękujemy za pomoc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas poprzez zainteresowanie i korzystanie raz dziennie codziennie z bannerów na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie. Dziękujemy również za wszelkie darowizny przez PayPal – redakcja@kkslech.com. Dla Was czasem to była bądź jest chwila, dla nas wielka pomoc dzięki której chociaż udaje się utrzymać to co tutaj jest. Dziękujemy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Jestem bardzo ciekaw kto przybędzie na tę konferencję…
  Kto będzie słuchał nieudaczników w prelekcji „o zarządzaniu w sporcie…”
  Nie, czekajcie…
  Jest idealnym przykładem „jak nie zarządzać w sporcie…
  Coś jak „Dialektyka Negatywna” Adorno…

 2. inowroclawianin pisze:

  Mają Rutkowska opowie o zarządzaniu sportem hahahahaha!!! To gdzie ona pracowała? W Realu u boku Florentino Pereza?! Jak tak to co robią tu Rutek i Klimczak?? Taki talent się marnuje a my dziadów za sterami mamy. Dawać tu Maję i Mistrza mamy co sezon i LM!

 3. El Companero pisze:

  odniosę się do Juskowiaka w TPS-ie. Dwa lata temu młokosy awansowały do 4 ligi, miałem przyjemność pooglądać kilka meczy na żywo w sezonie, gdzie po awansie gwałtownie odbili się od ściany. Przepaść pomiędzy 5 a 4 ligą jest ogromna. Chłopaczki natrafili na drużyny takich dryblasów że wyglądało to jak spotkanie przedszkolaków z amatorami. Oczywiście jesień zakończyli wtedy na ostatnim miejscu, ale z powodu pandemii sezon przerwano i cudem się utrzymali. Nowy sezon zaczęli podobnie, Juskowiak jako prezes dla mnie okazał się kiepski. Praktycznie jednym pstryknięciem powinien ściągnąć do klubu choćby niewielkich sponsorów , małe firmy, z pieniędzy których utrzymano by boisko, dobudowano trybunę itd. Jusko jak w Lechu, niby gadał ale efektów nie było. Zimą pozwolił aby drużyna się osłabiła i uzupełnił ją jeszcze słabszymi ogniwami. W konsekwencji TPS skończył ligę na przedostatnim miejscu z koszmarnym stosunkiem bramkowym 49-85. Tracili po kilka bramek na mecz. No cóż 4 liga to za wysokie progi dla tych młokosów ale niech powalczą o powrót. Niestety Juskowiak znowu mało się ostatnio wykazywał, bo klub prosił kibiców o wsparcie finansowe na nową murawę. Taki prezes powinien to załatwić od ręki. Jakoś nie widzę przyszłości tego klubu z takim zarządzaniem. Polityka TPS-u przypomina mi to co się dzieje w Lechu (oczywiście w pigułce). To tak na marginesie odbiegając od spraw Lechowych. Na nie przyjdzie czas już wkrótce.