Kolejny tydzień, kolejne problemy

Dziś rozpoczął się trzeci tydzień letnich przygotowań Lecha Poznań do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Kadra Kolejorza wciąż jest szeroka, ale brakuje w niej jakości. Nie ma wzmocnień na lewej obronie, nie ma dodatkowego skrzydłowego, jest za to parę mikrourazów w zespole.Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej drugi trener Kolejorza, Rafał Janas nie dramatyzował. Według niego kontuzje są niegroźne, lewym obrońcą jest Krystian Palacz, na tej pozycji było testowanych już paru piłkarzy, a w Opalenicy ma zjawić się kilku nowych zawodników.

O pierwszych dwóch tygodniach zajęć

”Jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch pierwszych tygodni przygotowań. Wnikliwie analizujemy wszystkich piłkarzy, by nikt z powodu kontuzji nie wypadł nawet na kilka dni. Reagujemy na wyniki badań, które mamy co kilka dni, właśnie dziś piłkarze przeszli kolejne badania wydolnościowe. Jedynym mankamentem był ostatnio tylko brak rywala w minioną sobotę, kiedy rozegraliśmy sparing wewnętrzny. Mimo braku meczu kontrolnego z innym rywalem mamy sporo materiału do analizy.”

O kadrze na obóz

”Na obóz jedziemy szeroką kadrą, będzie liczyła aż 30 nazwisk i zostanie ogłoszona po naszym dzisiejszym drugim treningu. Mamy drobne urazy po ostatnim wewnętrznym sparingu, także być może ktoś będzie musiał 1 czy 2 dni odpocząć. Na zgrupowanie pojadą wszyscy piłkarze, którzy od początku z nami trenują + Krystian Palacz i Jakub Karbownik.”

O sytuacji wypożyczonych

„Wypożyczonym ostatnio zawodnikom dalej się przyglądamy. Rzetelnie będziemy mogli ocenić wszystkich piłkarzy dopiero po grach wewnętrznych, po 2-3 sparingach będziemy mogli podjąć decyzje. Na ten moment widzimy Joao Amarala jako dziesiątkę. Jeśli zostanie z nami, to będzie rywalizował z Danim Ramirezem.”

O braku transferów

„Mamy lewego obrońcę, Krystian Palacz jest lewym obrońcą i jedzie z nami na obóz. Nie jesteśmy zaniepokojeni brakiem transferów, wiemy jaka jest sytuacja w klubie, chcemy jakościowych transferów. Możemy być spokojni o transfery, bo one będą. Monitorujemy paru zawodników, myślę że kilku piłkarzy dojedzie na obóz do Opalenicy.”

O testach na lewej obronie

”Krystian Palacz nie brał udziału w ostatnich dwóch tygodniach przygotowań, ponieważ miał dłuższy urlop i dopiero dziś wrócił do zajęć. Na lewej obronie w sparingach wewnętrznych testowaliśmy Crnomarkovicia, Milicia, Czerwińskiego i Pereirę. Lewym obrońcą był nawet Kamiński, w pierwszym sparingu z Zagłębiem będziemy musieli poradzić sobie raczej bez nowego obrońcy.”Plan ostatnich 4 tygodni letnich przygotowań:

29.06-09.07 – Zgrupowanie Lecha Poznań w Opalenicy
30.06 – Sparing: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (18:00, Opalenica)
03.07 – Sparing: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (15:00, Bułgarska)
07.07 – Sparing: Lech Poznań – FC Midtjylland (17:00, Bułgarska)
09.07 – Sparing: Lech Poznań – Arka Gdynia (16:00, Opalenica)
10-22.07 – Treningi w Poznaniu
17.07 – Zamknięty sparing: Lech Poznań – Miedź Legnica (Bułgarska)
23.07 – Inauguracja sezonu 2021/2022: Lech Poznań – Radomiak Radom (godz. 20:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Ufff to mi ulżyło że jest już lewy obrońca Palacz. Zawodnik którego w 2 lidze kręcili jak beresia na euro albo gorzej a tu ekstraklasa czeka. Super ;d Puchacz przy nim do Messi ;d

 2. Bart pisze:

  Na lewą obronę jest dwóch brate, Kamiński, Palacz i Joel z Erasmusa. Wszystko jest dobrze. W kadrze jest 5 potencjalnych lewych obrońców. Przestańcie mącić frustraci i mutanci. Mamy w piździe wasze żale. Odpiertolta się od nas i od naszej hodowli brojlera i od nas.

 3. Ostu pisze:

  A z drugiej strony to po co analizujemy tych dwóch patafianow, nieudacznikow i ich „logiczne inaczej” ruchy…
  Bo skoro się chuja znamy, to chuj nas obchodzi jak oni zdobędą
  #MajstraNaStulecie
  Ma być i chuj…
  Jak pierdoli bez sensu Karolek – „jeśli zaczną wygrywać to kibice wrócą…”, to niechaj​ zaczną !
  Niechaj wygrywają…!
  Co nas obchodzi jak to zrobią…?!
  Jeśli wiedzą jak to niech działają…
  A ja sobie na spokojnosci poczekam aż zaczną – nie przejmując się tym co oni robią lub raczej czego nie robią – a jak nie zaczną to i tak będę dalej czekał na spokojnosci…
  …bo w końcu „…nic nie może przecież wiecznie trwać…”

 4. Kosi pisze:

  Miękka faja z tego Janasa. Za Skorza może tylko nosić słupki na treningach a nie opowiadac o transferach

  • Levin_67 pisze:

   Janas powiedział tylko to co wcześniej ustalili ze Skorżą, no może jeszcze z Rząsa.

 5. J5 pisze:

  Ale amatorka. Natomiast ja w Lechu widzę nowatorską myśl szkoleniową. Lecha skopiowała reprezentacja Polski. Gra na hurrrraaaa do przodu, dziurawa obrona i gole tracone na początku, w środku, i w doliczonym czasie gry. I dokonała tego drużyna z najlepszym napastnikiem świata na jej czele. A od dawna tak gra Lech Rutkowskich!
  Nie wiem dokąd to zmierza, ale nie widzę jakiegoś trofeum na stulecie, tylko katastrofę z bardzo zasłużonym trenerem dla klubu. Nie wiadomo czy Skorża długo tu wytrzyma, i różnie może być jeśli szybko nie zaczną trafiać dobrzy piłkarze do drużyny. Wtedy okaże się czym będzie dla zarządu setna rocznica powstania klubu

 6. Erwin pisze:

  Jak zwykle, wszystko jest dobrze, wszystko jest pod kontrolą, już za dosłownie lada moment będą konkretne transfery i dopiero się kurwa zdziwimy, szkoda tylko, że przeważnie te konkretne transfery są wychodzące i to bez znaczenia czy mamy zmiennika lub czy uda się go w ogóle kupić, Hallo Piotruś będziemy obchodzić 100-lecie, ogarnij się chłopie, tytułów frajera roku nam wystarczy, wyciągnij w końcu węża z kieszeni i chociaż w tak ważnym sezonie oszczędź nam upokorzeń.

 7. Didavi pisze:

  Aha, czyli lewy obrońca już jest, nowa 10 już jest, bo Amaral. Wszystko jest. Tylko ten Janas chyba nie wie gdzie jest.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Pozostanie Amarala oby nie oznaczało tylko tego, że zostanie odpuszczony Jimenez pomimo tego, że Skorża bardzo go chce w zespole.