Co jest niezłe lub działa dobrze

W czasach postępującego rozkładu sportowego Lecha Poznań i całkowitego upadku atmosfery wokół klubu ciężko jest dostrzegać rzeczy dobre lub te, które jeszcze dobrze funkcjonują.Kolejorz kojarzy się ludziom w Polsce głównie z amatorką, z częstym przegrywaniem i z usilnym stawianiem na przereklamowanych juniorów, którzy nie zdobywają trofeów. Przez brak kompetencji oraz ambicji zarządu dobre lub dobrze funkcjonujące rzeczy w Lechu Poznań często nie są zauważane. Mimo tego co się dzieje nie wszystko w naszym klubie jest bardzo złe, nie działa lub pachnie amatorką. Są jeszcze nieźle funkcjonujące działy czy rzeczy, których absolutnie nie musimy się wstydzić.

1) Polityka informacyjna

Wielu kibiców Lecha Poznań często ma wiele uwag do oficjalnej witryny Kolejorza w tym do publikowanych tam informacji czy sposobu działania. Na tle ligi polityka informacyjna naszego klubu wypada jednak całkiem przyzwoicie. W zeszłorocznym raporcie PZPN-u na temat organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego Lech Poznań w kategorii „polityka informacyjna” był na 3. miejscu (za Lechią i Legią).

PZPN cenił nasz klub za dużą liczbę ważnych informacji dla kibiców dotyczących m.in. biletów, otwarcia bram stadionu, podziału na sektory czy samego wejścia na stadion podczas dni meczowych. Doceniono również częste aktualizacje wyników oraz tabeli Ekstraklasy, zamieszczane informacje na oficjalnej stronie Lecha Poznań były łatwo dostępne i czytelne.

Sama oficjalna witryna Lecha Poznań na tle stron innych ekstraklasowych klubów wyróżnia się m.in. dużą liczbą treści i przede wszystkim przejrzystością. Zdarzają się bowiem oficjalne strony internetowe, których nie da się czytać przez zbyt duże litery lub za grafiki. Nowoczesny styl wielu oficjalnych stron klubów z Ekstraklasy niestety nie pasuje do piłki nożnej i nie zachęca do regularnego korzystania z zawartych tam treści. Oficjalna Jagiellonii to tylko jeden z przykładów, jak można odstraszyć kibiców, witrynę lechpoznan.pl przegląda się dużo lepiej, wszystko idzie znaleźć na niej bardzo szybko.

null

2) Dział prasowy

Dział prasowy Lecha Poznań to jeden z większych atutów klubu, wszystko działa jak należy, na tle ligi Lech pod tym względem również wyróżnia się. Kontakt z działem prasowym jest szybki i prosty, możliwy na różne sposoby, organizacja pracy mediów jest bardzo dobra, komunikaty klubowe są wysyłane na bieżąco oraz zawierają wszystkie przydatne informacje.

Organizacja pracy mediów m.in. w dni meczowe wygląda bardzo dobrze, równać z Lechem Poznań może się jedynie Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin i Arka Gdynia, w których osoby z działu prasowego także w 100% wywiązują się ze swoich zadań. W Lechu na pewno warto docenić warunki pracy mediów na stadionie oraz na sali konferencyjnej, gdy ta jest czynna. Nie w każdym klubie warunki pracy mediów są tak dobre, jak u nas.

null
null

3) Baza treningowa

Lech Poznań od lat ma najlepszą bazę treningową w Polsce. Za I trybuną stadionu przy Bułgarskiej znajdują się aż trzy boiska treningowe w tym jedno ze sztuczną murawą nakrywane zimą specjalnym balonem. Dwie płyty są zaopatrzone w sztuczne oświetlenie i są dobrze odcięte od ludzi, zatem lechici mogą trenować w ciszy i spokoju. Jeszcze jedno trawiaste boisko znajduje się między IV trybuną a ulicą Ptasią, pod wspomnianą już I trybuną mieści się mała salka do m.in. rozgrzewki czy ćwiczeń rozciągających.

Dobre warunki do treningów są jeszcze we Wronkach i w Popowie. Poza główną płytą kameralnego obiektu we Wronkach dostępne jest tam dodatkowe boisko do treningów pod samym lasem. Cała akademia Lecha Poznań we Wronkach oraz Popowie posiada łącznie aż 8 płyt. W tym są 2 pełnowymiarowe boiska trawiaste, 4 boiska treningowe z naturalną trawą, boisko typu “Orlik” z naturalną trawą o wymiarach 60m x 40m oraz pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią certyfikowane przez światową federację piłkarską dyplomem “FIFA Pro”.

null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Droga redakcjo bądź koledzy z forum a jak wygląda sprawa z tymi terenami od strony ptasiej? Kiedyś tam były działki i budynek klubowy w którym mieściły się szatnie dla orlików i magazyn ŚP Pana Eugeniusza to zostało dawno zburzone wiem ale kogo to są grunty?Klubu? miasta? i co dalej z nimi? Czekają te grunty na deweloperów? Przecież tam jest duży teren ile by tam boisk można było zrobić albo zagospodarować ten teren inaczej bo w sumie 3 boiska treningowe to nie jest jakaś duża liczba w skali klubów europejskich

  • KKSLECH.com pisze:

   To teren stadionu, parkingi dla kibiców i plac ewakuacyjny. Od 4 lat blisko lasu Lech „buduje” 2 kolejne boiska treningowe, które powstają tak jak klubowe muzeum. Teren koło Ptasiej służy również jako parking dla jednego z dealerów samochodowych

 2. Ostu pisze:

  Najczęściej powtarzaną frazą jest „…na tle innych klubów ekstraklasy…”
  Ale czy to aby właściwe wzorce są…?!
  Nie możemy oczekiwać poprawy szkolenia fizycznego choćby na poziomie średniaków Europy to chociaż oczekujmy nawiązania do najlepszych w Europie w „polityce informacyjnej Klubu” – do której to my sami mamy bardzo wiele uwag…

 3. inowroclawianin pisze:

  Baza treningowa, stadion. Reszta szkoda gadać.