Już 16 lat

Wykorzystując nudny Lechowy poniedziałek można skromnie poinformować użytkowników tej witryny o ważnej dla nas dacie. Otóż właśnie 26 lipca 2021 roku serwis, który przeglądasz ma już 16 lat. Dokładnie 26 lipca 2005 roku około godziny 17:00 początek miał swój udany kibicowski projekt, który latem 16 lat temu był tylko eksperymentem. Luźną zabawą dla humoru, która przerodziła się w coś bardzo dużo. Dziś KKSLECH.com to moc tysięcy użytkowników, z którymi cały czas idziemy do przodu robiąc jednocześnie swoje każdego kolejnego dnia.>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

Poniedziałkowe powiadomienie o 16. rocznicy powstania KKSLECH.com kierujemy do tych wszystkich kibiców Kolejorza, którzy wraz z nami każdego dnia tworzą ten serwis i bez których już by nas nie było. Nie byłoby 16. rocznicy KKSLECH.com gdyby nie kibice. To Wy swoimi opiniami, dyskusjami czy odwiedzinami od lat pchacie KKSLECH.com, które rozwinęło się tak jak widzicie, z pomocą Was zbudowaliśmy coś wielkiego od podstaw, na przestrzeni lat powstało wielkie multimedialne narzędzie opisujące losy Lecha Poznań każdego dnia, 24 godziny na dobę.

Żyjemy aktualnie w smutnym Lechowym czasie, bez nadziei, bez perspektyw, działania klubu na przestrzeni wielu ostatnich miesięcy doprowadziły do całkowitego upadku atmosfery. Przez mniejsze zaangażowanie kibiców, ogólnie panujące znużenie, zniechęcenie i obojętność rykoszetem oberwaliśmy również my. 2021 rok jest słaby, najdłuższa letnia przerwa od 2008 roku mocno dała nam się we znaki, przez mecze raz w tygodniu w najlepszym okresie roku niewiele się dzieje. Mimo bolesnego 2021 roku, który mógłby już się skończy, w dniu 16. rocznicy na pewno nikt nie będzie tylko narzekał. Przyzwyczailiśmy się do Lecha Poznań za czasów rodziny Rutkowskich, pozostało nam życie tylko mały wzlotami oraz opisywanie wielkich klęsk. W tak ważnym dniu dla KKSLECH.com warto skupić się na tym, co przez tyle lat działania tego serwisu udało się zrobić.

Przez 16 lat na KKSLECH.com doszło do ogromnych zmian na różnych polach. Wspominając poprzednie lata możemy być dumni z tego, co udało się zrobić robiąc każdego dnia swoje i nie oglądając się na innych. Przez te wszystkie lata mimo często ciężkich Lechowych wydarzeń, przegranych ważnych meczów, przegranych sezonów oraz błędów zarządu zawsze z nami byliście dodając energii do dalszego tworzenia tego projektu. Wiele rzeczy przeżywaliście wraz z nami, opisywaliście to m.in. w komentarzach, zawsze czuliśmy wsparcie wiedząc, że jest dla kogo to wszystko robić. Czy Kolejorz wygrywał, przegrywał czy remisował zawsze tu byliście, jesteście cały czas, napędzacie KKSLECH.com dodając jednocześnie energii do dalszego działania.

16. rocznica powstania KKSLECH.com to sukces nie tylko nasz. To również zwycięstwo internautów, którzy są największym skarbem tej witryny. Od lat dajecie pozytywnego kopa do dalszej roboty, dzięki Wam opłaca się poświęcać czas na teksty, cykle, analizy, na robienie zdjęć, to dzięki Wam na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy udało się zdetronizować np. oficjalną stronę klubu co przecież nigdy nie było naszym celem. Lech Poznań przegrywa, ale KKSLECH.com wciąż jest zwycięski dzięki sile tysięcy internautów, którzy są największym skarbem tej witryny. Wasze dyskusje kształtują opinie i rzeczywisty obraz Lecha Poznań, który później przedstawiamy w różnego rodzaju artykułach starając się rzetelnie informować o wszystkich rzeczach. Dzięki różnym ludziom z różnych środowisk będących kibicami Lecha Poznań udało się nam w ciągu 16 lat stworzyć w pełni niezależny nieoficjalny serwis internetowy prezentujący w rozmaity sposób własne opinie dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem.

Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań i to jest bardzo miłe. Nam taka rola pasuje. Każdego dnia czujemy wsparcie innych kibiców, którymi sami jesteśmy, nie ma wśród nas zawodowych dziennikarzy, nigdy nie było i nie będzie. My od lat razem z Wami tworzymy coś pięknego, unikalnego, poruszamy tysiące Lechowych spraw, opisujemy je od 2005 roku i przez wiele następnych lat zamierzamy relacjonować Lechowe życie. Setki Waszych dyskusji, w których czasami się różnicie, czasem kłócicie, macie inne poglądy pokazują, że dobro Lecha Poznań leży Wam na sercu tak samo jak nam. Kolejna już 16. rocznica to coś, co niesamowicie napędza dodając energii na dalsze działania, gdy codziennie widzi się tysiące innych kibiców na tej witrynie zatroskanych losem Kolejorza.

