Sparing: Lech – FC Midtjylland 3:2

O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek trzeciego z pięciu meczów kontrolnych Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Dziś rywalem Kolejorza jest duński klub FC Midtjylland. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego mini-raportu na żywo z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

16:25 – Dzień dobry z Bułgarskiej. Za 35 minut sparing z FC Midtjylland, warunki do gry idealne, nie ma słońca jak w sobotę.

16:26 – Duńczycy rozpoczęli rozgrzewkę.

16:27 – Lechici też już są.

16:29 – Poniżej od kilkunastu minut skład Lecha, który jest bliski optymalnego. Pereira zdecydowanie wygrywa rywalizację z Czerwińskim.

16:34 – null

16:37 – null Kto dziś jest rywalem Lecha? 3-krotny Mistrz Danii i obecny wicemistrz tego kraju przygotowujący się w Polsce do eliminacji Ligi Mistrzów. FC Midtjylland zagra w kwalifikacjach z Celticiem, ligę rozpocznie już za 1,5 tygodnia.

16:38 – Zgromadzonych na stadionie powitał właśnie spiker. Mecz obejrzy 999 kibiców, wszystkie darmowe bilety szybko się rozeszły.

16:48 – Skład Lecha na papierze + rezerwowi. Nie ma Crnomarkovicia.

16:52 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Na razie ludzi na stadionie jest mniej niż w sobotę.

16:55 – null – Niemal 2 lata temu Lech pokonał w Poznaniu drużynę FC Midtjylland 2:1. W tamtym sparingu gole dla Kolejorza zdobyli Kostevych i Jevtić.

16:58 – Lech w tradycyjnych strojach, goście na czarno.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Dobry początek Lecha. Piłka po mocnym uderzeniu nieznacznie minęła prawy słupek bramki rywala.
4 min. – Poznaniacy lepiej weszli w ten sparing.
6 min. – null Szybka akcja prawą flanką, podanie na środek pola karnego do Amarala, który źle trafił w piłkę. Powinno być 1:0.
10 min. – Duńczycy jeszcze nie zagrozili naszej bramce. Mają problemy z utrzymaniem się przy piłce.
12 min. – Mimo tylko meczu kontrolnego lechici ponownie stosują pressing już na połowie rywala.
13 min. – Niecelny strzał głową gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Amaral uciekł rywalowi na prawej stronie, ale nie dał rady celnie dograć do Ishaka.

18 min. – Sparing się wyrównał, FC Midtjylland próbuje coś tam stworzyć.
21 nin. – Groźna akcja Duńczyka zakończona uderzeniem w naszym polu karnym, które zostało zablokowane.
22 min. – null Kolejne niebezpieczeństwo, które wybiciem piłki zażegnał dobrze wracający Kamiński.
24 min. – Byłaby kontra Skórasia gdyby nie faul Sisto, który dostał kartkę.
26 min. – null Lech dotąd lepiej operuje piłką niż faworyzowani Duńczycy. Amaral i Tiba są bardzo aktywni.
29 min. – Podanie Milicia do nikogo. Skorża już się uniósł.
30 min. – null Rzut karny po faulu na Kamińskim z lewej strony pola karnego!

null 31 – 45 minuta

32 min. – 1:0 Ishak! Strzał Szweda wyczuł bramkarz, ale uderzenie było na tyle mocne, że golkiper rywala nie dał rady wybronić tego strzału.

null Ishak
null bez asysty

35 min. – FC Midtjylland nie oddało jeszcze celnego strzału na naszą bramkę. Lech do tej pory jest czujny i dobrze zorganizowany.
36 min. – Ishak zepsuł kontrę 3 na 4. Nie jest typem sprintera.
38 min. – null A III trybuna prezentuje się dzisiaj tak:

