Po 1 kolejce i przed 2 kolejką II-ligi

W dniach 30 lipca – 2 sierpnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 1. kolejka piłkarskiej II-ligi nowego sezonu 2021/2022. W inauguracyjnej serii spotkań pewnie wygrali faworyci do awansu.

Motor Lublin po hat-tricku Michała Fidziukiewicza rozbił na wyjeździe Znicz Pruszków aż 4:1, w poniedziałek jeszcze wyżej w hicie 1. kolejki triumfowała Chojniczanka Chojnice, która w Suwałkach rozgromiła Wigry 4:0. Świetny start zanotowała jeszcze Stal Rzeszów wygrywając u siebie z Garbarnią Kraków 5:1.

Charakter pokazał KKS Kalisz, który przegrywając do 87 minuty z Olimpią Elbląg 0:2 ostatecznie zremisował przed własną publicznością 2:2. Jedno oczko golem w 90 minucie z rzutu karnego wyrwały rezerwy Śląska Wrocław, w ten weekend zapunktowała cała czwórka beniaminków, trzech z nich w 1. kolejce nawet zwyciężyło.

W środę w rundzie wstępnej Pucharu Polski zaprezentują się zespoły, które w zeszłym sezonie II-ligi zajęły miejsca od 10 do 19, następnie 7 oraz 8 sierpnia odbędzie się 2. kolejka bieżących rozgrywek II-ligi. W sobotę o 17:00 rezerwy Lecha Poznań podejmą jednego z beniaminków, Wisłę Puławy.

W innych ciekawych parach ostatni GKS Bełchatów, który na swoim koncie ma -4 punkty zagra ze Zniczem Pruszków, który w 1. kolejce także przegrał. Zwycięski beniaminek Pogoń Grodzisk Mazowiecki spotka się z liderującą Stalą Rzeszów, a w niedzielę celujący w awans Motor Lublin zmierzy się z Ruchem Chorzów.