Najlepsze momenty Douglasa

Sensacyjny wręcz transfer Barrego Douglasa to najlepsza wiadomość tego lata, w tym roku i najlepsza od awansu Lecha Poznań do Ligi Europy. Lewa obrona w końcu została konkretnie wzmocniona bardzo dobrym na papierze zawodnikiem, którego przyjście mogło przypomnieć kibicom niezapomniane momenty sprzed 6 lat.

Barry Douglas w ciągu 2,5 roku gry w Kolejorzu strzelił 5 goli i zanotował aż 21 asyst. Szkot słynął z doskonałego wykonywania stałych fragmentów gry, 4 bramki zdobył po uderzeniu właśnie z rzutu wolnego, kilka asyst zaliczonych po wrzutkach z wolnego czy z rożnego miało wielką wartość. Nie byłoby niezapomnianej wiosny 2015 gdyby nie liczby lewonożnego obrońcy. Poniżej przypominamy najlepsze momenty „Bashera” w niebiesko-białych barwach, które przełożyły się na osiągnięcie ważnych wyników.

Kluczowa bramka w Pucharze

30 października 2014 roku miał miejsce historyczny mecz Lecha Poznań. Historyczny, bo Zaur Sadaev zdobył gola już w 1 minucie strzelając najszybszą bramkę w historii klubu. Po 7 minutach Kolejorz prowadził z Jagiellonią już 2:0, po 26 minutach poznaniacy niespodziewanie remisowali 2:2 po trafieniu Macieja Gajosa i samobójczym Paulusa Arajuuriego.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, ćwierćfinalistę Pucharu Polski 2014/2015 musiała wyłonić dogrywka. W niej w 112 minucie do rzutu wolnego podszedł Barry Douglas, który technicznym uderzeniem i z pomocą słupka strzelił w bardzo ważnym momencie gola na 3:2.

Piękny gol z daleka

6 marca 2015 roku przy Bułgarskiej miał miejsce bardzo ważny mecz na szczycie tabeli z Jagiellonią. Goście od początku spotkania grali na czas, co chwilę leżeli, symulowali faule, Michał Probierz przyjechał na Bułgarską po remis. Lech atakował, atakował aż w końcu otworzył wynik spotkania. W 86 minucie po podaniu Pawłowskiego z dystansu kropnął Barry Douglas strzelając piękną bramkę mocnym uderzeniem po ziemi.

Jubileuszowa bramka o 19:22

Dnia 22 marca 2015 roku przy Bułgarskiej odbył się kolejny mecz na szczycie tabeli. W spotkaniu rocznicowym Lech podejmował Legię, po godzinie gry był remis 0:0, w końcu z akcją wyszedł Lech, pomylił się bramkarz Arkadiusz Malarz, który zobaczył czerwoną kartkę. Lechici w 66 minucie wykonywali rzut wolny, do piłki podszedł Barry Douglas i fantastycznym uderzeniem wyprowadził poznaniaków na prowadzenie strzelając bramkę punktualnie o godzinie 19:22! Po tym golu Szkot przebiegł całe boisko celebrując swoją radość pod II trybuną.

Dwie asysty przy fińskich golach

25 kwietnia w 29. kolejce mistrzowskiego sezonu lewy obrońca rozegrał kolejny wielki mecz. Lech w spotkaniu ze Śląskiem wyszedł na prowadzenie po golu Kaspera Hamaleinena, któremu asystował nie kto inny jak Barry Douglas. Szkot wykonał wtedy miękkie dośrodkowanie w pole karne, które Fin doskonale wykorzystał. W drugiej połowie gola na 2:0 strzelił inny Fin, Paulus Arajuuri wykorzystując wtedy wrzutkę „Bashera” ze stałego fragmentu gry.

Finał dzięki Barremu

Szkot asystował przy golach Finów również w pamiętnym meczu z Błękitnymi. Nie byłoby awansu do pierwszego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym gdyby nie Barry Douglas. Przy stanie 0:1 lewy obrońca idealnie wrzucił piłkę z rzutu wolnego na głowę Paulusa Arajuuriego. W 99 minucie na zegarze było 3:1 dla Kolejorza, trwała wówczas dogrywka, do rzutu rożnego podszedł wtedy Douglas, który celnie dośrodkował piłkę na głowę Kaspera Hamalainena. Drugi z Finów zdobył bramkę na 4:1 dzięki czemu awans Lecha Poznań do finału był już bardzo, bardzo blisko.