Top 10 (24-30.06)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: El Companero do newsa: Lechowy Flesz (19-26.06)

„Odniosę się do Juskowiaka w TPS-ie. Dwa lata temu młokosy awansowały do 4 ligi, miałem przyjemność pooglądać kilka meczy na żywo w sezonie, gdzie po awansie gwałtownie odbili się od ściany. Przepaść pomiędzy 5 a 4 ligą jest ogromna. Chłopaczki natrafili na drużyny takich dryblasów, że wyglądało to jak spotkanie przedszkolaków z amatorami. Oczywiście jesień zakończyli wtedy na ostatnim miejscu, ale z powodu pandemii sezon przerwano i cudem się utrzymali. Nowy sezon zaczęli podobnie, Juskowiak jako prezes dla mnie okazał się kiepski. Praktycznie jednym pstryknięciem powinien ściągnąć do klubu choćby niewielkich sponsorów, małe firmy, z pieniędzy których utrzymano by boisko, dobudowano trybunę itd. Jusko jak w Lechu, niby gadał ale efektów nie było. Zimą pozwolił aby drużyna się osłabiła i uzupełnił ją jeszcze słabszymi ogniwami. W konsekwencji TPS skończył ligę na przedostatnim miejscu z koszmarnym stosunkiem bramkowym 49-85. Tracili po kilka bramek na mecz. No cóż 4 liga to za wysokie progi dla tych młokosów ale niech powalczą o powrót. Niestety Juskowiak znowu mało się ostatnio wykazywał, bo klub prosił kibiców o wsparcie finansowe na nową murawę. Taki prezes powinien to załatwić od ręki. Jakoś nie widzę przyszłości tego klubu z takim zarządzaniem. Polityka TPS-u przypomina mi to co się dzieje w Lechu (oczywiście w pigułce). To tak na marginesie odbiegając od spraw Lechowych. Na nie przyjdzie czas już wkrótce.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Do zmiany lub poprawy już jesienią

„Na szczęście Euro powoli się kończy, a dużymi krokami zbliża się rozpoczęcie naszych ukochanych rozgrywek piłkarskich czyli naszej rodzimej Ekstraklasy.:)
Redakcja wspomina o potrzebnych zmianach w grze jesienią, ale Lech przez cały sezon musi zupełnie odmiennie podejść do swojej gry jeśli faktycznie mamy zdobyć mistrzostwo na 100-lecie klubu. To nie będzie odkrywcze zdanie, ale mistrzostwo kraju zdobywa się poprzez konsekwentne działania w postaci serii zwycięstw. Nie każde zwycięstwo musi być spektakularne, będą się zdarzać mecze, w których pojedziemy na trudny teren i będzie trzeba wpakować tą jedną zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu. Nieważny jest styl tych wygranych spotkań, ale konsekwencja w działaniu od samego początku do końca sezonu. Nie możemy się skupiać wyłącznie na pojedynczych szlagierowych meczach, jak to się zdarzało w poprzednich sezonach. Wygrana z legła, skisłą, śledziami czy Rakowem jest punktowo tyle samo warta co mecze z Wisłą Płock czy Termaliką. Bo bywały już takie sezony, że potrafiliśmy wygrywać z wojskowymi dwa razy w sezonie, aby później tracić punkty z takimi drużynami pokroju Arki czy Korony Kielce. Jeśli mamy zdobyć mistrzostwo to trzeba sobie też uzmysłowić (znowu tutaj Ameryki nie odkryje), że remis w tym szczególnym sezonie nie jest zdobyciem jednego punktu, a tak naprawdę stratą dwóch bezcennych punktów. My kibice chcemy tego mistrzostwa, Maciej Skorża również pytanie czy mamy takich piłkarzy, którzy są w stanie tego dokonać i czy zarząd wzmocni ten zespół dając trenerowi potrzebne narzędzia do wykucia tutaj w Poznaniu sukcesu w postaci Mistrzostwa Polski.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Artur Sobiech w Lechu Poznań

