Wypożyczeni rozpoczęli sezon

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie czterech piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji. Wszyscy zawodnicy występują w pierwszoligowych klubach.

Podczas rundy wiosennej sezonu 2021/2022 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport pojawi się po 23 sierpnia.

Krzysztof Bąkowski (Stomil Olsztyn)

18-letni bramkarz nie ma łatwego początku w I-lidze. Krzysztof Bąkowski nie popisał się w meczu Stomil – Chrobry 1:2, w ostatni weekend grał już lepiej, ale jego zespół i tak przegrał z GKS-em Jastrzębie 0:1. Drużyna z Olsztyna znajduje się w strefie spadkowej.

Minuty: 180
Mecze: 2
Puszczone gole: 3
Czyste konta: 0

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie Zdrój)

GKS Jastrzębie Zdrój w pierwszych 2 kolejkach I-ligi wygrał i przegrał. W pierwszym spotkaniu z Puszczą 0:2 wypożyczony Jakub Niewiadomski grał do 58 minuty, w ostatniej kolejce ze Stomilem 1:0 pojawił się na placu gry w 68 minucie.

Minuty: 81
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Filip Szymczak miał udany debiut na zapleczu Ekstraklasy. W 1. kolejce z Resovią Rzeszów zdobył gola na 2:0. GKS Katowice prowadząc do 73 minuty 2:0 ostatecznie tylko zremisował u siebie 2:2. W 2. kolejce było już gorzej, GKS uległ na wyjeździe Miedzi 0:1, młody napastnik ponownie opuścił boisko po 70 minucie.

Minuty: 148
Mecze: 2
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Widzew Łódź po 2 wygranych jest liderem I-ligi z kompletem oczek. Juliusz Letniowski mający latem trochę problemów zdrowych nie ma łatwego początku w nowym klubie. 23-latek uzbierał dotąd zaledwie 37 minut wchodząc w 2 meczach z ławki rezerwowych.