Kibice przeciwko sponsorowi strategicznemu

Premiera nowej koszulki Lecha Poznań jak zwykle wywołała duże zainteresowanie wśród kibiców. Nowe trykoty przeważnie podobają się kibicom, ale kontrowersje wzbudza logo firmy STS, które jest zbyt duże a pomarańczowe barwy psują cały efekt.Kibice nie mieliby uwag gdyby logo STS-u na przodzie koszulek Lecha Poznań nie było w barwach bukmachera tylko było monochromatyczne. Zmiana kolorystyki logotypu byłaby jak najbardziej możliwa, na przykład na meczach reprezentacji Polski logo STS-u jest biało-czerwone, kilku poprzednich strategicznych sponsorów Kolejorza takich jak m.in. BetClic czy s.Oliver potrafiło dopasować barwy do strojów Lecha Poznań.

null
null

Firma STS nie zgodziła się na taki ruch, na dodatek nie reaguje na uwagi kibiców wygłaszane na razie na portalach społecznościowych (głównie na Twitterze). W mediach społecznościowych idzie natknąć się na screeny ukazujące zablokowanie konta danego użytkownika przez prezesa STS-u, Mateusza Juroszka, który na każde słowa krytyki czy zapytanie w sprawie koszulek reaguje przyznaniem bana. Nie reaguje także oficjalny profil STS-u, który został już zaspamowany przez internautów kibicujących Kolejorzowi.

null

Na Twitterze powstała nawet akcja #BiletdlaSTS. Kibice, którzy nie doczekali się żadnej odpowiedzi ze strony bukmachera, zaczęli usuwać konta i chwalić się tym poprzez zamieszczanie na swoich profilach odpowiednich screenów. Całą akcję, która jest rysą wizerunkową dla STS-u wykorzystały już konkurencyjne firmy bukmacherskie, które w przeciwieństwie do STS-u – potrafią współpracować z kibicami i pozyskiwać nowych klientów.

null

Takie firmy jak Betfan, Superbet czy BetClic będący dawniej sponsorem KKSLECH.com oraz Lecha Poznań, przygotowały specjalne oferty dla kibiców Kolejorza, którzy założą konto na ich stronach.

Po aferze koszulkowej w świat poszedł przekaz jakoby STS nie potrafił współpracować z kibicami, miał gdzieś swoich klientów i nawet nie miał ochoty z nimi dyskutować. Firma STS podpadła kibicom już nie po raz pierwszy. Fanom Kolejorza nie podobał się powrót tego bukmachera na front w koszulek po tym jak rok temu ponownie został on strategicznym sponsorem klubu. Dwanaście miesięcy umieszczono nawet pomarańczowy herb na 3 komplecie strojów. Wtedy po zdecydowanych protestach kibiców zareagowano dość szybko zmieniając barwy kolejowego herbu na właściwe.

Warto przypomnieć również negatywne reakcje kibiców na innego sponsora – firmę AliExpress. W tym przypadku winę ponoszą bardziej osoby zatrudnione w Kolejorzu mające wyłącznie biznesowe podejście do Lecha Poznań. Klubowy marketing od miesięcy regularnie zasypuje swoje konta społecznościowe postami o rabatach i promocjach w AliExpress spamując zamiast informować kibiców. Częste wpisy publikowane w dodatku w nieodpowiednich porach spotykają się ze sporą krytyką internautów, którym siłą jest wpychany niechciany produkt.

Siatka sponsorska Lecha Poznań od lat jest bardzo wąska, obecnie tworzy ją jedynie pięć firm. Sam zarząd od ponad trzech lat nie umie znaleźć firmy, która wykupiłaby prawa do nazwy stadionu. Uderzanie przez kibiców piłkarskich w sponsora strategicznego to ewenement na skalę krajową spowodowany m.in. bezmyślnością ludzi pracujących w dziale marketingu Lecha Poznań, którzy zgodzili się na wszystkie warunki STS-u.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

20 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  STS jest jak zarząd Lecha, czyli zawodzi i ma kibiców gdzieś! To też wina Piotra Rutkowskiego, który znów nie przypilnował tematu. Logo STS mogło by być białe albo mogłoby być zrobione białą czcionką bez wypełnienia w środku i od razu by to lepiej wyglądało. Kasowanie wpisów to chamska zagrywka, bardzo nieetyczna w demokratycznym świecie. Wszystko się sypie na łeb na szyję w Lechu. Skoro STS tak sobie poczynał to znaczy że pozycja zarządu jest bardzo słaba. To wszystko źle wróży na przyszłość. Ponoć był jakiś sparing Lecha wczoraj z Miedzią, wygrany przez Lecha 4:0. To prawda?

  • robson pisze:

   Ciekawe, że w tym sparingu podobno grano 120 minut. Zdarza się czasem, że podczas sparingów skraca się połowy np. do 30 minut, ale żeby dobrowolnie grać dogrywkę to jakiś ewenement.

