Po 2 i przed 3 kolejką II-ligi

W sobotę, 7 sierpnia oraz w niedzielę, 8 sierpnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 2. kolejka piłkarskiej II-ligi nowego sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań pierwsze punkty zdobyły rezerwy Lecha Poznań, komplet oczek na swoim koncie mają już tylko 2 kluby.

Lech II Poznań grający tym razem zmiennikami z pierwszej drużyny wygrał we Wronkach z beniaminkiem II-ligi, Wisłą Puławy 4:1. Komplet 6 punktów i bilans goli 8:0 ma Chojniczanka Chojnice, również 2 pierwsze mecze wygrała Stal Rzeszów, która w ten weekend zwyciężyła 3:1, choć do 77 minuty przegrywała 0:1.

W 2. kolejce charakter pokazała Garbarnia, która pełną pulę w rywalizacji z Radunią wyszarpała w 90 minucie gry, karę -4 punktów zaczął odrabiać GKS Bełchatów ogrywając Znicz, a w hicie tego weekendu, który zobaczyło na żywo prawie 10 tysięcy ludzi Motor uległ u siebie Ruchowi 1:2.

Warty odnotowania jest jeszcze pewny triumf rezerw Śląska Wrocław, które w Siedlcach wygrały 3:0. Po 2. kolejce II-ligi 2021/2022 bez punktów pozostają ekipy Sokoła Ostróda, Wigier Suwałki oraz Znicza Pruszków, z którym rezerwy Kolejorza zmierzą się w piątek o 19:00 na wyjeździe.

Ten mecz niedawnych rywali w Pucharze Polski rozpocznie zmagania 3. kolejki. Hitem w kolejny weekend będzie bój drugiej Stali z pierwszą Chojniczanką czy mecz spadkowicza z I-ligi, GKS-u Bełchatów z beniaminkiem II-ligi, Ruchem Chorzów. Bardzo ciekawie zapowiadają się dwa niedzielne spotkania Śląska II z Motorem oraz bezpośredni pojedynek beniaminków Radunia – Pogoń.