„Ja uważam że dobry transfer. Zawodnik który coś w życiu nastrzelał, coś widział, coś potrenował w lepszych ligach. Zawsze wolę też Polaka, który się nawet odbił za granicą niż wynalazka z małego klubu w słabej lidze co się sezon wyróżniał. Kontrakt optymalny 2 lata będzie miał motywacje, że jeszcze nie emerytura i trzeba się starać jak będzie forma niska to najwyzej się nie przedłuży umowy. Jakby nie było za darmo dobry zawodnik a nawet za średnich trzeba czasami dużo posmarować więc tu też jakiś plus i mam nadzieję, że środki pójdą na innych lepszych zawodników gdzie jest pilna potrzeba. Jeżeli faktycznie plotka stanowskiego się potwierdzi, że Kądzior też jest bardzo blisko to będzie rewelacja.”

Autor wpisu: inowrocławianin do newsa: Finał CLJ U-17 i U-15: Mentalność Lecha w obu finałach. 0 trofeów (akt.)

„Niestety, a może stety, akademia Lecha czy jak kto woli Rutka, nie jest już najlepszą akademią piłkarską w Polsce. Świadczą o tym wyniki wszystkich ekip młodzieżowych. Jest to efekt pewnych zaniedbań, lekceważenia, bujania w chmurach i braku rzetelnej pracy wśród ludzi na najwyższych szczeblach. Nie winię tu samych zawodników. Przede wszystkim Rutek zatrudnia ciągle trenerów z tej samej półki, nie ma rozwoju w tej kwestii a jest to punkt najważniejszy. Nie boiska i nie reklama tylko właśnie trenerzy. Liczba boisk jest ważna ale to sprawa drugorzędna. W efekcie ani pierwsza drużyna, ani te młodzieżowe nie zdobywają tytułów. To był najgorszy rok w Lechu odkąd są tu Rutkowscy. Być może wpłynie to na dalsze losy Klubu. Czyli albo to wszystko padnie, zostanie sprzedane albo cudem Rutek zacznie inwestować i zrobi to rozsądnie tak że naprawdę Kolejorz pójdzie do przodu. Polska myśl szkoleniowa jest w tej chwili praktycznie bezwartościowa i lepiej zatrudnić fachowców z najlepszych lig i uczyć się od nich.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Jedno trofeum jak w innych klubach

„Zamienili klub w fabrykę. Ja do tej pory nie rozumiem jak przez 10 lat można nie nauczyć się piłki i zarządzania nim. Przecież oni tylko chcą kasy a nie rozumieją tego, że większe pieniądze idą w parze ze sukcesami. Wystarczy zobaczyć chociażby Crvene co jej dały LE, 2X LM i teraz wyszli z grupy LE by odpaść z Milanem, jakie mogą robić transfery i jakie kontrakty dawać zawodnikom. Kluby Węgierskie już nas przegoniły i idą tą drogą tak samo jak Słowackie zespoły. A nasi skupili się tylko na promocji gówiaków. Crvena Zvezda nie przegrała w lidze meczu bo miała drugi dobry skład. U nas Rząsa twierdził, że mamy na 3 fronty zawodników. Sprzedali Modera za rekordowe siano, Puszka już poszedł za 1/3 tego co oczekiwali, a wystarczyło mieć odpowiednich zmienników, a nie grać zmęczonymi czy na siłę wciskać bez formy zawodników bo właśnie trzeba ich wypromować. Ostatnio był artykuł o młodzieżowcach, że u nas nastała trochę bieda. Przecież normalny klub przy takich zarobkach i wiedzy jak to wygląda kupił by wyróżniającego się młodzieżowca, a nie pchał na siłę do składu przykładowego Skórasia.”

