Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Macieja Skorży oraz opiekuna gospodarzy Jana Urbana na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 2. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań rozegranym w piątek, 30 lipca, o godzinie 20:30.Maciej Skorża (trener Lecha):„Na początku meczu mieliśmy trudny moment, ale cieszę się, że reakcja drużyny była właściwa i potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Graliśmy agresywnie, mieliśmy kontrolę, graliśmy piłką na połowie Górnika. Bramka na 1:1 przed przerwą była bardzo ważna, w przerwie przenalizowaliśmy, co jeszcze można by zrobić. Szybko strzeliliśmy gola na 2:1, później był trudniejszy moment, Górnik nas przycisnął, było kilka niefrasobliwych zagrań, ale to zwycięstwo nam się należało. Stworzyliśmy więcej sytuacji od Górnika, cieszę się z wygranej w takim stylu. Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach co jest dla mnie bardzo ważne, bo kładliśmy na to spory nacisk. W wielu fazach wyglądaliśmy solidnie, po tym meczu jest dużo pozytywnych rzeczy.”

„Przed nami wciąż jest wiele do zrobienia, ale cieszę się z pracy zawodników, którzy do każdego treningu podchodzą pełni entuzjazmu. Mecz z Górnikiem to dawka optymizmu i wiary w siebie. Umieliśmy przeciwstawić się w trudnym momencie, zmienić obraz meczu co jest bardzo pozytywne. Takie coś buduje zespół.”

„Wystawiłem ten skład co tydzień temu, bo nie chciałem robić rewolucji już po pierwszym meczu. Gdybyśmy zdobyli gola na 1:0, to z Radomiakiem pewnie byśmy wygrali. Jest jednak wielu zawodników, którzy pukają do wyjściowej jedenastki, czas pracuje na ich korzyść, w dodatku lada moment spodziewam się wzmocnień. Spodziewam się nowych zawodników, którzy wiele nam dadzą. Po ich przyjściu będzie duża rywalizacja, już dziś rezerwowi dali dobre zmiany dając mi wiele do myślenia.”Jan Urban (trener Górnika):„Wiedzieliśmy jaką jakość ma przeciwnik, mieliśmy korzystny wynik, mieliśmy dobrą sytuację i liczyłem na dowiezienie wyniku do końca pierwszej połowy. Za łatwo straciliśmy bramkę na 1:1, nie było doskoku do przeciwnika. W szatni widzę duży smutek, ale jestem za długo w piłce, by nie znać takich reakcji.”

„Sprawdziliśmy ten sam skład co w Szczecinie i czeka nas dużo pracy. Nie chodzi o zmiany w składzie już po pierwszym meczu, zresztą trener Lecha po pierwszym spotkaniu także nie zrobił zmian i jemu to wyszło na dobre. Wiemy, że musimy szukać bardziej optymalnego składu i w kolejnych spotkaniach te zmiany na pewno nastąpią.”

„W przerwie zmieniłem Bainovicia, ponieważ miał już na swoim koncie żółtą kartkę i Manneha, który nie miał swojego dnia grając za wolno. Nie chcę dziś narzekać na zawodników, mamy taki zespół jaki mamy, ta kadra nie jest zamknięta, będziemy chcieli sprowadzić nowych piłkarzy. Na pewno czeka nas dużo pracy.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Judi pisze:

    Jak widzę to zdjęcie to przypomina mi się Maniana Urbana. Szkoda górnika, Urban zepchnie ich na dno

  2. Tadeo pisze:

    Koniecznie i to w trybie pilnym , potrzebny drugi lewy obrońca do konkurencji z Douglasem , bo widać że w tej chwili jest on kompletnie bez formy.