Sparing: Lech – Lechia 0:1

O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek drugiego z pięciu meczów kontrolnych Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Dziś rywalem Kolejorza jest Lechia Gdańsk. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego mini-raportu na żywo z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

14:28 – Dzień z dobry Bułgarskiej! Na pierwszym tego lata trochę skróconym przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Gramy dziś 2 sparing tego lata, Lechia już 3 mecz kontrolny.

14:29 – III trybuna jeszcze pusta. Trwa rozgrzewka obu ekip na bardzo dobrze wyglądającej murawie.

14:34 – Pierwsi kibice pojawili się na stadionie.

14:38 – null

14:39 – Na telebimach przemawia właśnie Maciej Skorża.

14:39 – „Wszyscy wierzymy, że na koniec sezonu będziemy świętować sukcesy” – mówi Maciej Skorża.

14:40 – Na telebimach trwa teraz prezentacja nowych piłkarzy.

14:42 – null Barrego Douglasa nie ma dzisiaj na stadionie.

14:43 – Lechici zakończyli już rozgrzewkę.

14:45 – Zaprezentowano właśnie herb na nowy jubileuszowy sezon.

14:51 – Trwa prezentacja Lecha. Zaprezentowano sztab, teraz piłkarzy.

14:52 – null

14:59 – Lechici gotowi już do meczu, czekamy na Lechię.

14:59 – null Na trybunach widziani m.in. Arkadiusz Miklosik czy Mariusz Rumak.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy. Zaczęliśmy o 15:02.
3 min. – Pierwszy rzut rożny dla Lecha zmarnowany przez Amarala.
4 min. – I pierwszy strzał. Niecelny.
6 min. – Znów Lech. Tym razem niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył Milić.
10 min. – Lech cały czas w ataku pozycyjnym. Mimo sparingu na razie próbuje stosować pressing.
12 min. – Lechiści pierwszy raz poważnie przedostali się pod naszą bramkę. Poznaniacy wybili piłkę i szybko ruszyli z kolejną akcją.
15 min. – Bardzo zły strzał Amarala z rzutu wolnego. Nie przyłożył się do tego uderzenia.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Dobra akcja środkiem pola i niezły strzał Skórasia, który wywalczył tylko rzut rożny.
21 min. – null I jest jak w lidze. Lech grał, rywal strzelił. 0:1.
22 min. – Piękna bramka dla Lechii, piłka po technicznym uderzeniu Durmusa z lewej nogi przelobowała Van der Harta.
23 min. – null Wszystkiemu czujnie przygląda się były trener Lecha i obecny kadry U-19, Mariusz Rumak.

27 min. – Skóraś przesadził z dryblingiem w polu karnym i zmarnował dobrą okazję.
29 min. – Ramirez efektownym podaniem szukał Skórasia. Niestety rywal był szybszy.
30 min. – Kolejny niecelny strzał, tym razem oddany po dośrodkowaniu z prawej strony. Z przewagi Lecha niewiele wynika.

null 31 – 45 minuta

33 min. – null Szybka kontra Lechii i poprzeczka ratuje Lecha przed utratą gola! Poznaniacy pogubuli się w obronie.
33 min. – Szybka odpowiedź Lecha. Johannsson zatrzymany w polu karnym.

37 min. – Niecelna główka Milicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
38 min. – Prosta strata Lecha w środku pola, której lechiści nie wykorzystali. Nie oddali nawet strzału.
40 min. – Strzał z daleka oddał za to Tiba. Bardzo, bardzo zły.
42 min. – null Strata Amarala przez złe podanie, kontra Lechii i kartka dla Murawskiego.
43 min. – null Setka dla Lecha! Akcja 3 na 3, fatalny strzał oddaje Johannsson. Powinien to wykończyć dużo lepiej.
45 min. – Do przerwy 0:1.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Karlstrom za Johannssona, Bednarek za Van der Harta.
46 min. – Gramy dalej. Już pierwszy celny strzał lechitów po ziemi.
48 min. – Kolejne celne uderzenie, teraz próbował Ramirez.
48 min. – Po zejściu Johannssona na szpicy gra Amaral.
51 min. – Amaral zszedł na lewą, przedryblował, chciał karnego, sędzia nakazał grać dalej.
52 min. – Niecelne uderzenie Kamińskiego, który jest teraz kapitanem. Lech atakuje, ale w II połowie celowo gra bez klasycznej „9”.
54 min. – null Coraz bliżej! Strzał głową Skórasia po dośrodkowaniu Murawskiego świetnie wybronił bramkarz.
55 min. – Następne groźne uderzenie! Lech napiera.
60 min. – null Na rozgrzewkę poszli Skrzypczak, Czerwiński i Marchwiński.
60 min. – null Znów gramy z napastnikiem. Sobiech za Murawskiego.
60 min. – Kwadrans z ogromną przewagą Lecha, Lechia nie weszła na naszą połowę.

null 61 – 75 minuta

64 min. – Szybka kontra po przechwycie. Amaral podał w miejsce, gdzie nikogo nie było.
65 min. – null Skrzypczak za Milicia, Czerwiński za Pereirę i Marchwiński za Amarala.
67 min. – Lechia w końcu wyszła z połowy i od razu spaliła akcję.
69 min. – Ten sparing jest bardzo podobny do wielu ligowych meczów Lecha. Optyczna przewaga, trochę strzałów, defensywna gra rywala w drugiej połowie i 0:1.

72 min. – null Karbownik, Kozubal i Palacz za Skórasia, Tibę i Kamińskiego.
75 min. – null Tym razem nie Alomerović a poprzeczka uratowała Lechię. Ciągle coś staje na przeszkodzie.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Alomerović właśnie zszedł. Może teraz będzie łatwiej.
76 min. – null Wilak za Ramireza.
77 min. – Niecelny strzał Lechii z daleka. Dopiero 2 akcja gości po przerwie.
81 min. – null Świetne prostopadłe podanie do Karbownika, którego strzał zatrzymuje kolejny już bramkarz.
81 min. – null Kapitanem po zejściu „Kamyka” jest Salamon.
83 min. – Groźna piłka w pole karne. Lechia wywalczyła rzut rożny, który zmarnowała.
84 min. – null Kapitalna parada bramkarza Lechii po strzale z daleka! Mają dziś świetny dzień.
86 min. – Efektowna klepka lechitów zakończona złym przyjęciem przez Karbownika, który wszystko popsuł.
86 min. – Z podania lechity wyszedł strzał. Znowu pachniało golem na 1:1.
87 min. – Wolej zawodnika Lechii. Piłkę broni Bednarek. Śmiechem można by zareagować na 2 bramkę.
90 min. – Niecelny strzał Kozubala.
90+2 min. – Koniec. Mimo ogromnej przewagi Lech uległ 0:1. W środę o 17:00 sparing z FC Midjtylland.
90+2 min. – Wkrótce przedstawimy szybkie wnioski z tego sparingu, pełna fotorelacja z meczu najpóźniej w nocy. Zapraszamy.

null Drugi letni sparing 2021, sobota, 3 lipca, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – KS Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

null Bramki: 22.Durmus