Autor wpisu: Szostak do newsa: Śmietnik Kibica

„Dobry, chwilę mnie nie było, więc na szybko nadrobię tematy, które mnie ominęły.
Dziękuję całemu zarządowi za to, że jeszcze raz przypomniał mi, że jestem kibicem Lecha i że systematyczne sukcesu w naszym klubie są niemożliwe, szczególnie po tym jak udzielają wywiadów.
Po drugie, co do akcji majster na stulecie, ideę popieram, ale wykonanie wydaję mi się trochę naiwne. Rady typu “zatrudnienie kompetentnych ludzi”, “kupowanie jakościowych piłkarzy”, naprawdę? Myślicie, że zarząd nie chciałby kupować dobrych graczy? Albo zatrudniać kompetentnych ludzi? Ci pierwsi kosztują, a drudzy mają własne zdanie, więc gratuluję Wam optymizmu, że ktoś tego posłucha.
Po trzecie, chciałbym znowu pogratulować zarządowi zwolnienia Dariusza Żurawia i zatrudnienia w jego miejsce trenera, który ma niższą średnią punktową z drużyną. To naprawdę jest osiągnięcie. A i nie zapominajmy, że już zdążył wywołać pierwsze konflikty z piłkarzami, patrz Tiba.
Po czwarte, co do transferów już wykonanych: Portugalczyk wygląda mi na de Marco vol. 2, taki bez szału, na uzupełnienie się przyda, Sobiech jak rozumiem oznacza, że Johansson wylatuje, bo nie chce mi się wierzyć, że zarząd będzie chciał opłacać tylu napastników.
Po piąte, co do plotek: Kądzior wygląda ok, ale nie jako wzmocnienie, a bardziej jak uzupełnienie po Jóźwiaku (po roku!), szczególnie jak się weźmie pod uwagę, że w Turcji pomimo, że grał w miarę regularnie miał dwie asysty. Douglas wydaję mi się typową plotą pod kibiców. Nic z tego nie wyjdzie, bo chłop w championship dostanie taką samą pensje tylko w funtach (przypominam, że ma brytyjskie obywatelstwo, co po brexicie ma duże znaczenie).
Wszystkich pozdrawiam.”

Autor wpisu: Kuki do newsa: Finał CLJ U-17 i U-15: Mentalność Lecha w obu finałach. 0 trofeów (akt.)

„Mam nadzieję że zarząd zadowolony. Dyrektorzy pionów sportowych, na czele z akademią również.
JAK MOŻNA W JEDNYM DNIU W NASTĘPUJĄCYCH PO SOBIE MECZACH POPEŁNIĆ TE SAME BŁĘDY? Poważnie pytam. Jak można rozegrać tak różne połowy, mając w pierwszej dużą przewagę nad przeciwnikiem, momentami wręcz dominując, by w drugiej ustawić się wręcz w roli chłopca do bicia i czekać na wyrok? I TO DWA RAZY POD RZĄD W TYM SAMYM DNIU. Nie wiem, w Poznaniu grają jedną połowę czy jak?
Tych trenerów minimalistów, którzy kazali im bronić całą połowę powinno się wyjebać na zbity pysk. Gdzie przygotowanie fizyczne? Gdzie taktyka? Mam wrażenie, że chłopcy z Lecha, lepiej zbudowani i z lepszą techniką wręcz odbijali się od Łodzian i biegali za piłką (próbowali) przez większość czasu. Taktyki brak. Po raz kolejny okazuje się że zespołowość i chęć do odniesienia zwycięstwa ma większą moc niż nawet najlepsze umiejętności techniczne.
Pod tym względem jest jeszcze dużo do poprawy i to (przede wszystkim właściwie) nie tylko u młodych, bo to głównie trenerzy zawalili mecz brakiem odpowiedniego przygotowania zespołu na każdym etapie.”