 2. Tadeo pisze:

  Od pewnego czasu powtarzam że ludzie zarządzający Lechem , na czele z Piotrusiem są niezrównoważeni psychicznie.Jak inaczej można myśleć skoro ktoś notorycznie popełnia te same błędy i świadomie podcina pod sobą gałąź na której stoi.

  • Ostu pisze:

   Jak to mówią – „nie wbija się klina w gałąź, na której się wisi…”

 3. Didavi pisze:

  Też chętnie usunąłbym konto na stsie, ale takiego nigdy nie założyłem 🙂
  Jeżeli Klimczak nie odpowiada za transfery i dział sportowy, to odpowiada za dział finansowy i sponsorów, których od dawna nie ma. STS już 2 rok z rzędu pokazuje, że nas kibiców ma totalnie w dupie, a widać, że klubowi to w żaden sposób nie przeszkadza. Kolejny raz udowadniają, że uwagi kibiców ich w ogóle nie interesują. Dobrze, że inne firmy tak zareagowały. Będzie odpływ kibiców. A ten sts niech sobie sponsoruje Jagiellonię.

 4. kibol z IV pisze:

  Ci ludzie sprzedali by wszystko i wszystkich. Dla nich barwy , herb , tradycja …to nic nie znaczące szczegóły. Pamiętacie amicasmart na koszulkach ? Pomarańczowy herb na koszulkach ! Ci ludzie mają nas kiboli totalnie w dupie !
  „Czy Rutkowski zapomniałeś, co kibicom obiecałeś”…stare ale wciąż aktualne. Niestety.

 5. Krzysztof pisze:

  „Zgodnie z prośbą, konto zostało zamknięte.” Mam gdzies sts

 6. El Companero pisze:

  no to sprzedaż nowych koszulek będzie się równała Null. Ten klub piłuje gałąź na której usiadł. Może właściciel sts lubi jaskrawe kolory bo ma to z dzieciństwa? Np. klocki, kredki, foremki… Niech sobie kupi różową czapeczkę i żółte skarpetki, będzie trendy. Jak by to powiedział sp. Arnold Boczek z Kiepskich: Zobaczymy jak ci żaden kibic na stadion nie przyjdzie, to inaczej Pan będziesz gęgał…

 7. bezjimienny pisze:

  -Dzień dobry, chcielibyśmy zostać sponsorem Lecha.
  -A jakie barwy ma Wasze logo?
  -Jaskrawe.
  -No to wypierdalać.

  • Krzysztof pisze:

   -Witam p. Jugaszynski, jestem fanem Lecha Poznań
   – Mam pytanie, czy wasze logo na tegorocznej koszulce rocznicowej może być w kolorze bardziej stonowanym, mniej jaskrawym np złotym?
   – Nie!!! Wypierdalaj kibicu Lechu. Masz bana u mnie!!

  • kibol z IV pisze:

   bezjimienny – a pomerańczowy herb też ci pasował ? Zarządowi jak najbardziej.

   #MajsterNaStulecie

   • bezjimienny pisze:

    Odkąd kibicuję tylko dwie koszulki wzbudziły we mnie jakiekolwiek emocje. Jedną z nich była pomarańczowoherbowa i były one wyłącznie negatywne. Jak dla mnie mogliby grać co roku w tych samych, no ale zdaję sobie sprawę, że to oznacza mniej kasy.

 8. Ostu pisze:

  Pamiętajmy, że „gen przegrywow” dotyka WSZYSTKICH, którzy mają cokolwiek wspólnego z Lechem…
  Dotknie też sts – bo gen „zlewania i obrażania kiboli” jest jak widać już obecny i promieniuje na otoczenie…
  Naprawdę jestem ciekaw jak ta wojna z kibolami będzie się rozwijać – bo jak się skończy ostatecznie to raczej wiadomo…

 9. Tadeo pisze:

  Pozostaje nam tylko bojkot meczy i wszystkiego co z Lechem związane. Mam nadzieję że wreszcie te Wronieckie szuje i zakłamane mordy , łącznie z tym sponsorem , pójdą z torbami tam gdzie ich miejsce , czyli do Wronek.Dosyć szkód już narobiliscie , wyniszczając mój ukochany klub i doprowadzając do kompromitacji , robiąc z niego pośmiewisko na całą Polskę.

 10. Bart pisze:

  Ciekawa afera się rozkręca. Od wczoraj tag #BiletDlaSTS jest w trendach na Twitterze. Fajnie gdyby całość przyniosła skutek taki jaki swego czasu przyniósł bojkot Kompanii Piwowarskiej.

  • Ostu pisze:

   Oni – zarządzik i firmy współpracujące – powinni sobie wypisać i powiesić w biurach transparenty z napisem „Kibole głupku…!!!”

 11. Wamp pisze:

  W sumie, poświęcę się. Betfan i tak lepszy.

  https://i.imgur.com/vHINwWT.jpg

  • Krzysztof pisze:

   Jest nawet kilka buków dużo lepszych od tego g….na jakim jest sts