Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Cracovią

W piątek o 20:30 Lech Poznań zagra u siebie z Cracovią, która w 2021 roku jeszcze nie wygrała na wyjeździe. Za Kolejorzem jest pełny, tygodniowy mikrocykl treningowy podczas którego odbywały się także specjalne przygotowania stricte pod mecz z „Pasami”.Według Macieja Skorży wszyscy zawodnicy są zdrowi i „nie ma przeciwskazań medycznych”. Mimo słów o braku przeciwskazań medycznych nie wszyscy piłkarze są do dyspozycji na mecz z Cracovią. Nie zagra zawieszony przez Ekstraklasę SA prawy obrońca Joel Pereira. Portugalczyk w 89 minucie ostatniego spotkania z Górnikiem w Zabrzu otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę co z miejsca oznaczało pauzę w 2 kolejkach. Ostatecznie Komisja Ligi do tej kary dorzuciła jeszcze pauzę w 3 meczu, zatem 26-latek nie zagra z Cracovią, Termaliką oraz z Lechią.

W piątek nie wystąpi też Karlo Muhar, który mimo intensywnych poszukiwań klubu i nieobecności na niektórych treningach w ostatnich 2 tygodniach wciąż nie znalazł sobie nowej drużyny. Chorwat jest skreślony, dostał od sztabu szkoleniowego wolną rękę, defensywny pomocnik ma jeszcze 3,5 tygodnia na znalezienie sobie nowego zespołu. W innym przypadku straci w Polsce pół roku.

W ostatnim tygodniu na pełnych obrotach trenowali już rekonwalescenci Thomas Rogne, Aron Johannsson oraz Antonio Milić. Norweg doznał urazu mięśniowego w pierwszym sparingu z Zagłębiem Lubin, później bardzo powoli był wprowadzany do zajęć. Z kolei Amerykanin złapał kontuzję mięśnia w ostatnim meczu kontrolnym z Arką Gdynia, przez 2 tygodnie dochodził do siebie, miniony mikrocykl treningowy przepracował już z pełnym obciążeniem identycznie jak Antonio Milić.

Cała ta trójka w tym sezonie jeszcze nie zagrała, jutro są szanse na znalezienie się tych graczy w meczowej dwudziestce. Trener rywala Michał Probierz ma patent na Kolejorza, w 35 spotkaniach z Lechem pokonał nas 16 razy, w ostatnich 7 meczach prowadzone przez niego drużyny ograły poznaniaków aż 5 razy. Sam Maciej Skorża przegrał w ostatnich 3 spotkaniach z Michałem Probierzem, a ekipy Cracovii nie pokonał od 10 lat. Nic więc dziwnego, że podczas czwartkowej konferencji prasowej nie chciał za wiele mówić w tym zdradzać planów taktycznych.

W tygodniu niektóre treningi były typowymi przygotowaniami pod Cracovię, trener Maciej Skorża lubi zaskakiwać przeciwników i kibiców, zatem jutro może przeprowadzić zmiany, których w tej chwili nikt się nie spodziewa. Początek piątkowego meczu Lech – Cracovia o godzinie 20:30 przy Bułgarskiej. W razie wygranej Kolejorz obejmie prowadzenie w ligowej tabeli.PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Cracovią:

Van der Hart – Czerwiński, Salamon, Satka, Douglas – Karlstrom, Tiba – Skóraś, Amaral, Kamiński – Ishak.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. smigol pisze:

  Thomas Rogne już trenuje na pełnych obrotach. Uff… Od razu jestem spokojniejszy…

 2. morda pisze:

  Stawiam, że Rogne dozna kontuzji siedząc na ławce.

 3. tomasz1973 pisze:

  Milić, Rogne, Johanson…całe stado paralityków, „transferujących” kasę do Rehasport. Zero pożytku. Jeszcze brakuje, żeby Muhar załapał kontuzję.

 4. inowroclawianin pisze:

  Zamiast Muhara, Johansona i Rogne chciałbym w drużynie jednego dobrego zawodnika.