Autor wpisu: Jacek_komentuje do newsa: Wnioski po pierwszym letnim sparingu

„Po jednym meczu, w którym w dodatku nikt nie zagrał pełnych 90 minut, nie będę ferował wyroków, ale:
– Pereira może posadzić na ławce Czerwińskiego.
– Amaral może posadzić na ławce Ramireza
– Potencjalnie mamy naprawdę sporo jakości w środku. Nieźle wygląda Murawski, Tiba wiadomo, Karlstrom dziś klasowa asysta, a jeśli jeszcze naciskać będzie Kvekve to trener będzie mieć całkiem sporo opcji
– Muharowi dziękujemy
– Skrzypczak wyglądał dziś całkiem dobrze, choć na tle słabego Zagłębia
– co do bramkarzy i obrońców to tak naprawdę nie zostali dziś niemal wcale przetestowani, ale jedną bardzo dobrą interwencję Bednarka warto jednak odnotować
– jeśli nie będzie mógł grać Kamiński to mamy problem z młodzieżowcem (oraz z drugim na puchar) bo Klupś to nie ten rozmiar kapelusza, Skóraś jest bardzo nierówny, a Kozubal ma za dużą konkurencję do gry w środku pola. Z musu Palacz albo Mleczko? No chyba, że właśnie dlatego grał dziś Skrzypczak i w kolejnych meczach udowodni, że wypożyczenie dobrze mu zrobiło. Ale gdzie go upchnąć?

Lewi obrońcy i skrzydłowy potrzebni na wczoraj. Wtedy do przyzwoitej kadry brakować będzie jeszcze jakościowego bramkarza. Zakładając oczywiście, że Amaral zostaje a transfery będą odpowiedniej jakości, co, jak wszyscy wiemy, jest założeniem odważnym ;).”

Autor wpisu: Bart do newsa: Artur Sobiech w Lechu Poznań

„Gratis to uczciwa cena ?
Całkiem sensowny ruch za Szymczaka który idzie na wypożyczenie. Dobra opcja na drugiego/trzeciego napastnika do rywalizacji z Ishakiem i Johannsonem. Po niezłym sezonie u Turasów, wcześniej u Betonów coś postrzelał, wcześniej pograł kilka lat w Bundeslidze, ocierał się o reprezentację. Na papierze dużo lepszy ruch od Joela z Erasmusa albo Kaczarawy (którego wypożyczenie na początku chwaliłem bo z jego występów z Korony pamiętałem że potrafił grać). Teraz niech skończą lecieć w kulki i podpiszą tego lewego obrońcę, bo czasu coraz mniej.
PS Chwała Odynowi, słońcu i Perunowi że Wojciechowski w 2010 roku nas przelicytował, bo śmiem twierdzić że Sobiech nie odpaliłby u nas tak jak Rudnevs.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Śmietnik Kibica

„Dobre pytanie. Jak dla mnie chyba tylko Skorża jest takim “punktem zaczepienia optymizmu”. Jedynym. I nawet nie tylko ze względów sportowych, bo końcówka sezonu pokazała, że Lecha na boisku nie odmienił, ale jego ambicja i upór w dążeniu do celu, to, że chce być zawsze najlepszy. Liczę, że chora ambicja Skorży nigdy się nie zmieni pod wpływem minimalizmu otoczenia w klubie, że będzie naciskał na odpowiednie wzmocnienia (tu jedynie próbuje tłumaczyć sobie ich brak na tę chwilę, może prawdą jest, że wyrzucił listę scoutingu do śmieci i kazał szukać lepszych). Mam nadzieję, że Skorża tchnie w szatnię (ale muszą tu przyjść nowi, lepsi, ambitniejsi), że tchnie w nich właśnie tę swoją chorą ambicje, chęć wygrywania za wszelką cenę. Jest to “optymizm” wiszący na cienkiej linie, bo szatnia może okazać się za słaba, zbyt leniwa i nie złapie flow Skorży. Sam trener może szybko sobie odpuścić walkę z Rutkowskim i będzie grać tym co ma. Bo od początku rzucają my kłody pod nogi, żeby zniechęcić to wygrywania, pohamować go w dążeniu do dubletu o którym mówił. Także ten optymizm powiedziałbym mocno ograniczony do jednego człowieka w całym klubie.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <