Powtórzyć wyniki

W nadchodzącym sezonie 2021/2022 piłkarskiej PKO Ekstraklasy będą mecze, w których powtórka wyniku z zeszłych, nieudanych rozgrywek ligowych byłaby mile widziana. Nie każdy klub jest dla Lecha Poznań tak niewygodny jak m.in. Jagiellonia Białystok czy Zagłębie Lubin.W ubiegłych rozgrywkach ligowych aż 16 punktów zostało wywalczonych w konfrontacjach z Lechią Gdańsk, Wartą Poznań i Śląskiem Wrocław. Zespół Lecha Poznań miał patent na te kluby, które na końcu sezonu i tak były przed Kolejorzem.

Nadal ogrywać Lechię

Lechia była jedną z dwóch drużyn, które Lech w zeszłym sezonie pokonał 2 razy (1:0 w Gdańsku i 3:0 u siebie). W 2021 roku gdańszczanie zawitają na Bułgarską minimum 3 razy. Byli już u nas w kwietniu, w sobotę przyjadą na sparing, a w dniach 20-22 sierpnia staną na naszej drodze w ramach 5. kolejki. Lech od lat ma patent na Lechię w Poznaniu, lechiści od lat 50-tych zwyciężyli w Wielkopolsce tylko raz ogrywając Lecha przy Bułgarskiej jesienią 2018 roku wynikiem 1:0. W innych meczach zwykle wygrywał Kolejorz.

5. kolejka, Lech – Lechia (20-22 sierpnia)
22. kolejka, Lechia – Lech (18-20 lutego)

null

Znów pokonać pucharowicza

O dziwo w zeszłym sezonie Lech nieźle radził sobie ze Śląskiem. We Wrocławiu po szalonym meczu zremisował 3:3, natomiast w Poznaniu będąc bez formy ograł wrocławian 1:0. Mimo przyzwoitych wyników ze Śląskiem to zespół z Wrocławia w 30 kolejkach zgromadził 6 punktów więcej od Lecha i zajął 4. lokatę premiowaną awansem do europejskich pucharów. Lechici z czwartym pucharowiczem pierwszy raz spotkają się w 10. kolejce na początku października. Do Wrocławia zawitają na początku kwietnia zaraz po marcowej przerwie na kadrę. Śląsk w nowych rozgrywkach ligowych może być jednym z głównych rywali Lecha Poznań w walce o puchary, pokonanie go już przynajmniej w jednym z dwóch spotkań będzie bardzo istotne.

10. kolejka, Lech – Śląsk (1-3 października)
27. kolejka, Śląsk – Lech (2-3 kwietnia)

null
null

Niebiesko-biały Poznań

Warta ostatnio była w tabeli nad Lechem, ale to Lech ograł ją 2 razy (1:0 u siebie, 2:1 na wyjeździe). W marcu poznaniacy pierwszy raz od listopada 2018 roku umieli odrobić straty i wygrać mecz, w którym długo nie zanosiło się nawet na 1 punkt dla Kolejorza. W nowych rozgrywkach 2021/2022 dobrze byłoby znów pokonać „Zielonych” w obu spotkaniach i podkreślić sportową dominację w Poznaniu. Do pierwszych derbów naszego miasta dojdzie późno, dopiero w 16. kolejce pod koniec listopada przy Bułgarskiej. W dniach 13-15 maja 2022 roku odbędą się derby na terenie Warty.

16. kolejka, Lech – Warta (26-28 listopada)
33. kolejka, Warta – Lech (13-15 maja)

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <