Filip Szymczak w GKS-ie Katowice

19-letni napastnik Filip Szymczak najbliższy sezon 2021/2022 spędzi na wypożyczeniu w beniaminku Fortuna I-ligi, GKS-ie Katowice. Klub z Górnego Śląska oczywiście nie ma prawa pierwokupu tego zawodnika, Kolejorz wiąże z utalentowanym napastnikiem nadzieje na przyszłość.Filip Szymczak na szczeblu Ekstraklasy rozegrał już 15 meczów, ale nie zdobył jeszcze żadnej bramki. 19-latek strzelił za to gola w eliminacjach do Ligi Europy oraz w Pucharze Polski, zeszłej jesieni doznał kontuzji, która spowolniła jego rozwój.

Wychowanek Kolejorza w ubiegłym sezonie 2020/2021 rozegrał łącznie 22 mecze na wszystkich frontach (7 w rezerwach) strzelając w nich 6 bramek (4 w II-lidze). Szymczak niedawno przedłużył swoją umowę z Lechem Poznań po czym trafił na listę graczy do wypożyczenia.

19-latek nie miałby szans wygrać rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie z Mikaelem Ishakiem, Arturem Sobiechem czy Aronem Johannssonem przez co zdecydowano się wypożyczyć młodego napastnika do I-ligi. Dziś nowym klubem prawonożnego snajpera oficjalnie został GKS Katowice, w którym w ataku gra m.in. inny wychowanek Lecha Poznań, Piotr Kurbiel (w ubiegłych rozgrywkach strzelił tylko 1 bramkę).

Filip Szymczak to drugi piłkarz Lecha Poznań po Juliuszu Letniowskim, który w piątek, 2 lipca oficjalnie został wypożyczony do innej drużyny. Wkrótce na wypożyczenie trafi jeszcze m.in. Krzysztof Bąkowski, który ma grać w Stomilu Olsztyn.Radość Szymczaka po trafieniu z Valmierą
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

11 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Czyli Johanson zostaje. Oby się chłopak rozwinął w tej I lidze i wrócił mocny.

 2. smigol pisze:

  Powodzenia

 3. Wamp pisze:

  Uff, nareszcie transfery!

 4. Didavi pisze:

  Dobra decyzja. Niech Szymczak się rozwija w 1 lidze. Niech regularnie gra i zdobywa doświadczenie.

 5. Pawelinho pisze:

  W o dziwo logiczny ruch dla Szymczaka, który jest po kontuzji oraz mając na względzie przybycie Sobiecha i fakt, że w kadrze znajduje się również Johannsson no i absolutnie podstawowy napastnik czyli Ishak. Także jakby nie patrzeć Szymczak będzie miał większe szansę na grę w GKSie Katowice niż w Lechu Poznań.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Do przewidzenia było to, że zostanie wypożyczony przy sprowadzeniu Sobiecha.

  Oby tylko regularnie grał, zdrowie dopisywało, nie pojawiały się kontuzje czy urazy, strzelał bramki.

 7. Grossadmiral pisze:

  Dobrze dla niego bo narazie za słąby na ekstraklasę za dobry na rezerwy 1 liga skrojona na niego na ten moment. Byle żeby grał a nie siedział na ławce bo rok na wyższym poziomie seniorskim to ogromne doświadczenie dla młodego zdolnego napastnika

 8. Kosi pisze:

  Powodzenia. Wroci moze juz zima gdy Johannssona odpalą

 9. Levin_67 pisze:

  Jeśli tylko będzie zdrowy, ma szansę zostać ich podstawowym napastnikiem. Na dzień dzisiejszy w ataku mają tylko mało znanych Kozłowskiego i Szwedzika. Piotr Kurbiel w styczniu 2020 podpisał z GKS – em 1,5 roczną umowę z możliwością przedłużenia, z którego Katowiczanie nie skorzystali (brak zawodnika w składzie drużyny, w którym jest już Szymczak). Z byłych Lechitów w pomocy gra Krystian Sanocki.

 10. Alcatraz pisze:

  Dobry wybór, przynajmniej tak się wydaje. Ja bardzo w tego chłopaka wierzę , tylko żeby już go kontuzje omijały.