Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Radomiakiem

W piątek wieczorem Lech Poznań po raz 7 w historii i 3 na szczeblu Ekstraklasy zagra z Radomiakiem Radom. Kolejorz jeszcze nigdy nie przegrał z tym klubem, jednak na inaugurację ligowego sezonu nie wygrał u siebie od 6 lat.Lech Poznań w nowym sezonie 2021/2022 będzie grał w systemie 4-3-3, bez klasycznego defensywnego pomocnika, gra środkowych pomocników będzie polegała na częstej rotacji pozycji. Cztery otwarte mecze kontrolne pokazały, których zawodników można spodziewać się w pierwszym składzie na mecz z Radomiakiem Radom.

Rywalizację w bramce wygrał Filip Bednarek, sezon na prawej obronie rozpocznie najprawdopodobniej Joel Pereira, który w meczach kontrolnych prezentował się lepiej od Alana Czerwińskiego. W tej chwili największą zagadką jest obsada pozycji lewego obrońcy oraz kto zagra u boku Bartosza Salamona.

Barry Douglas ostatni raz wystąpił w kwietniu, trenuje dopiero od 2 tygodni i nie jest jeszcze w optymalnej formie. Tym samym na lewej obronie może go zastąpić Alan Czerwiński bądź Jakub Kamiński, który w letnich sparingach grał tylko na lewej flance defensywy.

W tym samym dniu, co Szkot treningi wznowił Lubomir Satka, przez problemy z wylotem z Gruzji dużo później do zajęć powrócił Nika Kvekveskiri, z powodu kontuzji sporą część okresu przygotowawczego stracili Jan Sykora oraz Thomas Rogne, których gra w pierwszym składzie jest bardzo mało prawdopodobna.

Latem w większości sparingów Lech radził sobie bez klasycznego prawego pomocnika. Ustawiony po prawej flance Joao Amaral regularnie pojawiał się w środku boiska wspierając w rozgrywaniu piłki innych środkowych pomocników. Początek piątkowego spotkania z Radomiakiem o godzinie 20:30 przy Bułgarskiej.PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Radomiakiem:

Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Kamiński – Tiba, Ramirez, Murawski – Amaral, Ishak, Skóraś.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

12 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Bednarek- Pereira, Salamon, Satka, Kaminski, – Murawski, Tiba, Ramirez, – Amaral, Ishak, Sobiech.

 2. zuras1922 pisze:

  Bednarek- Pereira, Salamon, Satka, Douglas, Kaminski, – Murawski, Tiba, Amaral, Skóraś, Ishak,Sobiech .

 3. gutek pisze:

  Plach – Uronen, Marcin Kamiński, Arajuuri, Felicioli – Kądzior, Carlos Mane, Bohar, Laurency, Makana Baku – Świerczok

  • inowroclawianin pisze:

   Cóż to za skład?

  • pewniak pisze:

   Naprawdę tak byś to widział? Ja wiem, że pretensje, bo nie sprowadzili, ale chyba trzeba spojrzeć też na nazwiska, które już mamy. Nie mam przekonania, że taki skład wygrałby z tym obecnie posiadanym.
   PS: Też się wku*wiam na naszą impotencję transferową, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, że każdy z tych sprowadzonych byłby lepszy od tego co mamy…

   • gutek pisze:

    Nieee, to na zasadzie żartu i to nawet z nas samych, bo to nasze życzenia ze śmietnika kibica głównie. Jeszcze pewnie można by dodać Jimeneza, Janże, potem Arsenica, Imaza z poprzednich okienek…

 4. Ostu pisze:

  Jest dobrze… ale nie beznadziejnie