40 min. – Jak na sparing tempo jest bardzo dobre. W dodatku nikt nie odpuszcza.
43 min. – null Powinno być 2:0. Lechici efektownie poklepali na 20 metrze po czym zepsuli wszystko złym strzałem.
45 min. – Do przerwy zasłużone 1:0. Goście nie oddali celnego strzału, nie widać kto tu był 11 w polskiej lidze a kto zaraz będzie grał w eliminacjach Champions League.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Van der Hart za Bednarka.
46 min. – Początek II połowy. Zaczynamy złym długim podaniem Salamona.
50 min. – null Rozpadało się nad Bułgarską.
50 min. – Duńczyk wpadł w nasze pole karne po czym oddał bardzo zły strzał.
53 min. – null Efektowne podanie Ramireza, z piłką do środka zszedł Skóraś, który wywalczył tylko rożny. Było blisko 2 bramki.
56 min. – Znów strzał po zejściu z piłką z lewej strony do środka. Tym razem FC Midtjylland uratowała boczna siatka.
56 min. – Jest pierwszy celny strzał rywala obroniony przez Bednarka.
58 min. – Ulewa nad stadionem, na na boisku zły strzał oddał Karlstrom.

null 61 – 75 minuta

60 min. – null Bardzo groźne kontra FC Midtjylland po stracie Ramrieza. Nie było nawet strzału, piłka przy podaniu trafiła w nogę naszego obrońcy.
61 min. – null 1:1. Drugi celny strzał gości i mamy 1:1. Spore zamieszanie po rzucie rożnym, FC Midtjylland zdobyło efektowną bramkę po uderzeniu z powietrza.
62 min. – null Johannsson, Sobiech i Czerwiński weszli, zeszli Ishak, Amaral oraz Pereira.
64 min. – null Goście rozpędzają się. Tym razem płaski strzał minął bramkę Van der Harta.
68 min. – Lech w tej ulewie nie gra już tak dobrze, jak w pierwszej połowie. To Duńczycy więcej grają piłką i są groźniejsi.
70 min. – null Muhar za Karlstroma, Skrzypczak za Salamona, Marchwiński za Tibę, Kozubal za Skórasia i Borowski za Kamińskiego.
73 min. – Seria 3 kornerów dla Lecha. Tylko raz było groźnie.
75 min. – null 2:1. 4 korner kończy się golem. Wybicie piłki, ponowne wstrzelenie, Muhar nieco przypadkowym strzałem i z pomocą bramkarza zdobywa bramkę.

null Muhar
null Kozubal

null 76 – 90 minuta

77 min. – null Wilak za Ramireza
78 min. – Lech po bramce wciąż przeważa.
81 min. – null 3:1! Kolejny korner, kolejne zamieszanie, piłkę z bliska do siatki wepchnął Marchwiński.

null Marchwiński
null Skrzypczak

81 min. – null Zapowiada się na wyższe zwycięstwo niż 2 lata temu

87 min. – null Już tylko 3:2. Po dośrodkowaniu z prawej strony jeden z piłkarzy celnie uderza głową zdobywając gola tuż przy słupku. Van der Hart znowu mógł zachować się lepiej.
89 min. – null Brutalny faul jednego z Duńczyków kończy się czerwoną kartką. Taki wślizg w takim mecz to idiotyzm.
90 min. – Koniec. Lech pokonał wicemistrza Danii i uczestnika ostatniej edycji Ligi Mistrzów – FC Midtjylland 3:2. Wkrótce więcej w szybkich pomeczowych wnioskach. Pojutrze o 16:00 w Opalenicy sparing z Arką.

null Trzeci letni sparing 2021, środa, 7 lipca, godz. 17:00
null KKS Lech Poznań – FC Midtjylland 3:2 (1:0)

null Bramki: 32.Ishak – k. 75.Muhar 81.Marchwiński – 61.Hoegh 87.Nicolalsen

null Asysty: 1:0 – bez asysty 2:1 – Kozubal 3:1 – Skrzypczak

null Żółta kartka: Sisto

null Czerwona kartka: 89 min. – Madsen (za brutalny faul)

null Skład Lecha: Bednarek (46.Van der Hart) – Pereira (62.Czerwiński), Salamon (70.Skrzypczak), Milić (88.Palacz), Kamiński (70.Borowski) – Karlstrom (70.Muhar), Ramirez (77.Wilak), Tiba (70.Marchwiński) – Skóraś (70.Kozubal), Ishak (62.Johannsson), Amaral (62.Sobiech).

null Rezerwowi: Mleczko, Van der Hart, Borowski, Palacz, Czerwiński, Skrzypczak, Muhar, Kozubal, Sykora, Kvekveskiri, Marchwiński, Sobiech, Wilak, Johannsson.