Najlepsze momenty Douglasa

Sensacyjny wręcz transfer Barrego Douglasa to najlepsza wiadomość tego lata, w tym roku i najlepsza od awansu Lecha Poznań do Ligi Europy. Lewa obrona w końcu została konkretnie wzmocniona bardzo dobrym na papierze zawodnikiem, którego przyjście mogło przypomnieć kibicom niezapomniane momenty sprzed 6 lat.Barry Douglas w ciągu 2,5 roku gry w Kolejorzu strzelił 5 goli i zanotował aż 21 asyst. Szkot słynął z doskonałego wykonywania stałych fragmentów gry, 4 bramki zdobył po uderzeniu właśnie z rzutu wolnego, kilka asyst zaliczonych po wrzutkach z wolnego czy z rożnego miało wielką wartość. Nie byłoby niezapomnianej wiosny 2015 gdyby nie liczby lewonożnego obrońcy. Poniżej przypominamy najlepsze momenty „Bashera” w niebiesko-białych barwach, które przełożyły się na osiągnięcie ważnych wyników.

Kluczowa bramka w Pucharze

30 października 2014 roku miał miejsce historyczny mecz Lecha Poznań. Historyczny, bo Zaur Sadaev zdobył gola już w 1 minucie strzelając najszybszą bramkę w historii klubu. Po 7 minutach Kolejorz prowadził z Jagiellonią już 2:0, po 26 minutach poznaniacy niespodziewanie remisowali 2:2 po trafieniu Macieja Gajosa i samobójczym Paulusa Arajuuriego.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, ćwierćfinalistę Pucharu Polski 2014/2015 musiała wyłonić dogrywka. W niej w 112 minucie do rzutu wolnego podszedł Barry Douglas, który technicznym uderzeniem i z pomocą słupka strzelił w bardzo ważnym momencie gola na 3:2.

null

Piękny gol z daleka

6 marca 2015 roku przy Bułgarskiej miał miejsce bardzo ważny mecz na szczycie tabeli z Jagiellonią. Goście od początku spotkania grali na czas, co chwilę leżeli, symulowali faule, Michał Probierz przyjechał na Bułgarską po remis. Lech atakował, atakował aż w końcu otworzył wynik spotkania. W 86 minucie po podaniu Pawłowskiego z dystansu kropnął Barry Douglas strzelając piękną bramkę mocnym uderzeniem po ziemi.

Jubileuszowa bramka o 19:22

Dnia 22 marca 2015 roku przy Bułgarskiej odbył się kolejny mecz na szczycie tabeli. W spotkaniu rocznicowym Lech podejmował Legię, po godzinie gry był remis 0:0, w końcu z akcją wyszedł Lech, pomylił się bramkarz Arkadiusz Malarz, który zobaczył czerwoną kartkę. Lechici w 66 minucie wykonywali rzut wolny, do piłki podszedł Barry Douglas i fantastycznym uderzeniem wyprowadził poznaniaków na prowadzenie strzelając bramkę punktualnie o godzinie 19:22! Po tym golu Szkot przebiegł całe boisko celebrując swoją radość pod II trybuną.


null
null
null

Dwie asysty przy fińskich golach

25 kwietnia w 29. kolejce mistrzowskiego sezonu lewy obrońca rozegrał kolejny wielki mecz. Lech w spotkaniu ze Śląskiem wyszedł na prowadzenie po golu Kaspera Hamaleinena, któremu asystował nie kto inny jak Barry Douglas. Szkot wykonał wtedy miękkie dośrodkowanie w pole karne, które Fin doskonale wykorzystał. W drugiej połowie gola na 2:0 strzelił inny Fin, Paulus Arajuuri wykorzystując wtedy wrzutkę „Bashera” ze stałego fragmentu gry.

null

Finał dzięki Barremu

Szkot asystował przy golach Finów również w pamiętnym meczu z Błękitnymi. Nie byłoby awansu do pierwszego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym gdyby nie Barry Douglas. Przy stanie 0:1 lewy obrońca idealnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego na głowę Paulusa Arajuuriego. W 99 minucie na zegarze było 3:1 dla Kolejorza, trwała wówczas dogrywka, do rzutu rożnego podszedł wtedy Douglas, który celnie dośrodkował piłkę na głowę Kaspera Hamalainena. Drugi z Finów zdobył bramkę na 4:1 dzięki czemu awans Lecha Poznań do finału był już bardzo, bardzo blisko.

Wszystkie bramki Barrego Douglasa dla Kolejorza:

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Erwin pisze:

    Takie wzmocnienia za odchodzącego wychowanka to ja rozumiem, piłkarz sprawdzony, zna realia ekstraklasy, który dodatkowo wraca na stare śmieci, mam nadzieję, że da nam jeszcze wiele radości, przynajmniej ryzyko wtopy jest dużo mniejsze niż przy jakiś noł nejmach z bałkanów, myślę, że można w końcu powiedzieć, że luka po odejściu Tymka została dobrze uzupełniona i czekamy na kolejne ruchy transferowe, oby były równie dobre jak ten z Douglasem.

  2. Grossadmiral pisze:

    Niektórzy to pewnie i tak napiszą że darmowy transfer i gdzie te pieniądze! 😉 Super wiadomość ofensywnie grajacy lewy obrońca ze swietną lewą nogą zresztą co tu pisać każdy wie a po kilku latach w turcji i championship to w teorii jest jeszcze lepszy. Championship go nie zweryfikowała a wręcz się tam wyróżniał. Transfer 5 na 5