Wyróżnienia dla lechitów na starcie sezonu

Najlepszy ligowy start Lecha Poznań od 2 lat (7 punktów po 3 kolejkach) oraz miejsce na podium pierwszy raz od lipca 2020 roku przełożyło się także na indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników Kolejorza.

Jakub Kamiński w zeszłym sezonie 2020/2021 był wyróżniony przez Ekstraklasę SA był tylko raz po 20 kolejce. W nowych rozgrywkach 2021/2022 pierwszy raz został wyróżniony już po 2 kolejce. 30 lipca wychowanek Kolejorza zdobył gola i zaliczył asystę dzięki czemu trafił do jedenastki kolejki.

Prawonożny skrzydłowy wygrał także plebiscyt na młodzieżowca lipca w PKO Ekstraklasie. Jakub Kamiński w głosowaniu pokonał Filipa Kozłowskiego z Pogoni Szczecin oraz Filipa Majchrowicza z Radomiaka Radom. 19-latek w ostatni piątek w towarzystwie kierownika Mariusza Skrzypczaka otrzymał statuetkę stając się czwartym Lechowym młodzieżowcem wyróżnionym przez PKO Bank Polski. Wcześniej nagrodę dostali Robert Gumny, Kamil Jóźwiak oraz Jakub Moder w czerwcu 2020 roku.

Jakub Kamiński w ostatni piątek bramką na 2:0 z Cracovią zaczął już pracować na tytuł młodzieżowca sierpnia oraz na powołanie do seniorskiej kadry Polski na wrześniowe mecze. „Kamyk” w ciągu 248 minut rozegranych w sezonie 2021/2022 strzelił już 2 gole i zaliczył 1 asystę. Dla porównania w całych zeszłych rozgrywkach ligowych (2003 minut w 28 meczach) miał na swoim koncie tylko 1 bramkę i 2 asysty.

19-latek 2 raz w tym sezonie trafił do jedenastki kolejki według Ekstraklasy SA. Po 3. kolejce, po meczu z Cracovią 2:0, wyróżniony został również Bartosz Salamon. Inny wychowanek Kolejorza w miniony weekend strzelił 2 bramkę w Ekstraklasie (1 przy Bułgarskiej, na dodatek to trafienie zostało uznane najładniejszym golem 3. kolejki.

W ostatnich 2 tygodniach uwagę na siebie zwrócili też inni piłkarze Lecha Poznań. Na przykład Joao Amaral był ostatnio wyróżniony przez C+ Sport w L+ Extra oraz w magazynie GOL na TVP Sport.