Dziś nie będziemy się chwalić dokładnymi statystykami witryny, które można znaleźć -> TUTAJ czy co miesiąc na Similarweb.com. Zamiast to robić lepiej jest twardo stąpać po ziemi próbując wykrzesać z siebie jeszcze więcej, patrzeć do przodu i wierzyć, że kiedyś także w Lechu Poznań będzie lepiej. Będąc w mediach już od 16 lat znamy nasze mankamenty i atuty, wiemy co jest źle, co jest dobrze, co trzeba zrobić, poprawić czy udoskonalić, żeby KKSLECH.com było jeszcze lepsze. Żeby było jeszcze bliżej kibiców i dostarczało ludziom informacji w tych trudnych Lechowych czasach bez nadziei na lepsze jutro. Nigdy nie przestaniemy wierzyć w Lecha jakiego chcielibyśmy widzieć, nie porzucimy nadziei, w październiku świętowaliśmy tu razem awans do Ligi Europy mogąc w końcu opisywać historyczne wydarzenia. Kiedyś nadejdzie ten moment, gdy opiszemy sukces Kolejorza na krajowym podwórku. Marzeniem nie jest dominacja w Lechowych mediach, jakieś statystyki, celem KKSLECH.com jest opisanie sukcesu Lecha Poznań w postaci Mistrzostwa oraz Pucharu Polski. I tego sobie oraz Wam życzymy!

(grupa KKSLECH.com + dział moderacji)

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

21 komentarzy

 1. Sapuaro pisze:

  Gratulacje i dzięki za te wszystkie lata!

 2. Didavi pisze:

  Trudne czasy przed Wami. Niestety wyniki Lecha i atmosfera wokół ma ogromny wpływ na ruch na stronie. Najważniejsze, że mimo to nadal jest po co tutaj wchodzić. Zawsze sprawdzone informacje, zawsze ciekawe i nowe artykuły czy cykle. Trzymajcie tak dalej!

 3. Ostu pisze:

  Mnie „oficjalna” wali…
  Skoro bojkotuję to do końca…
  Zresztą gdybym był masochistą to może poczytalbym ten „wzór informacji klubowych”…

 4. Soku pisze:

  Zajebista ekipa, świetny serwis. Jestem pod wielkim wrażeniem, że przez tyle lat działacie pro publico bono, napędzani paliwem w postaci czytelników, którzy się tutaj udzielają. Chapeaux bas dla Was. Chciałbym kiedyś Was wszystkich poznać, bo trochę dziwnie się Was czyta tak… hmm… „bezosobowo” 🙂

 5. inowroclawianin pisze:

  Ja już tu paręnaście lat zaglądam, może nie od początku ale dość długo. Jeszcze 10 lat temu było zupełnie inaczej, inna perspektywa. Razem działamy w bardzo trudnych okolicznościach, które nie są do zaakceptowania. Życzę Wam wytrwałości. Robicie kawał dobrej roboty, edukujecie brać kibolska. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

 6. Grossadmiral pisze:

  100 lat! oraz pisania jedynie o dobrych rzeczach przez ten czas;)

 7. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  100 lat !! i dużo cierpliwości. 🙂

 8. Pawelinho pisze:

  Kolejnych 16 lat no dobra 116 lat droga redakcjo KKSLech.com.pl

 9. mario pisze:

  minimum 116 lat chłopaki!!!

 10. Levin_67 pisze:

  ⚽ ?

 11. Ekstralijczyk pisze:

  ???

 12. MaPA pisze:

  Dzięki za te 16 lat (i prosba o więcej) istnienia które dały i dają nam kibicom możliwość swobodnej dyskusji o lepszym Kolejorzu.

 13. leftt pisze:

  Jestem tu pięć lat i naprawdę warto. Kibicem Lecha jestem od prawie 40 lat. I po raz pierwszy nie jestem pewien, czy warto. Tak czy inaczej – dzięki za wszystko i szacun, że Wam się chce.

  • Przemo33 pisze:

   Czy warto być kibicem Lecha? Oczywiście, że tak. Leftt nie pozwól, by Rutki i spółka doprowadzili u Ciebie do takich myśli, wniosków. Nie jest teraz dobrze, ale karta kiedyś się odwróci i obecna sytuacja będzie tylko złym wspomnieniem. Od 40 lat masz ten klub w sercu i tak już na pewno zostanie!

 14. Przemo33 pisze:

  100 lat i wszystkiego najlepszego!!! Dużo zdrowia dla was oraz cierpliwości i wytrwałości w dalszej pracy i życiu!

 15. kri$$ pisze:

  Nie poddawajcie się!
  Jesteście dla mnie jak oaza dla karawany na pustyni.
  Zawsze rzetelnie i – moim zdaniem – obiektywnie informujecie mnie o ukochanym klubie
  #MajsterNaStulecie

 16. kibol z IV pisze:

  Wszyscy tu piszący jesteśmy kibicami Lecha. Wszyscy też jesteśmy widocznym głosem. Głosem rozpoznawalnym. Głosem najszczerszym.
  Lech zawsze słynął ze swych kiboli. Mamy wyjątkowy sezon. Jedyny w swoim rodzaju , sprawmy więc aby było o nim głośno….
  Dzięki redakcja .

  #MajsterNaStulecie

 17. Pszczolka pisze:

  stówka i zdrówka Redakcjo!!!

 18. smigol pisze:

  Kolejnych udanych szesnastu lat. Miejmy nadzieję że klub dorówna kiedyś wysokim standardom tego serwisu.

 19. zibi pisze:

  216 lat a może więcej. Oby tylko z innymi sternikami naszego klubu bo ci obecni prowadzą nasz klub jak pijany kapitan statek podczas sztormu.
  Szkoda, życie kibolskie ucieka i przyszło nam żyć w czasach, kiedy Kolejorzem zarządza banda pseudo korpoludków, nieudaczników sportowych
  Szanowna redakcjo! Zdrowia, zdrowia i wytrwałości!